Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 309310311312313 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 08:30
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:


@bebolina, ova boja kod adeniuma je ludilooo !!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 08:52
Samo da znate da vas redovno pratim i uživam u ljepoti vaših adenimasmile227
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 09:31

Prošlogodišnji sijanac, slikan danas. Kada sam ga zadnji puta mjerio bio je visok preko metar ! (bez stola LOL) Bijeli se našao na slici samo usporedbe radi. EmbarrassedLOL
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 10:19
"Prošlogodišnji" je vrlo rastezljiv pojam, kad si ga sijao prošle godine ? No kad god da si ga sijao, ogroman je. Bez obzira na prihranu, nevjerojatno je da je toliki. Čudo jedno !

Bijelog sam već pohvalila i opet ću, prekrasan je i cvijetom i oblikom !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 11:22
bebi ljubicasti je izvrstan! moze molba za zutoga, aj poslikaj cvijet drugi - treci dan od otvaranja, zanima me nesto jer mi je poznat kultivar :) 

G, ajde pozuri ga vise! ista molba ko i bebi, ako moze koja slikica cca treci dan od otvaranja Thumbs Up

ne znam kako vi, al ja se ubila jucer spremajuci svo cvijece u najavi nevremena, i jos brala po vrtu sve zrelo ako tuca prasne...uh. na kraju - nis, nije mi cak ni kisa pala da zalije sve. uaaa

enivej, evo par slikica od neki dan da ukrase post :D

G je rekla da joj se ovaj svidja, pa eto ga i tu

velika gorica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 11:31
Glikice, ja ti imam "fiks ideju" da je adeniume najbolje sijati početkom proljeća tj.  drugom polovicom ožujka.

A za prihranu znaš i sama. Čitam što pišeš po postovima. Puno dušika = malo cvijeća. Ali opet malo dušika  znači žgoljava rast. Mladima posebnu "papicu" a kada odrastu ponovno dobe posebnu "papicu",  nikakva umjetnost.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 11:34
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:



I meni, i meni se sviđa kako cvate ! za 5 !Approve

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 12:00
W, pa ovaj tvoj ima i nekoliko listića, nije sve cvijeće Clap.

Pinus, nikako se ja uštositi sa dušikom: ako ga dam puno neki rastu prenaglo sa rijetko postavljenim listovima, dakle nije zgusnut. Otkako sam nedavno pojačala dozu kalija na uštrb dušika,skoro svi su mi se počeli granati, ne idu više u visinu. I listovi rastu gušće po granama. A možda koji od sijanaca iz 10-tog mj prošle godine i procvate.
Muka i užitak s tim biljkama.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 14:26
Prekrasni su vam adeniumi smile141smile120
@Wolfbanesmile176LOL


Pogledaj malo razliku između dva cvijeta. Gornji se otvarao na žestokom suncu, a donji u šarenoj sjeni nekoliko dana kasnije



Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 15:12
znam to jako dobro, razlicite su boje cvjetova u sjeni i na suncu i na toplini ili hladnijem vremenu Wink za ovog zutog je jos rano, sutra-preksutra negdje.
velika gorica
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2013 u 13:27
daklem, onaj jedan mrsavac kojeg sam slikala vec, koji je bio bolestan. je odlucio mijenjat boje kak mu se sprdne. stvarno je smijesno vise sta radi
dakle prvo je bio ovakav

onda je nedavno bio ovakav, tu mi je stvarno bio ruzan i cvrsto sam odlucila da ide pod noz.cvjetovi su blijedjeli u neku prljavo sivo rozu boju. tu je fotic jos pojacao boje, u stvarnosti je to zaista bila neka sugava sivkasta.

i onda u zadnjih par dana cvjetovi koji su se otvorili su ovakvi 

najbolje je kaj se nisam igrala sa sjenom i suncem, manje vise je stalno na istom mjestu. moguce da ga je pad temperature prebacio na ovu boju. ili to ili stvarno ne zeli da ga rezem :D


a ova dva su tek tako, prvi je saren

a drugi je minijaturni arabicum


velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2013 u 21:53
Ovaj lila s tamnim rubom je krasan.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2013 u 21:57
A ja još uvijek čekam:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 21:03
Koje su ovo beštije? Ali samo na jednoj biljci, pošpricala sam ga nekim insekticidom i izdvojila u karantenu.


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 21:21
Imala sam takve bube na oleanderu prošle godine i sa neopitroidom sam ih prašila i uginule su....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 11:46
ja sam na mojima isto to imala.skidala sam ih ručno.ubila i onda poskidala.trajalo je,ali je prošlo bez kemije
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 12:06
Pocrkale su sve beštije, ali biljka je i dalje izdvojena, ostale sam sve dobro pogledala i nema nigdje ništa, sve su ok.
Ma kako se samo odjednom pojave, a zavirujem u njih stalno, stvarno se ne smiješ okrenuti a da nešto ne napadne na njih.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 14:19
@Glikica, ti još čekaš da se žućo smiluje?smile91
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 14:25
Yep, čekam ja čekam. Maknula sam ga sa žarkog sunca, neka se otvori i malo kasnije, ali  hoću lijep cvijet.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 14:28
Dobro si napravila kad si ih maknula s jakog sunca Thumbs Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 309310311312313 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.