Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 273274275276277 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 17:18
adeniumi - 2. 5. 2013 - proslogodisnji sijanci
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 17:46
@Pinus, sijanci su ti smile227
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 20:10
Kako dobiti iz sjemena adenium sa određenom bojom cvjeta ? Do sada su mi svi adeniumi uzgojeni iz sjemena cvjetali istom (roza – crvenom) bojom cvjeta.

Bebolina dali su svi tvoji adeniumi sa drugačijom bojom cvjeta od roza – crvene cijepljeni ?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 20:20
Samo mi je jedan sijanac bijele boje, svi ostali su roza. Mislim da je isto tako i kod korisnice @Emilly, samo što su njeki primjerci kod nje bili s ogromnim (šlampavim) cvjetovima.
Neka te ne brine njihova osnovna boja, bitno da je biljka dobrih gena(kamenihTongue) a ti kasnije cijepi kako god želiš.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 23:00
Ipak se nadam da će barem neki od mojih sijanaca procvasti nekom drugom bojom.
hmmm
živim u nadi ...barem žuti?
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 01:17

Nada umire posljednjaSmile 

Svi znate da kod mene imate reznica za kalemljenje od svakojakih boja, bilo duplih ili troduplih, pa kad za to dođe vrijeme i imate volje...tipniteWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 07:21
A zašto sam ja onda kod naručivanja sjemena birala boje ? Onako malo, da mi ne bude dosadno u životu ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 11:04


Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

moji su danas bili na prozoru na sunčanju.
moji su svaki dan na južnim prozorima ili na zidu terase na direktnom suncu. Što više svijetla to bolje za adeniume. Pogotovo kada je oblačno. Uvijek ima ispred stakla neusporedivo više svjetla nego iza stakla.

Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

dala mi je jedan savjet u vezi zemlje. . . . . . . svakojem doda 1 šaku zemlje ''kompovit standard '' . . . . .šta vi mislite o tome
googl ne izbaci ništa kada upišem ''kompovit standard ''. Ako je to kompost mislim da je to dobro za adeniume. Iz iskustva mogu reći da adeniumi dobro rastu u hranom bogatom supstratu. Sijancima u malim teglicama (2 dcl) dodam jednu „šaku“ komposta (1 dcl) a ovim velikima sa slike dodam u 4 litarsku teglu dvije litre komposta. Trenutno miješam supstrat kao kombinaciju komposta i pumice u volumnom omjeru 1:1.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 11:11
hvala ti pinus.onda vjerojatno ima nešto u tome.moji su sad svaki dan na prozoru,a vani 30 stupnjeva.dio lišća im je požutio i otpao na početku,ali više ne.sada slabije rastu,ali imam osječaj da se debljaju.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 22:05
E pa sad mi je jasno zašto su moji tako anoreksični! Ja ih stalno držim samo u supstratu za kaktuse. Badava mi prihrana, oni su svejednako mršavi. A baš sam ih jučer presadila. Sutra opet imaju torturu, ovaj put uz šaku komposta!

Pinus, moj prošlogodišnji sijanac je kao jedna grana tvog prošlogodišnjeg sijanca. LOL
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 07:53
našla sam u našim trgovinama humokompovit od poljoposavec.sjetila sam se da sam već imala takvu zemlju i da je jako dobra za cvijeće,valjda će biti dobra i za adeniume
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 11:23
moji nemaju niti mrvicu komposta, od organskih tvari jedino je borova kora unutra.
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 11:33
W pretpostavljam da ih hraniš pri svakom zalijevanju ? Samo slabije doze ? Možda ponekad samo ispereš čiostom vodom ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 15:19
presadila sam ga iz posude V oblika u istu. ona plitka, široka, koju sam kupila za njega mi nije odgovarala. razvio je tri jako debele žile koje su udarale u dno posude i to je nešto kao skvrčeno malo zadebljanje.
žao mi je što ga nisam slikala!
stavila sam ga u samu zemlju za kaktuse. sad me zanima (nisam našla podatak na temi) nakon koliko ga mogu početi prihranjivati!


i sa druge strane



jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 15:21
šta mislite jesam li ga previše odjedanput digla iz supstrata.

već vidim da je moja misija nemoguća misija, nikad mi ni približno neće biti kao Pinusovi!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 15:38
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

već vidim da je moja misija nemoguća misija, nikad mi ni približno neće biti kao Pinusovi!

Hoće ! biti će sigurno samo mu moraš „pihati na dušu“ (slo.). Moraš raditi sve ono što mu paše.
Za početak si uradila sve kako treba.Nisi ga previše dignula. Sada sa njime na direktno sunce. Kada je sunčano vrijeme zalij ga, ne previše ali ga zalij. Kada potjera lišće počni i po malo prihranjivati.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 16:17
Pinus, hvala na uputama i ohrabrenju! nadam se da ću im znati "pihati na dušu"
ovaj kojeg sam podizala je u mene proveo tri zime.i to je nešto, meni je problem zima, nemam osunčan grijani prostor. iz prve je izašao suh ko bakalar i smežuran. druge dvije je proveo bez nekih većih problema. nikad mi nije cvijetao, kad sam ga krajem zime ošišala imo je pupove. bilo mi ga žao ali sam ga ipak ošišala jer je bio jako dug bez ijedne bočne grane.

samo me strah kad pogledam ostale....





ovoga sam ošišala po tvojim uputama, cijelu zimu je imao po neki cvijetić. listova je imo samo malo jer su ga bile napale neke beštije!

ovoga sam kupila ove zime, na sniženju, nisam ga šišala. vodila sam se mišlju da ima dosta grana. sad nešto mislim da sam ipak trebala.


od ovoga najviše očekujem! mislim da ima oko 3 g. lani mi nešto malo cvijeto.



u potkrovlju imam još tek iznikla 2 obesuma i 3 arabicuma. i tu sam napravila grešku! posijala sam ih u jako plitku posudu sa malo zemlje, tako da ću ih čim puste drugi par listova morati presaditi!

usput, šta je bilo sa čoporativnom sjetvom!



jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 17:13
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

usput, šta je bilo sa čoporativnom sjetvom!


Sto ljudi sto čudi, svatko radi po svoje. Možda je tako i bolje. Forumaši koji su tada bili aktivni sada se više ne javljaju.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 19:08
Adenium obesum, prošlogodišnji sijanac - 4. 5. 2013
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 20:20
a ovi kamenčići, smetaju li mu. mislim suši li se sporije supstrat ispod njih.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 273274275276277 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.