Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 338339340341342 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 20:38
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Majo,mislim da je na tvojoj prvoj slici nizozemski "anouk" ili možda "emma". Nije važno. Cvate ti krasno. No da bi bio za 10 fali mu lijepo formirani kaudeks.
 
Dali možemo postiči kaudeks i kada je cijepljen na korijen od oleandra??? Naime ovaj nije sijanac več je na nešto cjepljen i to nešto vjerovatno je oleandar pošto su oni u srodstvu.

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

ps. vidim sada da upotrebljavaš pumicu

 
Da. Upotrebljavam pumicu i mislim, da je i mješavina negdje oko 1:1. Znači samo trebam ljeti više zaljevati i više hraniti a zimi samo toliko, da ne izdahne.
 
Dali ima neki recept kakvo treba biti odnos NPK, odnosno dali mi možeš preporučiti neko određeno gnojivo?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 22:14
Pinus ti inače gnoji sa NPK 15 15 15 i još uz to dodaje i mikroelemente.

No mene sada zanima mogu li svoje adeniume gnojiti s kristalonom?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 19:17
Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

Dali možemo postiči kaudeks i kada je cijepljen na korijen od oleandra??? 

Mislim da ne može. Kaudeks je u stvari zadebljani korijen. Oleandra sa kaudeksom (zadebljanim korijenom) još nisam vidio.

Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

Dali ima neki recept kakvo treba biti odnos NPK, odnosno dali mi možeš preporučiti neko određeno gnojivo? 
Originalno poslano od člana Dini55 Dini55 napisao:

Pinus ti inače gnoji sa NPK 15 15 15 i još uz to dodaje i mikroelemente. 
Thumbs Up


 


Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 18:18
Od gnojiva, koje sam našla ima jedan u paličicama od 10-10-10 + mikroelementi ili jedan u granulama od 20-20-20 + mikroelementi. Može li to????
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 22:39
Originalno poslano od člana Dini55 Dini55 napisao:

No mene sada zanima mogu li svoje adeniume gnojiti s kristalonom? 

Možeš @Dini zašto ne bi mogao.  Možeš gnojiti sa bilo kojim gnojivom. Jedini uvjet je da su sva tri broja kod glavnih elemenata ista i da su dodani mikroelementi. No, tako ja radim. To je samo moja praksa i ništa više. Kupio sam 50 kg vreću Ina Kutina NPK 15 15 15 i to je više nego dovoljno gnojiva za sljedećih 10 godina za sve moje biljke. Mikroelemente sam kupio posebno.

Netko tko živi na 5 katu neke zgrade bez lifta i ima 2 m2 velik balkon taj vjerojatno kupuje pola kile nekog uravnoteženog kristalona ili neko drugo uravnoteženo gnojivo. Ako su gnojiva ISTOG KEMIJSKOG sastava nije važno tko je proizvođač gnojiva koje koristimo.

Moja praksa je ovakva:  u startu idem sa uravnoteženim gnojivom (sva tri broja ista) plus mikroelementi kasnije kada biljke narastu i dođu do faze cvjetanja smanjim dušik i to je to .

 O gnojenju adeniuma smo zbilja puno pisali. Konkretno o gnojivu nemam ništa dodati što do sada nismo pisali. Malo čitajte stare postove.

Na vrh
tomyxyz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Lipanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomyxyz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2013 u 20:15
moj adenium jos uvijek cvate, jel ja mozda nesto krivo radim, mozda mu je pretoplo u stanu? smile127
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 18:46
klinci polako napreduju





Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 19:09
Nije baš ni tako polako. U svakom slučaju brže nego kod mene. smile55
Eksotika je kul
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 19:20
majcka, da nam je ljepšeg vremena rasli bi samo tako Wink
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 19:31
Možda.
Ja bi jih trebala posaditi u beton, da su mi ostali tih dana vani. LOL
Eksotika je kul
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 19:38
Odlični su Marsha, nisu izduženi što je najbitnije za sada.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 21:06
Originalno poslano od člana tomyxyz tomyxyz napisao:

moj adenium jos uvijek cvate, jel ja mozda nesto krivo radim, mozda mu je pretoplo u stanu? smile127


Vidim da nitko nije odgovorio Tomiju, pa ću ja pokušati, a neka me ispravi netko tko zna bolje.

