Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 368369370371372 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2014 u 21:55
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:



Šalu na stranu, krasni su ti sijanci! Mislim da bi ostale trebala pincirati. To znači odrezati samo dva do tri milimetra ispod najgornjih listića. Učinila sam kao što je Pinus savjetovao i uvjerila se da im to pomaže u debljanju i grananju. 



Onda ja sutra piniciram sve svoje sijance Wink
Samo se moram sjetiti kupiti med LOL

Što se bacanja adeniuma tiče - posudim ti ja svoje psetance, repom će vrlo brzo "rasporediti" biljke LOL.  I provjereno je dobar botaničar, jer do sada niti jedna biljka nije krepucnula nakon njegovog repomlata Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2014 u 22:53
moji su imali crvenog pauka.dosta sam kasno primjetila.špricala sam ih i čini mi se da sad nema,ali su im stradali listovi.ostavila sam ih vani na natkrivenom balkonu.svima je caudex tvrd i djeluje zdravo.mislila sam ih skoro porezati,ali sad ću pričekati da dobro ozdrave.
neznam jedino što sa gnojenjem.da li da malo smanjim ili nastavim kao i do sada.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 00:36
Mislim da nema razloga zbog kojeg bi smanjila gnojenje. Sada dolazi sunčano i toplo vrijeme, idealno za pinciranje, ali i za prihranu. Neka me Pinus ispravi ako griješim, ali mislim da nakon crvene napasti adeniumima baš i treba dobra prihrana kako bi ojačali.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 00:48
@ajo, ako nema lista, ako im je trbušić čvrst,  nema zalijevanja, nema prihrane, jednostavno ih pusti na miru da se probude.  Ako je u pitanju bio crveni pauk i ako si ih tretirala, za njih je normalno da odbace list i da ubrzo krenu s novim izbojima u pazučku svakog otpalog lista. Isto se ponašaju u pustinji kad su u oskudici vode ili kad ih gamad napadne, oni odmah odbace lisnu masu da se ne iscrpljuju.
Male bebe su svakako puno osjetljivije, nad njima treperimo da nam opstanu Hug dok su veliki sasvim druga priča..oni su veliki, oni sami brinu o sebi. I moji veliki su dobili crvenog pauka Angry odmah sam skužila da im nešto ne štima i pošpricala gamad bez pardona. Odbacili su listove ali ne i cvjetne pupove s kojima su se ove godine obilno okitili, sad nakon dva tjedna počinju s novim listovima. Thumbs Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 00:50
Kalemi su se primili Hug



Baš sam ponosna Tongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 02:12
Imaš i zašto biti ponosna! Smile Čestitam, majstorice!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 06:44
Cupsica, predivni su ti sijanci, naprosto uživam gledajući ih. smile71
Andina, hvala na savjetu o pinciranju, iako moji još moraju porasti. Postoji li neko pravilo kada se pincira, hoću reći, koliko listova treba imati adenium da bi mogli pincirati? Embarrassed 
Bebolina, moje čestitke, odlično si to izvela! smile55
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 08:26
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Cupsica, predivni su ti sijanci, naprosto uživam gledajući ih. smile71

Hvala ti EmbarrassedSmile

Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Andina, hvala na savjetu o pinciranju, iako moji još moraju porasti. Postoji li neko pravilo kada se pincira, hoću reći, koliko listova treba imati adenium da bi mogli pincirati? Embarrassed 


Evo odgovora na tvoje pitanje Wink

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Pinciram često. Prvi puta nakon što formiraju četvrti par listića, taj četvrti par odrežem.


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 10:38
Hvala, cupsice! Hug
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 13:05
Moji su dobili šesti par listića, da ih pinciram vec sada ili čekam da još malo zatopli?
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 15:33
hvala na savjetima.bebolina ti si potvrdila moja razmišljanja.neka još malo boluju,a onda buđenje i u proizvodnju.treba radit-cvasti
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 19:55
Kvaliteta slike...nula bodova, sadržaj bodujte vi Tongue






Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 21:09
Bebolina, ovo je prekrasno smile227

s čime gnojiš adeniume?
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 21:31
bebolina bome će se oni uskoro bodovati sami.bit će to eksplozija
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 21:56
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

bebolina bome će se oni uskoro bodovati sami.bit će to eksplozija
 
 
potpisujem
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2014 u 00:42
Dobri su, dobri...slušaju smile91
S prihranom je bilo natezanja jer nam je proljeće bilo hladnjikavo, nisam ih zalijevala pa tako su bili uskraćeni u tom djelu. Nakon što su dva puta pokisli, bojala sam se da bi im dodatnim zalijevanjem s prihranom mogla naškoditi, zato sam ih skoro pa svakodnevno u prolazu dala folijarnog gnojiva. Pomiješam magnezij, kalij i bor s mlakom vodom pa ih s tim malo orosim, no ni to im nije bilo dovoljno da sačuvaju listove. Pokazali su mi da su u pravom smislu riječi pustinjske ruže Thumbs Up čim im nedostaje vlage u korijenu oni odbacuju listove da u trbuščiću sačuvaju vodu za opstanakLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 15:42
....sunčanje

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 17:37
bebolina, puni su pupova, bit ćesmile106
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 19:16
bebolina, bit će tu puno cvjetića Thumbs Up
ja još muku mučim da mi procvjetaju.
Moji se također sunčaju ili bolje rečeno prže na ovom suncu. Grije im se i voda za zalijevanje.
Ne znam kako vi al dok su ovako vrući zalijevam ih toplom odstajalom vodom. Pod toplom mislim da se sunča s njima vani Wink


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 00:11
Ja ih nikad ne zalijevam hladnom vodom, nikad! Uvijek je voda za zalijevanje jednaka temperaturi na kojoj su oni kad su unutra, a ljeti ih zalijevam ujutro kad još voda u kanti ne "zakuha"
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 368369370371372 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.