Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 343344345346347 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2013 u 18:44
Ajama i tvoj prekrasno cvijetaTongue

Pinus,o tvojim je adeniumima sve rečenoTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2013 u 19:47
Pinus, što im to radiš, izgledaju ogromno Clap
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2013 u 20:50
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Pinus, što im to radiš, izgledaju ogromno Clap
 
Po mome mišljenju pustio ih negde blizu nuklearne elektrarne da ih malo proseva. LOL
Eksotika je kul
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2013 u 22:02
majcka, da da to bi moglo bit to Wink

Kod nekoliko malaca mi je malo mekan caudex. Zašto?? Zalijevam kad se supstant osuši svaka 3-4 dana. Nakon zalijevanja situacija je ista, pročeprkam po zemlji korijen okej. Adeniumi su posađeni u terakotu. Zanimljivo da su otišli u mirovanje relativno rano a nema ih se šta vidjeti.
Razmišljam bi li ih pinciranjem sada (znam da je najpovoljnije na proljeće) natjerala u rast??? Premali su mi za mirovanje.

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2013 u 22:23
Marsha, koliko si ti tvoji malci ?
Moji sijanci su sad dva i pol mjeseca, na toplom su, svjetla imaju koliko je to sad moguće, a redovito ih zalijevam i prihranjujem. Još su mi u plastičnim čašicama u kojima su i sijani. Zadovoljna sam kako napreduju. Ne mogu reći da luduju, ali po malo rastu, i što je najvažnije, ne izdužuju se.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2013 u 22:40
Ovi su moji iz 5 mjeseca i nisu baš nešto narasli, možda kojih 10tak cm. Malci iz 8 mjeseca su super napreduju obzirom na vrijeme.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2013 u 10:25
Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Pinus, što im to radiš, izgledaju ogromno Clap
 
Po mome mišljenju pustio ih negde blizu nuklearne elektrarne da ih malo proseva. LOL


možda je to pravi odgovor za sve pinusove sukulente ili je to ili smile105
nešto od ta dva mora biti.ja sam već iskompleksirana


pinus nemoj se uvrijediti ovo je samo šala i čudan način da pohvalim sve tvoje sukulente
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2013 u 11:22
Iza ovih adeniuma što je Pinus pokazao su dvije sezone vegetacije, uz puno sunca, "agresivnog" zalijevanja i prihrane, plus dobra genetika.....i to je to, nema tu čarobiranja.
Kod mene ima svakakvih trenutno. Imam ih nekoliko koji neće pa neće rasti. To bi trebalo sve pobacati i ostaviti samo one dobre. Čemu se gnjaviti sa onim što ne valja, ali eto, uvijek ih ostavim, dam im šansu. Imam ih nekoliko koje sam sijala proljetos, nisu narasli više od 3-4 cm. Niti rastu niti krepavaju, samo me živciraju. Za to vrijeme su njihovi vršnjaci narasli 15-tak cm. 
Za sada ću ih sve ostaviti na životu, ali ubuduće pravim čistku odmah u startu.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2013 u 17:41
Neeee, Glikica, nemoj to raditi!!! smile181Nikad ne znaš kada će krenuti. Opet dolazimo do genetike. Možda su ti adeniumi koji sporo rastu neka minijaturna forma. Ne mora svaki cvijet biti velik da bi bio lijep. 
A ako ti se ne da s njima zezati, uvijek postoje dobri ljudi koji bi ih udomili. Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 19:55
Ma joj Andina draga, ako se on ne pokrene za godinu dana, ne znam hoće li ikad ? No kao što rekoh, ovi sada neka svi ostanu, ali ubuduće ako budem sijala, neću se više patiti s njima, čim vidim da se on kilavi u startu, bacam. 
E da, blizanci su ipak uginuli. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 21:38
Ha, činjenica jest da se s nekima ne može računati te da su zimi štete neminovne. I meni je onaj kržljavi sijanac iz studenog uginuo. No, dok god su živi i zdravi, ja bih im dala šansu. Uostalom, zar ih ne pokušavamo liječiti kad počnu trunuti?
P.S. Šteta za blizance. Baš bi bilo zanimljivo pratiti kako se razvijaju.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2014 u 16:28
Da nam tema ne stagnira, evo prve ovogodišnje sličice mojih bebača. Jedan je uginuo (nije mu se razvio korijenConfused), a četvorica se dobro drže. Danas im je točno dva mjeseca. Čini se da im baš paše umjetna rasvjeta noću.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2014 u 16:51
Odlično izgledaju, zdravo i veselo ! Sretno im bilo i ubuduće i tebi s njima !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2014 u 17:25
bome su baš pravi zdravi malci
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2014 u 17:34
Andina, gušt je nanovo sijat zar ne Big smile Thumbs Up 


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2014 u 17:50
Je, je, marsha, gušt je! Nova tura kreće krajem veljače.Wink

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2014 u 18:47
i puuuno sunca Wink
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2014 u 19:41
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2014 u 19:53
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Mali kaktus kod tebe sve  ljepše i ljepše. Tongue Vidim kroz prozor sunce. Za siječanj nije slabo zar ne ?

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2014 u 19:59
Nije loše,ali ovo nam se vrijeme lako može osvetiti!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 343344345346347 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,609 sekundi.