Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 369370371372373 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 21:02
ja sam ih recimo sad zalila vodom koja je stajala na suncu. Zemlja je još topla al je i voda, da nije šok za biljku. Kod mene je počelo svakodnevno zalijevanje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 18:21
napravila sam grešku smile42 ostavila sam ih na ovom jakom suncu. Svaki maleni ima skuren 1 ili 2 listića. Jednom je počelo kuriti caudex pa se malo smežurao. I jednom većem isto caudex Cry
Tješi me što je Wolfsbane imala takav slučaj ali jače izgoreni pa je sa adeniumom bilo sve u redu, nadam se da moji budu ok. Prebacujem ih u laganu sjenu.

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 19:35
evo ih





Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 22:15
Marsha, hvala ti, riješila si i misteriju mojih adeniuma koji izgledaju slično tvojima Smile
Već par dana pokušavam naći na ovoj temi odgovor, ali 370 stranica nije lako za proći Confused

Dakle, ne direktno sunce? Moji su do sada bili na suncu cijeli dan i super im je pasalo sve dok nisu došle ove temperature 30+ . Sad izgledaju otprilike kao tvoji. Čak sam mislila da ih previše zalijevam, ali opet, nemoguće da im je jednom dnevno previše na preko 30 stupnjeva.

Što sad? Da ih mičem sa sunca? Ostavljam da se prilagode? Mislim, sad će biti sve toplije i sve više sunca, kako ću ih poslije staviti na još jače sunce? Embarrassed


Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 22:41
Cupsica, ja cu svoje stavit na mjesto gdje ce sunca imat sat vremena, ostalo u sjeni. Stranu koja se opekla necu jedno vrijeme uopce okretat prema suncu. I to samo dok su ovako jake vrucine i zracenje. Kasnije cu ih stavljat normalno na sunce. Inace, moja greska opet, ih okrecem da sunce cijeli dan ne tuce na istu ih stranu. Danas to nisam napravila.
Sjetila sam se da mi je jednog veceg tako opeklo prosle godine, danas je taj dio caudexa zelen.
nadam se da budu i ovi ok.

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 22:45
Kako kazu na prognozi zracenje je jako, kako nije dobro za ljude ocitno ni za nase biljkice. Sutra i u cetvrtak su najavili isto jako zracenje. Treba pripaziti ;-)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2014 u 00:00
Ajmeeeee cure drage, pa vi ste bebe stavili na najjače sunce da se sprže smile39pa to su bebe koje treba privikavati na sunce, ne ih ovako izložit suncu, ni mladu sadnicu rajčice se na sunce ne stavlja bez zaštite dok se malo ne privikne. Dogodi se da i velikima strada poneki list od prvog, jakog ljetnog sunca, ali veliki to dobro podnose, oni su debelokožci.
Jutarnje im je sunce sasvim dovoljno.
A sad lijepo om napravite neku zaštitu oko opečenog tijela, makar ih zamotajte papirom ili bilo čime ćete ih zaštititi od daljnje paleži...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2014 u 09:13
Marsha, bebolina - hvala smile79

Maknula sam sve adeniume na drugo mjesto, gdje će imati samo jutarnje sunce. Nadam se da će se oporaviti...

Bucu nisam maknula, jer njemu očito ne smeta ovo sunce. On jedini izgleda normalno. Smile
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2014 u 09:47
Bebolina, cupsica Thumbs Up

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 11:55
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Cupsica, ja cu svoje stavit na mjesto gdje ce sunca imat sat vremena, ostalo u sjeni. 

@marsha, ti se sigurno šališ. LOL

Pitajmo se gdje u prirodi raste adenium obesum ?

Čitam da u aridnim područjima  sub saharske Afrike od Indijskog pa do Atlantskog oceana.

 A mi bi svoje adeniume preko ljeta kao ciklame u sjenu ? Confused

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 12:56
Pinus, napisala sam "I to samo dok su ovako jake vrucine i zracenje. Kasnije cu ih stavljat normalno na sunce."
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2014 u 19:38
Pozdrav! 

