Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 279280281282283 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 11:55
Glistenjak, nikad ga nisam vidjela da ima u nas, odoh odma pogledati.( u susjedstvu, gdje radim ima poljoljekarna).
znači, pola crvena tenis zemlja i pola glistenjak!
ako nađem, odmah ću u krađu crvene zemlje i presađivati.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 12:01
Pinus, kada budem obrezivala adeniume, da li te gornje dijelove slobodno zapiknem kao mladice! Embarrassed
Lipik
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 12:05
nemaju glistenjak, nikad ga nisu imali i dundo u butigi misli da ga neće imati.
Pinus ko proizvodi glistenjak.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 12:41
Originalno poslano od člana ljiljus ljiljus napisao:

Pinus, kada budem obrezivala adeniume, da li te gornje dijelove slobodno zapiknem kao mladice! Embarrassed

Lijluš, ako imaš kakve zanimljive hibride nema boljega. Iz reznice uvijek dobiješ  istu vrstu. Ne možeš fulati. Iz sjemena je  lutrija kakav cvijet ćeš dobiti, platiš jedno a nikne drugo.

 

Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

nemaju glistenjak, nikad ga nisu imali i dundo u butigi misli da ga neće imati.

Pinus ko proizvodi glistenjak.

Probaj pitati u kakvom vrtnom centru. Niti kod nas ga ne prodaju u poljoapotekama.

Čitam da ovaj sa linka ima jedini u Hrvatskoj certifikat o kvaliteti: http://niveleta92.com/lumbrical/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=27


Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 13:38
Ok Pinus, hvala ti, malo ću ga bućnit u hormon za zakorjenjivanje, pa u supstrat. Wink
Lipik
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 22:03
W zaboga, pa koliko toga ti imaš ???
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 01:04
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

W zaboga, pa koliko toga ti imaš ???

"Hi, my name is W and i'm an addict :D "

a ima ih.. krdo cijelo :D 
ak hoces nesto posteno prouciti onda nemres raditi sa par slucajeva pa generalizirati zakljucke, bad science :) uostalom kaj pa ti si zvadila cijelu sumu yamadorija tamo :D
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 15:24
Aha, jesi ih vidjela ? Bit će nešto od toga.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 21:20

Danas adeniume nisam zalio makar je bilo sunčano. Za sljedeća dva dana najavljena je kiša, pad temperature i oblačno vrijeme. Reagirali su na ne zalijevanje, cvjetovi im nisu više lijepo napeti.  
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 21:51
Oni su kao otvorena knjiga, odmah pokažu ako im nešto nije po voljismile60
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 16:07
A šta mojima nije po volji ? Možda mi se samo čini, ali kao da su usporili sa rastom. Jel moguće da imaju neke svoje faze ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
DaZip View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DaZip Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 19:25
Pozdrav svima,
 
već neko vrijeme vas pratim i moram priznati da ste me stvarno zainteresirali za ovu posebnu biljku, tako da sam odlučila probati uzgojiti barem jednu iz sjemena iako sam početnik što se toga tiče.
 
edit mod: obrisan ovaj dio poruke....pročitati Pravila foruma
 
Ovako bi cvijet trebao izgledati, iako znam da su male šanse za to:
 
Super Noble Concubine:                                   Double Moons:
 
 

E sad, iako sam pročitala skoro sve postove, još uvijek se dvoumim oko supstrata.

Doma imam supstrat za cvijeće (treseti i 3% perlita), nešto stajnjaka i svoj kompost od prošle godine tako da sam to mislila pomiješati s perlitom.
Ili bi ipak bilo bolje da kupim glistenjak koji je Pinus preporučio i pomiješam samo njega s perlitom u omjeru 1:1?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 19:39
@DaZipsmile73 Dobro nam došla u veselo društvo ljubitelja adeniuma!
Sijati možeš u supstrat s dodatkom perlita kojeg već imaš, kasnije pripremi neki dobro propusni supstrat, a ako imaš glistenjaka...bolje 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
DaZip View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DaZip Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 20:02
Hvala Smile
Znači kad klijanci malo porastu, onda ću ih presaditi u ovaj drugi supstrat. Perlit je dovoljan  za osiguravanje propusnosti?
 
Sutra ih sijem, nadam se da će mi brzo isklijati. Je li nužno špricanje sjemenki fungicidom?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 20:15

Moji su posađenji u odstajalom kompostu s dodatkom perlita i granula cigle, sasvim im je ok tako.

Sjeme samo malo utisni u zemlju, oni klijaju vrlo brzo ako imaju vlage. Fungicid nije potreban ako brzo isklijaju, ako ih držiš na toplom i ako ih povremeno prozračiš
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 10:37
čudom se čudim koliko moji vode piju!! i plastika i terakota cipelice, isto se ponašaju
nije mi jasno da sukulent može toliko toga popiti...ako ne zalijem odmah se trbušćići smežuraju, a čim im dam vodice: "debeli mali Bude"
 
od sunca su mi neki (barem se nadam da je to od sunca) izgubili par listića, ali rastu novi,a i korjenje im je jako i zdravo (naravno da sam u panici čupala van)
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 21:41
I moji su se danas napokon cijeli dan sunčali !!!
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 21:50
DaZip jučer sam ti htjela odgovoriti pa sam imala nekih problema. Nije da sam stručnjak, ali ako ti moje iskustvo pomogne, super. Namakala u mlakoj vodi cca 2 sata, s time da je u vodi uvijek otopina kamilice. Kada prokliju špricnem ih kamilicom i preslicom.
Klijanci adeniuma su simpatične male biljke. Zaljubiš se u njih na prvi pogled.
BTW dobrodošla.

Glikice, cijeli dan. Sie. Moji su do cca 13 popodne. Prije su bili i kraće.
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 23:06
U prvom planu cvjetići, a u drugom planu osakaćena granaSmile eee sad, neka mi netko kaže da adeniumi nisu borci?

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 23:09
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 279280281282283 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,594 sekundi.