Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 289290291292293 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 17:44
Wolfsbane, prekrasni su. Sad će ubrzo cvjetić, baš me zanima koja je boja. Listovi su drugačiji, bit će sigurno zanimljivo.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 17:52
tnx :) da i mene zanima, jer ovi neki thai hibridi imaju isto takvo cudno lisce, kakvo vecina mojih sijanaca nema. e sad nisam sigurna jel to do do kulture mozda ili do genetike (naginjem ovom drugom), i da li ce se to odraziti na cvijet takodjer. samim ovim sto pupa ovako mali mogao bi biti dobar po cvjetnosti (sto je u krajnjoj liniji najbitnije zapravo), vidjet cemo. stavit cu slike kad procvjeta, drzim ga na oku.
velika gorica
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 18:09
Da, jako je zanimljiv. Sad sam unosila adeniume untra jer bi mogla kiša kad ono kod malog anouka koji ima 6 listića izbija grana s 2 listića, zanimljivo, nema ga se šta vidit sveskupa kako je mali adenium (2 cm ako).


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 20:10
Evo kako izgleda kad se anouk raspištoljiLOL
klik 2 x na fotku

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 20:25
uuuuuu, predobro bebolina....
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 20:32


Jel moguće da je najdoljnji pup cvjetni ?


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 21:11
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

 nije ih problem staviti u dormanciju, nego iz nje probuditi. najvise adeniuma krepa upravo tada.

Da ih mogu sa sigurnošću staviti u dormanciju slično  kao kaktuse bilo bi odlično. nažalost nije tako.  No,  mislim da ću za početak povećati gužvu na policama. Umjesto 2 adeniuma ići će 3 na policu umjesto 3 staviti ću 4  itd. . .  

Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

Pinus, samio ih sij, možeš otvoriti bizMis!¨

i moja emma je procvijetala. za sada ima 3 cvijeta i bezbroj pupova, doslovno!
Dobro je ! ja sam za ako si i ti za. Bizmis je biztnis, propasti ne možemo a  to je glavno!

Antonija, nemoj  zaboraviti slikati svoju Emmu kada procvate, nagradi nas.  

@bebi, zbilja je Anouk priča za sebe.

Ima  tjedan dana da  sam obrezao adenium sa slike: 

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 21:39
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:



Jel moguće da je najdoljnji pup cvjetni ?


Svaki je pup cvjetniLOLLOLTongue
Klikni na fotku, pa kad ti se otvori prozorčić klikni još jednom, vidjet ćeš da svaki pup ima cvjetni pupStar
Namjerno sam vam tako uplodala fotku da vidite šta bedaček radiLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 21:44
@Pinus, krasni su ti adeniumismile55
Ni ne trepnu na orezivanje, samo se zgusnu. Tako sam ja ovog mog "pijanduru" orezala da se zgusne i eto na fotki rezultataWink Doslovno puca po šavovima
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 21:44
"strašan" je Bebolina.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 21:51
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

"strašan" je Bebolina.
Jesi vidla šta bedaček radi??LOLTongue 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 21:58
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

"strašan" je Bebolina.
Jesi vidla šta bedaček radi??LOLTongue 


Strašan bedaček razveseljuje svoju gazdaricuLOLTongue

Pinus,prelijepi su ti!Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2013 u 13:16
eh da je meni koji bedaček.kako je uopće postao bedaček.čime si ga natjerala da to radi
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 01:19
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

eh da je meni koji bedaček.kako je uopće postao bedaček.čime si ga natjerala da to radi
Bedaček, pijandura, tvrdoglavko, čupaviLOL sve su to imena kojima ih "častim" po zasluziLOL Bedačeka sam natjerala da puca po šavovima zato što sam mu prošle zime uskratila jelo i piloLOL za razliku od lani kad sam ga mazila i pazila a samo je bio zelen.  Naučila sam da on voli zimi biti čelavko da bi se s prvim toplim danima prvo okitio cvijetom, tek kasnije i listom.
Jednostavno smo se on i ja dogovorili, on je bedaček a ja tvrdoglavkosmile42
Evo još jednog kojemu sam zimus uskratila jelo i pilo. Njega sam povrh svega rezuckala za reznice, i on puca po šavovima.LOL
Njegovo veličanstvo Poppy

Umjesto da prve cvjetne pupove formira na vrhu grana...on sasvim niskoLOLTongue

BudalicaLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 01:23

SmotoTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 08:29
Smoto je krasan ! Approve ove duple ne vidim u ponudi evropskih uzgajivača. Izgleda da Tajlanđani imaju monopol nad njima. za jednog bi još imao mjesta LOL samo kažem ne vidim ih nigdje u ponudi.

 

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 12:49
Smotosmile186
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 17:18
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Smotosmile186
@kaktusiću, smoto za tebesmile79

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 17:31
Uh, baš je lijep !!!
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 17:34
Ovaj supstrat je dobar, onaj nije baš, ona teglica nam se čini malom, visokom, ma svašta mi nešto radimo da bi ugodili tim ljepotanima, a sad pogledajte kako kosooki bez pola muke sade adeniume u crne probušene vrećeTongue a supstrat je onooooClown
 
 
...presađivanjeLOL 
 

Rezultati..

 

...e da nam je njihova klima ...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 289290291292293 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,656 sekundi.