Evo mene opet s mojim biljčicama, stare su neke dva a neke tri tjedna. Od jučer sam ih počela prihranjivati, a danas su se lijepo sunčale cijeli dan. Prvo jedna grupna fotkica, što mislite da ih presadim odmah ili da još čekam da narastu? 

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/adenium/71237.aspx -

Imam i nekoliko "individualaca"Smile. Prvi je albino, listići mu se suše izgleda da neće dugoUnhappy.

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/adenium/71238.aspx -

"Zeko adenium" ima spojene listove, sad mu je sa strane krenuo novi listić, donja strane listova mu je crvenkasta i nekako sporo raste iako je među prvima proklijao, evo slike ispričavam se malo je mutna:

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/adenium/71239.aspx -

I za kraj jedan adenium kojem nisam skinula opnu prilikom skidanja ljuskice već sam ju poslije pokušala skinuti malo nasilno Wacko i djelomično uspjela, ipak je potjerao listiće, evo ga:

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/adenium/71240.aspx -

Što mislite, hoće li biti što od njega ili da se ne nadam?

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2014 u 20:25
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

 što mislite da ih presadim odmah ili da još čekam da narastu? 

Možeš počekati još dva tri tjedna prije presađivanja u tegle. Predlažem 9 ili 10 cm tegle. Nemoj skidati stari supstrat (korijenovu grudicu) prilikom presađivanja da ne pokidaš korijenčiće. Drži ih konstantno vlažne. Zalijevaj i prihranjuj blagom otopinom gnojiva svaki dan.

Ne znam kakve su temperature preko noći kod tebe Alma M. Kod mene su npr. od 10 do 13 C. Zbog toga ovogodišnje sijance pahića još uvijek unosim u garažu preko noći. 

Ovi sa prve slike za sada dobro izgledaju, potencijal imaju. Pripremi se za pinciranje.Big smileLOL 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2014 u 07:14
Adenium, obesum  i  arabicum / 20. 6. 2014

Ove godine kasne sa cvjetanjem i općenito sa vegetacijom. Preveliki su bili za prozorsku policu pa su prezimili bez lišća u za njih nepovoljnijim uvjetima. Desni, arabicum je sada dvije godine stari sijanac.
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2014 u 19:36
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Možeš počekati još dva tri tjedna prije presađivanja u tegle. Predlažem 9 ili 10 cm tegle. Nemoj skidati stari supstrat (korijenovu grudicu) prilikom presađivanja da ne pokidaš korijenčiće. Drži ih konstantno vlažne. Zalijevaj i prihranjuj blagom otopinom gnojiva svaki dan.

Ne znam kakve su temperature preko noći kod tebe Alma M. Kod mene su npr. od 10 do 13 C. Zbog toga ovogodišnje sijance pahića još uvijek unosim u garažu preko noći. 

Ovi sa prve slike za sada dobro izgledaju, potencijal imaju. Pripremi se za pinciranje.Big smileLOL 


Pinus, hvala na konkretnim savjetima Thumbs Up. Ja sam u unutrašnjosti (Slavonija) pa također adeniume po noći unosim unutra, i danas poslijepodne su bili unutra jer je pljuštalo kod mene. 

Za pinciranje su škarice spremne Big smile, čekam četvrti par listića.

Sve pohvale za tvoje adeniume, predobri su.Clap

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2014 u 07:11
20. 6. 2014
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2014 u 08:10
Malo izblijedeli od sunca ali još je lijep!


Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2014 u 08:37
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

lijepo , ljepše a kod @mk  adenium najljepše cvate Approve 

potpisujem LOL
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2014 u 12:08
Divni su! smile64
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2014 u 13:54

Ne znam što drugi misle ali što je previše je previše. Previše je to adeniuma na krovu ove "motorne rikše". Confused
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 369370371372373 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.