Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 285286287288289 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2013 u 14:32
adenium obesum; arabicum
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 08:51
Adenium obesum  "Anouk" 16. 6. 2013

 Najkvalitetniji od mojih  adenium hibrida. Cvijet mu dugo izdrži. Kada sam mislio da su  na vrhuncu cvjetanja potjerali  su masu novih pupova. Nisu  osjetljivi  na kišu kao npr. bijeli čiji cvijet lagano  oksidira - posmeđi  oko je mokar.

 Moji roza adeniumi imaju skoro duplo veći cvijet, ali kraće cvatu i reagiraju na pomanjkanje vode. Cvijet im u tom slučaju izgleda kao da je uvenuo. Po jednoj strani dobro, znaš da je došlo vrijeme zalijevanja.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 09:31
Šta reči drugo nego da ih pohvalim kako su lijepi,da konačno je i vrijeme po njihovoj volji,sunce.....
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 00:50
Evo jednog mog golišavogBig smile nakon najezde cp, no to njemu ne smeta, on gura pupove kao da se ništa dogodilo nije.Approve

Srce mi je kao autobus Tongue ovo je onaj kojega sam lani cijepilaEmbarrassed moja beba

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 17:48
Zaboga Bebolina, sa dvije grane i dva i pol lista, on kreće cvasti ? Zaista nevjerovatna biljka !!! Svaka čast !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 17:52
09. 9. 2012
16. 6. 2013

Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Pogledajte novi katalog plodina.....

Dali je tko kupio adeniume u plodinama ? Kako izgledaju?  Može kakva slika ?

@bebolina kapa dolje za cijepljenog. Nije  baš tako jednostavno cijepiti adenium kao što to izgleda na slikama. Barem meni ne. Do sada mi se  niti jedan nije primio.

 

Na slikama je isti adenium koji se je sam polegnuo nakon sijanja. Poslije sam ga nastavio presađivati  u tom ležećem položaju. Jedan od rijetkih koji još nije cvjetao.

Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 18:11
U SB imamo dvije trgovine Plodina,ni u jednim jutros nije bilo ni jednog adeniuma
Na vrh
Usisač View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2013
Lokacija: Kaniža
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Usisač Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 19:33
<span style="line-height: 1.4;">Teta u Plodinama mi je rekla da nisu stigli u današnjoj pošiljci i da ne zna koji dan će stić. Može znat najranije sat vremena prije nego što stignu.

Adenium mi je najveća ovogodišnja biljna želja i nadam se da ću naći bar jednoga. Ako bude kakvih informacija, javljajte ovdje, pratim....</span>

Ovakav post pišemo na oglasima ili akcijama, ovisi o čemu se radi. Da bi se moglo sudjelovati na svim temama treba imati određeni broj postova. Molim pročitaj Pravila foruma i pridržavaj ih se.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 20:17
Koliko svoje adeniume držite na ovom sad jakom suncu?
Vidim da mojima se skurio koji listić da im je ipak prejako pa sam ih sad stavila da ga imaju dnevno koja 2 sata popodne, ostalo u sjeni.
Pinus krasni primjerci kao i uvijek.
Bebolina fale mi tvoje sličice adeniuma Wink

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 21:46
Bebolina i Pinus su preporučili da adeniumi stoje na suncu,dakle moji su na najjačem suncu kao i kaktusi.

ps,ni u mojim Plodinama nije bilo adeniuma.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 21:48

Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Koliko svoje adeniume držite na ovom sad jakom suncu?
Vidim da mojima se skurio koji listić da im je ipak prejako pa sam ih sad stavila da ga imaju dnevno koja 2 sata popodne, ostalo u sjeni. . . . .
Adeniume, držim na direktnom suncu koliko je to  maksimalno moguće. Za adeniume na našim zemljopisnim širinama nema nikada previše sunca. Svaki dan adeniume po malo gnojim i  obilno zalijevam.

 @marsha, ako se je posušio ili požutio vrh kakvog lista na tvome adeniumu vjerojatnije je da si ga premalo zalijevala nego da ga je opeklo sunce

ps. dobro došla na forum @usisač smile73

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 21:58
Ja svoje držim samo na jutarnjem suncu, prenegli je ovo bio prijelaz temperature .......

btw, ni kod mene u Plodinama jutros nije bilo adeniuma.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 22:21
kod mene nema plodina!
i moji su na suncu cijeli dan! mislim da im paše.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 22:36
Navodno......akcija adeniuma traje još sutra ( utorak) i prekosutra ( srijeda), pa postoji mogućnost da dođu. Ali sumnjam, čini mi se to kao nekakva navlakuša.....samo ne znam na čega nas navlače kad je ponuda biljaka jako jadna ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 00:19
U mojoj selendri Plodine više ne drži cvijećeThumbs Down
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 00:24
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

@bebolina kapa dolje za cijepljenog. Nije  baš tako jednostavno cijepiti adenium kao što to izgleda na slikama. Barem meni ne. Do sada mi se  niti jedan nije primio.

Dečec, hvala na komplimentuEmbarrassed
Ja sam imala sreću pratiti u živo cijepljenje adeniuma, a to ipak puno značiThumbs Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 00:28
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Bebolina fale mi tvoje sličice adeniuma Wink

Samo vas povremeno počastim kojom sličicomEmbarrassed razlog vam je poznat.
Napravit ću album na jednoj drugoj stranici..... pa vam pošaljemWink
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
melisa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2010
Lokacija: Vrbovec
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje melisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 10:40
iz pouzdanih informacija nema šanse da adenium stigne u plodine u ovo doba godine i bude po toj smiješnoj cijeni, jer znamo koliko samo stoji njihovo sjeme. rekli su nam u jednom od trgovačkih centara da su greške moguće prilikom izrade kataloga. one biljke koje su bile sađene u jesen prodane su, međutim do jeseni neće ih biti u prodaji..i svakako ne po toj cijeni... smile43..uglavnom ja sam se pomirila sa time da ga neću imati ovoga ljeta, no sigurna sam da će biti na slijedećem proljetnom sajmu na Bundeku, jer mi je jedan od prodavača rekao da su ih imali niz godina i nikako ih prodati, pa su odlučili jedno vrijeme pauzirati, i ove godine navodno je bilo puno upita za njih, tako da se nadam za godinu dana barem jednom primjeru ovog predivnog cvijeta
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 14:45
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Zaboga Bebolina, sa dvije grane i dva i pol lista, on kreće cvasti ? Zaista nevjerovatna biljka !!! Svaka čast !
Ima kod mene svaštaLOL ima i jedan list...jedan pupTongue
 

A ima i normalniihLOL

 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 21:15
Pinus, hvala na savjetu. I dalje ću ih na sunce i svakodnevno zalijevanje i pomalo gnojenje.
Neke sam presađivala pa su doživjeli stres te im požuti i otpadne koji listić. Ne znam da li se to može sprječit ili to jednostavno tako mora biti.
Bebolina, veselim se albumu, vjerujem mnogi od nas Thumbs Up



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 285286287288289 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,531 sekundi.