Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 290291292293294 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 17:37
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Uh, baš je lijep !!!
Prekrasan jeStar Noćas je bio vani na nevremenu i niskoj temperaturi, već sam pomislila da će biti štete, a oni ništaClap

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 20:47
ha, ha, nosi ga kao cjepanicu, kako su krasni
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2013 u 20:28
Narode moj, imam problem: prije par dana mi se pojavio čudan crni vrh na jednoj grančici, odrezala sam ga do zdravog tkiva i mislila da je to nešto slučajno. No danas opet ista stvar na drugoj grančici koju sam , naravno, opet odrezala, ali sad sam već zabrinuta. Evo kako to izgleda, pa dajte, ako netko naslućuje ( zna) o čemu se radi, pomagajte, plizz !



Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2013 u 23:55
Glikice, da ga nisi možda previše zalijevala? Ovih je dana zahladilo pa ja svoje manje zalijevam upravo zbog straha da ne strunu.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 00:20
Riječ je o truležiCry
Van s njim iz zemlje i na sušenje negdje u hladovinu, možda ga tako spasiš od propadanja
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 07:44
Glikice, moraš stvoriti uvjete da se oko korijena  izmjenjuju zrak  i vlaga. Supstrat  treba biti propustan i hranjiv.

 

ps. zamijeni  položaj adeniuma sa epifitskim kaktusom. Kaktus premjesti u sjenu da povrati zelenu boju a na njegovo mjesto- direktno sunce premjesti adeniume. 

Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 08:14
ovo je vrsna trulez,a ne korijenska. dogodi im se nekad, obicno kad ih napadnu usi ili slicne bube, onda donesu sa sobom gljivice ili neke druge patogene kojima zaraze biljku. odrezi do zdravog i naprskaj ga nekim sistemskim fungicidom i insekticidom. 

Stem Roots Rot

Desert rose plant stem root is caused by a fungus. It’s the most common problem with adeniums. The adenium rot is either black, dark drown or yellow.  The actual desert rose rot part can be wet or dry and it processes down the stem of the adenium.  When we see this we do not wait for he plant to fight the problem we cut the effective part off the plant. When cutting off the stem make sure you look inside the stem and make sure the adenium plant cut is far enough down so you only see good tissue with discoloration. Adeniums may stop this rot by forming a abscission zone. This zone happens more in desert regains than in tropical, humid and cooler climates. One sure sign of stem rot on desert rose plants adenium obesum is when the leaves start to fall of on the tip and turn brown.

velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 09:45
Korjen je u odličnoj kondiciji, dakle nije do korjena, evo slika:



Uploaded with ImageShack.us

Dakle, W je u pravu, nešto ga napalo, nešto okom nevidljivo. Slijedi špricanje.

Hvala svima na trudu i brzoj reakciji.
Inače, pun je cvjetnih pupova, pa ga uskoro očekujem u punom sjaju, da mi sad crkne, bilo bi mi jako žao.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 09:50
Da dopunim: supstrat mu je dobar, propustan, prozračan, vidi se na korjenu koliko sitnih korjenčića ima. Na suncu je cijeli dan.

ps: Pinus, Epi je na suncu samo prijepodne, ali žuti listovi su mu samo zato što sam ga jadnička dugo ostavila u podrumu na zimovanju, skoro sam zaboravila na njega. Trebalo bi ga i presaditi u frišku zemlju, to kad prestane cvasti.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 16:01
steta kaj si ga cupala van, sad ce mu opet trebat malo da se oporavi, nadam se da nece baciti pupove zbog toga. kad je problem u korijenu vidi se hrpa simptoma prije nego dodje do vrha, to ti zadnje ode, kako trulez napreduje odozdo. 
velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 21:10
@Glikica, držim palčeve da e oporavi!
Ovo je adenium korisnice @Emilly koja je netragom nestala s ove teme.
@Emilly, vrati se s svojim adeniumima tu gdje im je mjestoHug

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 21:40
A. obesumi hibridi, slikani po zalasku sunca .
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 22:03
adenium obesum anouk, -  1. 7. 2013
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 22:08
Da, šteta što nam se Emilly više ne javlja. A je li taj njezin procvao kod tebe ili je to stara slika? I, Bebolina, je li se rascvao onaj bijeli odozgo?

Pinus, kao i inače - adeniumi su ti veličanstveni! Možeš ih početi spremati za natjecanje u Tajlandu!

Ja sam dva adeniuma odnijela u školski vrt, sijance iz svibnja i (mislim) kolovoza prošle godine. Ostavila sam ih tamo na milost i nemilost vremenskim uvjetima, a samo zato jer imaju sunca cijeli dan.


Naravno da ću ih svaki dan zalijevati i kontrolirati. Od svih ovih na mom balkonu ni jednoga cvijeta ni pupa još nisam vidjela. Nije da sam nestrpljiva, nego polako shvaćam da kod kuće nemam za njih adekvatne uvjete, tj. količinu sunca, da bi cvjetali. Bude li ovima dobro, svi će se ostali postupno preseliti s mog balkona u školski vrt. I bojim se da ću morati odustati od daljnjeg sijanja.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 22:15
@Andina, to je slikano kod @Emilly jučer kad je procvjetao. Pokazala mi ga je na jednoj drugoj stranici na temu cvijeće.
Moj bijeli još piliApprove možda za dan ili dva bude u punoj formi
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 22:16
@Pinus, kapa do poda majstoresmile120
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 22:20

Ovaj se prži na suncu cijeli danBig smile Nije mi jasno kako ne kolabira

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 22:28
Prekrasni su - i tvoj i Emilyn! Clap
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 22:36
glikica, nadam se da će ti se oporaviti!
bebolina i pinus, predivno, kako reče Andina pariraju tajlanđanima! i ovaj od emili je predivan!
i moja ema je u punom cvatu. išla sam slikati ali mi baterija bila prazna, sutra ću.
posađeni su mi u samu zemlju za kaktuse. primjetila sam da mi se nakon zalijevanja zemlja jako slegne i drugi dan bude dosta mokra pa ih zalijevam svaki drugi dan. onaj dan kad ih ne zalijevam jednim štapićem ih okopam. primjetila sam da im to paše. onaj dan kad je zalijevanje prihranim ih sa blagom otopinom prihrane za kaktuse. za sada su super! od svih uvjeta koje trebaju u mene imaju dovoljno sunca i topline!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 08:58
prošlogodišnji sijanci

Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

 Od svih ovih na mom balkonu ni jednoga cvijeta ni pupa još nisam vidjela. Nije da sam nestrpljiva, nego polako shvaćam da kod kuće nemam za njih adekvatne uvjete, tj. količinu sunca, da bi cvjetali. Bude li ovima dobro, svi će se ostali postupno preseliti s mog balkona u školski vrt. I bojim se da ću morati odustati od daljnjeg sijanja.

Adeniumi  nisu  jednostavni  za  uzgoj na našim zemljopisnim širinama to je činjenica. No jednom kada uđeš u štos sve je jednostavno. Uzgoj adeniuma me podsjeća na vožnju biciklom. Jednom kad ga znaš voziti više ne vidiš gdje bi mogli biti neki problemi.

 Preduvjet za uzgoj adeniuma je bar nekoliko sati sunca dnevno.  Ako je položaj balkona takav da nema tih nekoliko sati sunca to je nepremostivi problem. 

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 290291292293294 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,531 sekundi.