Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 352353354355356 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 00:07
Ovo su moji sijanci, i to od mog vlastitog sjemenja:

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 00:10
Na gornjoj slici je adenium orezan prije oar dana !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 00:15
A ovo je adenium koji je u supstratu bez imalo zemlje. Najbolje mi je prezimio, od svih ostalih:

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 00:18
I još jedan friško orezan:

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 00:35
I moji zadnji sijanci:

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 00:38
Djevojčice drage, pratim vas redovito i uživam gledajući kako njegujete svoje adiće i kako vam lijepo napreduju!
Glikice, bome si ti njih dobrano sasjekla! Nadam se da će ti sada pustiti masu novih grana, a time i masu cvjetova. Čestitam na domaćim klijancima!

Ja svoje još nisam orezivala, ali ću to učiniti uskoro. Malo sam razočarana njihovim sadašnjim izgledom jer su se, ovi veliki, većinom smežurali i oćelavili, tako da me je sram pokazati ih.

Nitko ništa ne piše je li mu koji adenium uginuo ove zime. Meni su uginula četiri velika (sijanci iz 2012.) i jedan mali (sijanac iz 2013.), vjerojatno zato što sam ih malo više zalila u vrijeme hibernacije. Počinjem razmišljati o tome da odustanem od njih jer zimi kod kuće stvarno nemam uvjeta za njihov uzgoj. Možda si zadržim par komada, ali onda ću ih pokušati održati u vegetaciji, držeći ih u toploj i svijetloj učionici, jer mi se to pokazalo puno boljim rješenjem. A opet, kako da ih se odreknem kad su mi tako zanimljivi!Stern Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 07:14
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Majcka, tvoji su mi ok, osim onih  na drugoj slici, lijevo , što je ono ?


Glikica, ono su maleni Eukaliptusi. Mnogo ih je ali rastu mnogo sporije. Moj jih je suradnik doneo iz Madeire i mislila sam, kako bi bilo zgodno isprobati i nešto drugo osim sukulenata.

Pa evo, sada prave društvo onim drugima.
Eksotika je kul
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 07:14
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Cupsica, gledam tvoje klince što si kupila i divim se, ali i pitam se koliko su oni klope dobili ? Baš se vidi na njima da su mladi, a tako dbeli.  Pinus je dao usporedbu sa svojima, koji su zreli, tamni......ti ćeš se morati jako potruditi da ih nastaviš tim tempom uzgajati !!!



Adeniumi su iz Njemačke, tako da su bliski sa našom klimatskom zonom... Vjerojatno ih je čovjek uzgajao pod sijalicom i drastično prihranjivao.

Iako, ne bih rekla da su njegovi adeniumi nešto posebno debeli... Jako sam se dvoumila da li kupiti ove mlade ili adeniume 3 godine stare. Odustala sam od njih jer sam vidjela da su duplo tanji od Pinusovih, pa mi se i nisu činili baš debeljuškasti LOL


Andina, kod mene je bio čitavo groblje adeniuma... Otišli svi osim Buce i novih bebolina Smile
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 07:17
Eh da, s obzirom na to da su mi se i ovi malci činili puno puno veći na slikama, sad sam super zadovoljna što nisam kupila trogodišnjake Big smile

I oni su ziher puno manji nego na slikama, a i na slikama ne djeluju tako strašno veliko i bucmasto Wink
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 12:01
meni je od 10 sjemnki mixa samo jedan niknuo , neznam zasto posijo sam ih u steriliziranu zemlju , medjutim samo se jedan pojavio ovi ostali bas sam juce gledo nemaju ni klice , nekako su mi sjemenke prazne Confusedsmile43
Nihil agenti dies longus est. - Ništa ne radeći, dan je dug.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 12:03
Gdje si kupio sjemenke ?

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 12:09
preko e-baya

Nihil agenti dies longus est. - Ništa ne radeći, dan je dug.
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 18:14
Sjemenke su bile vjerovatno stare. Onda ne klijaju. Ako su sviježe, onda nema nikakvog problema s klijanjem.
Eksotika je kul
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 18:54
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

I moji zadnji sijanci:



Draga Glikica , preslatki su ! Takovi su bili moji predprosle godine kad sam takodjer morala se vratiti
ovdje na sjever i ostavila ih osobi na cuvanje koja je svasta obecala a nista ispunila . Nisam ni slutila
da sam ih "osudila" na smrt . Znam samo da opet nosim sa sobom sjeme i da cu ih cim se vratim ponovo posijati !
Zazeli mi srecu !

                               
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 19:21
Originalno poslano od člana panda panda napisao:

meni je od 10 sjemnki mixa samo jedan niknuo , neznam zasto posijo sam ih u steriliziranu zemlju ...


To je normalno, pogotovo zakupovinu preko e-baya Smile
Ja isto kupujem sjeme preko e-baya i svašta se tu nađe... Kupila sam paketić od 50 sjemenki i niti jedna nije proklijala... Drugi paketić klija kao lud, sve što posijem proklija... Ali su biljkice slabe, sporo rastu, jedva da se miču s mjesta...
S druge strane, sjeme treće vrste klija onako, od 10 posađenih 2 su proklijala... Ali zato rastu kao ludi...

U isto vrijeme sam posijala te tri vrste. Od prve niti jedan, od druge svi - ali su maleni kao da su tjedan dana stari,a ne mjesec... Jedva da imaju drugi par listića... A treća vrsta sjemenja - proklijala 2 i ta dva su već stvarno velika. Listića imaju hrpetinu. Rastu kao blesavi...

Definitivno kvaliteta sjemenja igra jako veliku ulogu. I u klijanju i u daljnjem rastu. Skoro veću nego način održavanja.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 19:48
Draga Gute, teško da se iko ikada hoće brinuti o našim biljkama, kao mi sami. Želim ti da konačno uspiješ uzgojiti svoje adeniume i da ti dugo traju.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 22:11
ja večeras ubrala moje mahune, u jednoj strani 81 a u drugoj 83 sjemenke. mislim da je to previše da bi bile dobre. meni se čine ok. svakako ću sijati pa ću vidjeti.

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 22:15
A ja sam upravo sebi 1 paketic koji cu uzeti sa sobom na put ,
narucila !     
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 22:46
Svaka čast, Antonija! Clap Držim palčeve da ti sve niknu.Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 22:50
Bravo @antonija za sjemenke Clap Sigurna sam da je sjeme odlično Thumbs Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 352353354355356 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,641 sekundi.