Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 351352353354355 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 10:43
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

ajama, drago mi je da čujem da to djeluje i na adeniume. Smile Da li samo zalijevaš gdje je prethodno nešto u vodi otopljeno od navedenoga ili smrvljene dijelove ubaciš u zemlju (ljuska jajeta, kora banane)?
i da li uz to još dodaješ "normalo" gnojivo sa svim elementima ili samo prirodnim gnojiš?
 

ja moje gnojim bio enzimom u kojem ima svega po malo.u 5-6 polijevanja su se udebljali i lišće i je duplo veće,a i nekako su živahniji.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 10:56
evo jedan prije i poslije 2 ili 3 polijevanja



-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 14:09
Cupsica, bebaci su preslatki, mali ali debeli ;)
Ajama, hvala na opisu, lijepi ti je adenium :)
Jel to on pustio ponovno listice gdje su bili otpali?
Molim te ako mi mozes savjetovati kako da napravim prirodno gnojivo, ovo koje koristis
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 17:54
cupsica, krasne male debeljuce, a i lijepo upakirani su stigli

ajama, tvoji adeniumi uživaju u bioenzimu


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 17:56
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

.......
Molim te ako mi mozes savjetovati kako da napravim prirodno gnojivo, ovo koje koristis

marsha, imamo temu o bio enzimu i sve moguće upute, pogledaj ovdje http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=7910&title=otpadni-bio-enzim-novi-ivot-za-vae-biljke


Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 18:09
moon hvala Thumbs Up
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 19:12
Hvala vam svima na komplimentima za moje nove beboline Smile

Za sada se dobro drže, niti jedan listić se ne suši... Ali tek su stigli... Večeras im slijedi prvo zalijevanje Wink

Sad već čine lijepu kolekciju...  Buco, novi malci i ovi moji sijanci... Jedva čekam sunce da ih iznesem van na sunčanje LOL
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 19:34
Od svega ovoga i ja sam poželjela, da pokažem, šta se dešava s mojim bebicama (stari su 1 mjesec):





Največi ima oko 7 cm. Ovaj je u društvi prošlogodišnjih sijanaca, koji su povečini manji od ovogodišnjih.



Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 19:57
Originalno poslano od člana cupsica cupsica napisao:




Eto, to su noviteti kod mene Smile

Što ih više gledam, sve su mi ljepši, ali i dalje sam očekivala veće biljkice... Ali dobro, narasti će i oni, samo da su zdravi...

Moji sijanci napreduju super, odnosno jedna vrsta napreduje kao luda, a drugi su još maleci...
Smile
Adenium - sijanci, travnj 2012/25 Kolovoz 2012

na slici su moji sijanci u trenutku slikanja stari nešto manje od 5 mjeseci.@cupsica,pretpostavljam da niti tvoji nisu stariji. 

Od 50 sjemenki  različitih hibrida a.obesum koje sam sijao: duplih , troduplih,  raznih boja , sve do jedne su procvale u standardnoj roza boji.  Dok ne vidiš cvijet ne možeš biti sigurna što si kupila. Bez obzira što ti piše na tegli. 


Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 20:10

koliko lijepih biljčica na ovoj stranici, neka samo napreduju Thumbs Up

 
imam pitanje za sve koji imaju starije adeniume, kad ćete ih orezivati....vidim da ajama to nije još napravila
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 20:19
majcka, krasni sijanci. što im radiš da su toliki u 1 mjesec??? smile227
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 20:26
Majcka bravooo !

Pčelice, izduženu rast režem kada adenium krene u vegetaciju. Temp preko 25 C 

Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 20:33
pčelice ja sa spremam na friziranje,ali čekam da se rješimo ove magluštine i da se vrijeme popravi.u kući je toplo,ali čekam sunce
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 20:39
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

...imam pitanje za sve koji imaju starije adeniume, kad ćete ih orezivati....vidim da ajama to nije još napravila
Moj adenium je smješten u grijanom i svijetlom prostoru gdje je izložen suncu (koliko ga ima u ovo doba godine). Temperatura je danju oko 20 stupnjeva, a kada sunce zasja bude i 30.

Čim ozdravim svoga ću oštro orezati, (iako Pinus savjetuje da se to učini nešto kasnije). 
Osobno smatram da bi za adeniuma koji boravi u ovakvim uvjetima koje ima moj, bilo malo prekasno kasnije ga orezati. Naime, dok njemu poslije rezidbe dođe "u glavu" da treba aktivirati neke od svojih spavajućih pupova za to treba vremena, pa onda dok grane izrastu i stvore se pupoljci... mislim da bi počeo dosta kasno cvjetati. 
Zato ću ga sada orezati i presaditi u novi supstrat. Kada se snađe u novom supstratu i aktivira rast novih izdanaka, već će doći i toplije vrijeme sa više sunca pa će mu odgovarati za daljnji rast.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 20:54
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

pčelice ja sa spremam na friziranje,ali čekam da se rješimo ove magluštine i da se vrijeme popravi.u kući je toplo,ali čekam sunce

pčelice ja čekam isto ovo kao i ajama samo što još namjeravam svoga i presaditi.
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 21:54
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

majcka, krasni sijanci. što im radiš da su toliki u 1 mjesec??? smile227


To što je Pinus rekao.

Mnogo hrane, mnogo vode, mnogo vručine i mnogo svijetla. Moji su sada još u inkubatoru a kada sunce proviri kroz maglu ideju i danju na prozorsku dasku.
Eksotika je kul
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 22:57
Pinus, nemam pojma koliko su stari ovi adeniumi, pisalo je samo "vrlo mlade biljke"... Smile

Što se cvijeta tiče, primjetila sam razliku u boji listova... Odnosno, oni koji bi trebali imati tamnije cvjetove imaju i tamnije listove.
Neka oni narastu i procvjetaju, a za boju cvijeta mi je svejedno Wink

Moji sijanci, koje sam ja sijala, imaju mjesec dana... Dva su velika, baš krasno napreduju... Ostali su maleni... Posijani u isto vrijeme... Točno se vidi razlika u kvaliteti sjemenja...

Smile
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 22:58
Majacka, prekrasni su ti bebači Wink
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 23:46
Cupsica, gledam tvoje klince što si kupila i divim se, ali i pitam se koliko su oni klope dobili ? Baš se vidi na njima da su mladi, a tako dbeli.  Pinus je dao usporedbu sa svojima, koji su zreli, tamni......ti ćeš se morati jako potruditi da ih nastaviš tim tempom uzgajati !!!

Majcka, tvoji su mi ok, osim onih  na drugoj slici, lijevo , što je ono ?

Pčelica je pitala za orezivanje ? Ja sam svojih nekoliko već orezala ! I krenuli su. Na žalost, još nisam uspjela osmisliti kako da stavljam slike, pa ne mogu pokazati.
Nadam se uskoro.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 00:01
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 351352353354355 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.