Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 316317318319320 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2013 u 19:31
Sorry, Cupsica !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2013 u 20:32
meni je br 2 favorit :D

e, da ih premazes onom mahovinom i jogurtom pa da to raste na njima, kak bi to brutalno izgledalo :D


velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2013 u 20:51
Jednu zdjelu sam natrackala blatom od zemlje za cvijeće i špricam gnojivom. A i ovo sa jogurtom ( ili sa pivom) ću probati.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2013 u 22:36

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 10:58
Thumbs Up



slika s neta naravno :)
velika gorica
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 18:58
Wolfsbane - meni već srce zastane kad vidim tvoje i Pinusove rascvjetane adeniume, a od ovoga naprosto zastaje dah.

Evo mojih malaca - ustvari skoro će imati jednu godinu ali mi ne rastu kao ovi kod vas pa je očito da nešto ne radim kako treba.





Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 19:20
Lana, meni ovi tvoji jako lijepo izgledaju, zeleni, sjajni,čupavi, razgranati.....možda su mogli biti malo veći, ne znam kako ih prihranjuješ ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 19:22
Mislim da je u upravo u prihrani problem. Do sada sam im stavljala obično tekuće gnojivo za cvijeće pa me zanima koje bi im najbolje odgovaralo. 
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 19:32
Uzmi tekuće gnojivo za kaktuse i sukulente. Prihranjuj ih kod svakog zalijevanja. Obzirom da ih imaš malo, neće ti biti problem da ih povremeno, čestito istuširaš ( kišnicom ili odstajalom vodom, neka ti voda curi skroz, vidim da si napravila dobar propustan supstrat), a samim time ćeš isprati i sve neotopljene i zaostale soli iz prethodnih gnojenja. 
I stavi ih na maximalno sunce sad.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 22:21
Hvala ti na savjetu. Nabavit ću gnojivo za kaktuse i sukulente, a što se tiče sunca čak sam ih zbog toga nosila u Dalmaciju na doping.
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 13:23
lana super izgledaju ovi, bas imaju izvrsnu formu! to dal bi mogli bit veci, a ovisi o hrpi faktora, izmedju ostalog i genetici. meni se jako svidja forma i kroz koju godinu to ce bit vrhunski primjerci, cvjetovi ce vec doci :)

kod gnojiva gledaj da nema previse dusika, tj da je zadnji broj u omjeru veci od druga dva. ako ti gnojivo treba samo za te biljke onda je i tekuce ok, inace je daleko isplatljivije uzeti kvalitetno vodotopivo potpuno gnojivo tipa kristalon (kod mene u poljoapoteci 2 kile kristalona kostaju 35 kn, ako se radi u konc 1g/l to je dosta za 2000 litara otopine :) ), jer kod njega ne placas skupo vodu u kojoj su oni otopili isto takvo gnojivo ;)
velika gorica
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 13:35
Wolfsbane, jel' to tako pakovanje ili u poljop.apoteci izvažu i koja je boja jer ih ima raznih boja?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 13:56
ne imaju gotovo pakirano tako u vrecice (originalno pakiranje od proizvodjaca), i u manjim pakiranjima (kutijice) od pol kile. vrece nisu oznacene bojama nego formulacijama, ove u kutijama obicno pise za plod,cvijet i sl al svaka ima formulaciju i boju ja mislim naznacenu.
ugl ovo je ok tablica za snaci se: http://www.colic-trade.com/hydro.php
zna se naci i 10-5-26 formulacija koja se meni pokazala super, i 15-5-30 je ok isto. imala sam u planu isprobati ove sa jako malo N, smedji,narancasti ili crveni, al nisam uspjela naci jos, ovi kod mene uzimaju ove cesce formulacije ipak.
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 15:33
Ja sam na kristalonu 15-5-30 u zadnje vrijeme.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 10:15
Wolfsbane hvala na iscrpnim podacima. Pokušat ću nabaviti kristalon gnojivo s odgovarajućom formulacijom.
Uvijek je kod svih tih sredstava bilo za biljnu zaštitu ili prihranu problem pakiranje. Uglavnom su to velika pakiranja pa za nas male hobiste bude problem kako uopće dozirati. Poneka sredstva sam doslovce morala u menzuru ili na kapaljku.Wink
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 13:31
pa da,zato i velim ak su ti to jedine biljke onda je dobro i ovo kaj je G rekla, to i jesu pakiranja za hobiste. 
ja uzmem dve kile jer me ispadne jeftinije na kraju a treba mi i za hrpu drugog bilja (brugmansije su ove godine same pocuclale valjda dva paketa viseg N). onda prespem u staklenke ili plasticne boce za kemikalije i cuvam dok ne potrosim. dobro je i kaj kristalon i slicna gnojiva imaju sve dodane mikroelemente, pinus npr koristi obicni npk pa dodaje mikroelemente, al kod mene mikroelementi kostaju 185 kn. samo za to kupim 5 pakiranja gotovog izvrsnog kristalona (i jos mi ostane love), ilitiga 10 kila, koji se moze primjenjivati i folijarno i u hidroponici, jos tako mogu uzet ak hocu 5 razlicitih formulacija i ovisno o dobu godine fino ustimavati prihranu za svo bilje. racunica je jasna. 
jedino mi nije jasno recimo kaj cijene kristalona/ferticare-a dosta variraju, kod mene je 35 kn, u mbm-u sam vidla za 50ak do cak 60, istina cijena najvise ovisi o kolicini fosfora u njemu (najskuplja komponenta) ali razlika je i u istim formulacijama. pretpostavljam da trgovci fusare jako s tim. fosfora ionako uvijek najmanje treba, pa te formulacije ni ne gledam. haifin ili scottsov je jeftiniji (krivo bi bilo reci kristalon jer je to yara marka al isto vodotopivo gnojivo) ali se tesko nadje u vecim pakiranjima, medjutim i to valja, skoro je ista stvar.
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2013 u 23:01
W, baš korisne informacije, pamtim !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2013 u 21:42

Nakon kišovitog tjedna opet sunčano i toplo. Tongue No, noći su hladne, danas ponoći samo 9 C. Adeniume preko noći sklanjam u garažu. Kako je kod vas, puštate li ih vani ili ih unosite u kuću ? 

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2013 u 00:33
@Pinus, adeniumi su ti prekrasni Clap šteta što je kod tebe tako naglo zahladilo da ih već moraš noću spremati Confused Kod mene su noćne temperature još visoke, nadam se da će takve i potrajati bar još mjesec dana. Ja sam mojima pripremila policu na natkrivenoj terasi, na koju ako zatreba samo navučem foliju ako naglo zahladi.

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2013 u 12:50

Noći su hladne, prehladne za adeniume. Sljedeći mjesec – mjesec i pol adenime ću preko noći unositi na toplo.

 Vidim kod tebe krasni cvijet bebolina.Smile Dali je to slučajno adenium boehmianum ?

Kod mene je ovaj prošlogodišnji (nepincirani) sijanac najzanimljiviji. Cvijet ima velik, krasne živo crvene boje.  Trenutno je visok oko metar. Pitam se koja će mu biti konačna visina ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 316317318319320 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,672 sekundi.