Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 359360361362363 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 06:24
Ja ih ne bi stavljala na sunce, mada imam tu želju. Navodno na sunce idu lagano tek kad navrše mjesec dana. U svakom slučaju neka se javi neko sa više iskustva.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 06:46
Da provedu cijeli dan na direktnom suncu su premali ali sat dva direktnog jutarnjeg sunca iza stakla do 10 – 11 h ujutro je poželjno.

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 08:26
jkonsta1, baš su ti slatki klinci, pogotovo debeljuco Clap iliti ga CAR Wink 
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 10:08
Originalno poslano od člana jkonsta1 jkonsta1 napisao:

Čovjeće, 30 komada?! Ja sam onda siročić! Cry


Jkonsta1 - a što mi znači 30 komada kad ne klijaju kako treba  Wink...
7 je prokliijalo za sada od svih 30 Confused

Originalno poslano od člana Dini55 Dini55 napisao:

Moji su isto kao od jkonste, da ih stavim vec na sunce? I jedan mi je niknuo bez prvih listica..ima li mu spasa?


Nemoj ih stavljati na direktno sunce... Premladi su...
A ovaj bez listića će pustiti listiće, ako je sve ostalo ok s njim Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 10:18
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Da provedu cijeli dan na direktnom suncu su premali ali sat dva direktnog jutarnjeg sunca iza stakla do 10 – 11 h ujutro je poželjno.



Kako Pinus kaže, treba se strpiti u uzgoju adeniuma. Danas mi je provirio još jedan. Dakle, nadam se još kojem. Polako, ali sigurno. Thumbs Up
Što se tiče sunca, moji su onako po Pinusovom, radila sam instinktivno i stavila ih samo kratko na jutarnje sunce, iza stakla. Još nisu skinuli ljuskice.
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 10:48
Nego, na starijim sijancima, kada kreće puni razvoj? U proljeće? Ljeto?

Znam da sam malo nestrpljiva, puno nestrpljiva ustvari Embarrassed , ali...
Moje bobline stoje na suncu zadnjih tjedan dana i fino je jako sunce i terasa je cijeli dan na suncu. Čim sunca nestane nosim ih u kuću... Pomaka nema nikakvog Confused

A ja sam očekivala bar jedan novi listić od sunca, prirodne topline... Po ovome izgleda da su puno bolje rasli pod sijalicom...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 13:50
Originalno poslano od člana cupsica cupsica napisao:

. . . kada kreće puni razvoj? U proljeće? Ljeto? . . .
Na moru mjesec dana ranije nego na kopnu..LOL Tek kad temp. pređu 25 C možemo se razgovarati o nekoj ozbiljnijoj vegetaciji. 

trenutno je  bolje držati adeniume iza stakla  na suncu ali istovremeno i na toplom  

Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 13:59
Ja svoje držim unutra kraj istočnog prozora, taman ima sunca iza zavjese do 11-12h.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 14:05
I moji su na istočnom prozoru. Jedan je skinuo "košuljicu" i ima lijepa dva mala lista Smile, sad ih je sveukupno sedam (od jedanaest posijanih).
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 14:11
Super! Sve u svemu baš su fora. LOL
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 14:13
Jesu LOL, zato mi je i fora zabavljati se s njima! Baš su neobični. Heart 
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 15:10
Dini55 daj pošalji fotke zelene braće!
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 18:29
Malo sam opet čitala okolo, jedni kažu da treba sijati što više pa kasnije odabirati najsnažnije i najljepše biljke, a druge bacati. Da je na taj način bude poboljšana genetika i dalje preko sjemena. smile173
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 18:34
Originalno poslano od člana jkonsta1 jkonsta1 napisao:

Malo sam opet čitala okolo, jedni kažu da treba sijati što više pa kasnije odabirati najsnažnije i najljepše biljke, a druge bacati. Da je na taj način bude poboljšana genetika i dalje preko sjemena. smile173

 

Iskreno, nemam pojma o tome. Tek počinjem u ovim "vodama". Embarrassed 

Sijala sam ih prvi put, sve sjemenke koje sam dobila. Hug Ali, dobro je saznati neke nove informacije u svezi uzgoja. Nadam se da će mi poživiti koji (kažu da ih je teško očuvati), taman bio i malo mršav. LOL
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 18:34
sijanci iz proljeća 2012 / 21. 3. 2014

trojčeki Big smile , stari dvije godine. na kraju i nisu ispali tako slabo. 

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 18:35
Krasni trojac! Smile To su zarasli zajedno ili si ostavio tri u istoj tegli?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 18:45
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

..To su zarasli zajedno ili si ostavio tri u istoj tegli?

Nisu srasli. Kombinacija tri biljke u jednoj tegli  mi se pokazala odličnom kod fuksija (pogledaj ako te zanima na temi o fuksijama). Ponovio sam to i kod adeniuma. Malo se zajebavam pa pišem da ne izgledaju slabo. Dapače mislim da su sama špica među mojim sijancima.

Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 19:05
Pinus- Clap 
Ja bih onda prema onoj teoriji trebala baciti 4 od 5. Mislim da to vrijedi za profi koji od toga žive. A i koliko mjesta onda treba da bi se razbacio s tim? Cijela plantaža- siješ pa biraš- kuda koji mili moji!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 19:13
kako god ti kažeš majstore Sleepy
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 19:23
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

sijanci iz proljeća 2012 / 21. 3. 2014, stari dvije godine. na kraju i nisu ispali tako slabo. 



Ja sam posadila dva zajedno pa sam se za nekoliko dana uplašila, da ču ig poubijati i razdvojila sam ih. Još uvijek su dva u istoj teglici, ali su nekoliko razmaknuti. Nadam se, da če uspijeti ovako zajedno.
Eksotika je kul
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 359360361362363 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,828 sekundi.