Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 20:32

Jedan dio oprašenih cvjetova sam zaštitio selotejpom. Koja je svrha toga ?
Vidi sam to na You Tube da to drugi rade pa evo i ja.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 21:25
@PinusThumbs%20Up
Pametni znaju čemu služi kompWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 22:03
bebolina ajde kad budeš drugi puta naručivala biljčice od tog tajlanđanina sjeti se i mene :) pa mi pošalji pp prije nego ćeš naručivati i ja bi jednog gotovog hibrida... već sam gledala ali nikako da s eusudim a i nebi mi ziher jednu biljku slao nitko :D

inače super su je sjeme isklijalo...

neko je pitao kakva je klijavost sa cvijetnog društva? meni je od 12 sjemenki niklo 6, 4 prezivilo ali ja sam sijala u 2. mjesecu kad nema toliko sunca i svjetlosti mislim da sam sijala kasnije da bi bolje nikli ;)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 22:15
Da, upravo zazo ni ja ne naručujem, jer mi nitko ne bi dao jednu biljku Confused
Pinus vjerojatno zato da se zaštiti plodnica i cvijet jer ne vidim ni jedan drugi razlog...

Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2011 u 00:11
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

bebolina ajde kad budeš drugi puta naručivala biljčice od tog tajlanđanina sjeti se i mene :) pa mi pošalji pp prije nego ćeš naručivati i ja bi jednog gotovog hibrida... već sam gledala ali nikako da s eusudim a i nebi mi ziher jednu biljku slao nitko :D

inače super su je sjeme isklijalo...

neko je pitao kakva je klijavost sa cvijetnog društva? meni je od 12 sjemenki niklo 6, 4 prezivilo ali ja sam sijala u 2. mjesecu kad nema toliko sunca i svjetlosti mislim da sam sijala kasnije da bi bolje nikli ;)
Malo je teško naručivati za drugoga, jer ne daj Bože da ne ispadne željene boja i tko zna šta jošConfused 
Uglavnom, tražite sadnicu s besplatnom poštarinom i šta je još važnije, da Vam sadnicu prati fito certifikat.
Evo, ja sam se počastila s još tri primjerka, pa kad dođu i vidim kakvi su, dogovorimo se u pp-u
Ne zavaravajte se da Vam nitko neće poslati samo jednu biljčicu, šalju oni i jednu jedinu!
 
Klijavost: Nije toliko bitno godišnje doba, koliko je bitno sviježe sjeme. Ovo je samo moje skromno mišljenjeSmile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2011 u 07:38
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

neko je pitao kakva je klijavost sa cvijetnog društva? meni je od 12 sjemenki niklo 6, 4 prezivilo ali ja sam sijala u 2. mjesecu kad nema toliko sunca i svjetlosti mislim da sam sijala kasnije da bi bolje nikli ;)


nisam stručnjak, ali i ja mislim da veliku ulogu ima dužina i intezitet danjeg svjetla, tj. godišnje doba kad se sije

ljeti ne treba "grijati i držati pod lampom", a to su uvjeti koji pospješuju klijavost, da ne spominjem da je znatno smanjena i plijesan jer zbog suhog i vrućeg zraka nema nepotrebnog zadržavanja vlage, za čas ispari višak

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2011 u 18:06
Ovi su do prije 10 dana bili samo sjemeThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2011 u 18:08

Proširuje se obiteljSmile

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2011 u 18:10
Jednomjesečne bebe

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2011 u 18:12

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2011 u 18:42
Bebolina odaj tajnu : koji doping upotrebljavaš ? Ako ovakvim tempom nastave rasti u proljeće sigurno cvjetaju.

Vidim da ti to ide od ruke. Ajde nabavi sjeme pachypodiuma i prodavaj nama smrtnicima male pachye. Iskustva nemam sa razmnožavanjem adeniuma i pachypodiuma ali mislim da su sada tvoji najosjetljiviji na gljivice. Što ti misliš, dali bi bilo dobro sada tretirati male adeniume sa fungicidima ? (Captan ili Previcur)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2011 u 19:02
.

Šteta bi bilo da izgubiš samo jednog . Dali je to napad gljivica u ovom žutom krugu ?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2011 u 19:49
Nije, nije, samo sam ga ja dirala s rukama prljavim od pijeskaSmile
@PinusThumbs%20Up oko sokolovo
Cijeli je nasad (ima još egzotičnog cvijeća) prošli tjedan preventivno tretiran.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 07:45
Svaka čast BebolinaThumbs%20Up
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 19:26


Cvijet kod Adenium hibrida (mojeg) traje svega 5 – 6 dana . No na sreću nove cvjetne pupe proizvodi sve tamo od početka kolovoza i koliko vidim za sada ne namjerava prestati cvjetati.
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 19:33
PrelijepoTongue
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 21:35
I sad vi meni recite, kako se ne zaljubit u tu ljepotu?? 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 22:10
Bebolina, ja ti zaista želim da ti svi uspiju i narastu. Odaj mi tajnu - gdje ćeš s njima?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 22:24
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Bebolina, ja ti zaista želim da ti svi uspiju i narastu. Odaj mi tajnu - gdje ćeš s njima?
Hvala na lijepim željamaEmbarrassed
Kad sam se zaljubila u ove debeljuce, znala sam da uspjeva samo jedan mali dio od posijanog (barem po pisanju forumaša) i tako sam ja u startu nabavila brdo sjemenja i krenula u avanturu. Koliko vidim, ide to meni tako da će već na proljeće biti puno ljepih sadnica, nadam se i kojem cvijetiću.
Kud ću s tolikoma? Jednostavno, na svaki balkon po jednu i već ih pola nemaLOL tako da ne moram razmišljati o svakodnevnom zaljevanju, pogotovo po ljeti, kad s kantama šetam dva puta dnevno.
Ako bude viška, udomit ću ih bez problema. Ako pak od njih ne bude ništa, ponovit ću gradivoLOL 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 22:56
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Sijala sam adeniume, nikli su ali nisu se održali..



Zašto, kad su ti i zbog čega stradali??
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.