Prvo - Tomi, dobro nam došao na ovu temu. Imaš sreću da ti adenium cvate, od mojih dvadesetak prošlogodišnjih sijanaca ni jedan još nije procvao. Cry Na tvom mjestu ne bih se uzrujavala zbog toga jer, koliko sam čitala, adeniumi u toplim krajevima čak ni nemaju razdoblje mirovanja, dakle, stalno su u vegetaciji. Nisi nam ništa napisao (ili sam ja nešto propustilaConfused) o tome koliko je tvoj adenium star, koji je kultivar, u kakvim ga uvjetima držiš, kako ga zalijevaš...? Očito ne radiš ništa krivo, naprotiv! Jedino što bi se eventualno moglo dogoditi je to da se adenium dosta iscrpi pa kasnije ima dug period bez cvjetanja, ali u to nisam sigurna. Lijepo bi bilo da nam ga i pokažeš kad je već tako vrijedan! Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 21:12
Marsha, klinci su ti preslatki! Koliko ti je star ovaj s 14cm dugim listom i znaš li naziv kultivara?
Majcka, i tvoji su preslatki! Krenut će oni brže u proljeće kad ih sunce ogrije i dobiju finu papicu!Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 21:16
Andina, taj je prošlogodišnji, sijan kraj 5og il početak 6og mjeseca, sad se točno ne sjećam, trebala bi datume potražit. Visok je oko 36 cm od gornjeg ruba tegle. nije cvjetao. ne znam naziv kultivara, neki mix sam uzimala.

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 21:23
Onda je on vršnjak onih mojih ljenjivaca od kojih jedan ima vrlo slične listove. Tko zna, možda su nešto u rodu. TongueLOL
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
tomyxyz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Lipanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomyxyz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 21:47
Hvala na odgovoru Thumbs Up
Kupio sam ga kao odraslu biljku, a nemam pojma o detaljima, na etiketi pise adenium L87331, sta meni ne znaci bas puno, kada sam ga dobio, vec je cvao, i od ljeta konstantno cvate, zaljevam ga pazljivo, kada se supstrat osusi, i redovno dodajem gnojivo u vodu (svaki drugi put)
Posto je slabo sunca vani, popodne ga jos drzim pod lampom, da mi ne smrsavi LOL
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 22:00
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Onda je on vršnjak onih mojih ljenjivaca od kojih jedan ima vrlo slične listove. Tko zna, možda su nešto u rodu. TongueLOL

Andina jel znaš koji je rođak kultivar? LOL
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 00:57
Kupila sam ih pod engleskim nazivom "Tuxedo" što bi po naški bilo "Smoking". Latice prelaze iz crvenog u sredini prema crnom na krajevima. Baš me zanima hoće li takve ispasti. Tongue
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 21:17
Kako vam se drže adeniumi?? mojima svako malo listić požuti i opadne. Razlog mirovanje???
Zalijevam svaka 3-4 dana i jednom tjedno poprskam
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 22:24
Moji se drže solidno. Kao što kažeš, pokoji listić se osuši i opadne, ali to je normalno. Obzirom na datum i vremenske prilike, sve je ok.
 Moram priznati da mi je problem zalijevanje. No, sama sm si kriva, jer ih imam posađene u teglama od različitih materijala ( plastika, terakota, cel-bet) pa mi je teško "pod rukom" ošacati koliko su lagani, tj. suhi. Tako da ih zalijevam oskudno, za svaki slučaj, da ih ne utopim. 
A sijanac s kojim sam se pohvalila da mi je napupao, ipak je odbacio pupove, pre malo mu je svjetla, a o suncu da i ne pričam. Onaj drugi još drži pupove, mislim da će on uspjeti procvasti, iako s puno manjim cvjetovima nego su ljetos bili.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 338339340341342 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,016 sekundi.