Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 374375376377378 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2014 u 23:09
Meni se bas svida.I u prirodi kako izraste izraste zar ne?
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 07:04
dea78 je napisala u pp:

Oprosti sta ti pisem pp al vidim da si veliki ljubitelj i kolekcionar adeniuma pa ako bi mi mogao pomoci.Naime imam sijance adeniuma( mozes ih vidjeti i u temiadeniumi i u mojoj deino skromno cvijece) ovo su mi prvi sijanci pa ako bi mi mogao kao lajku objasniti kada i kako pincirati ih.I jos nesto dobila sam sjeme sijanaca pa kako ih posaditi i da li se zaljevaju odmah ili da samo rosim povrsinu zzemlje? 

 O pinciranju sam dosta pisao. Zadnji puta OVDJE:  - predzadnji post

 Adeniumi  nisu lagani za uzgoj. Ako želiš da uopće imaš šansu da iz sjemena uzgojiš lijep adenium prvo i osnovno je da izabereš pravi trenutak kada siješ. U našim klimatskim uvjetima optimalno vrijeme za sijanje adeniuma je proljeće

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 08:29
Hm, da... treba temu čitati od početka, a puno je stranica... Confused  Kud bi Pinus stigao da nam svima odgovara pojedinačno na pp? 
Trebalo bi napraviti stalni post na vrhu svake stranice o uzgoju adeniuma. 

Pinus, a zašto misliš da je ovome tegla prevelika - zbog stabilnosti, ukupnog dojma ili zbog nećeg trećeg? Je li to onaj kojemu si iz reznice dobio kaudeks? Inače, habitus im je fenomenalan, meni čak malo ljepši ovoga lijevog.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 08:55
Andina, na 1. stranici teme su iskopirani neki Pinusovi i Bebolinini postovi, mislim da je sve obuhvaćeno o uzgoju adeniuma, tako da se ne mora baš sve čitati iako je gušt proći cijelu temu, posebno zbog fotografija. Smile  
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 09:17
Andina, oba dva adeniuma su dvije godine stari sijanci.  Desnom sam grane rezao na polovici dužine.

 Prije rezanja je dobro izgledao u toj velikoj tegli. Veliki adenium - velika tegla. Tegla je ostala ista a on je za pola manji i to me sada malo bode u oči. Prvom prilikom ću ga presaditi u za broj manju teglu.

Na rezanje grana je dobro reagirao.  Na mjestu reza je iz svake grane potjerao i do tri nove grane. Tako da je to bila dobra investicija u cvjetanje. U budućnosti će cvjetati  obilnije.

Kod lijevog sam optimalno pogodio veličinu i oblik tegle. Kako ga sada preko ljeta forsirano prihranjujem tako mu raste kaudeks i on sam bez moje pomoći izlazi iz supstrata-tegle. Vidim to jer mu često radim novi prostor po vrhu supstrata u koji  zalijevam.

Pisao sam da su mi sada nakon što su dvije godine stari svi adeniumi više manje slični. No, po veličini cvjeta nije teško uočiti da je lijevi arabicum a desni obesum.

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 10:50
Na jednom stranom webu pročitala sam da adeniume treba zalijevati uz rub tegle jer se tada korijen širi u stranu (u potrazi za vodom i hranjivima), a tada se i grane šire u stranu. Uglavnom tako i radim, ali moji su još premaleni da se vidi rezultat (iako su neki također stari dvije godineEmbarrassed). Tada za zalijevanje ipak treba imati malo prostora uz rub tegle. Možda to vrijedi samo za melene adeniume, tvoji su ipak već odrasli momci. Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 12:56
Pojma nemam o Adenuima, čisto me strah da ne uhvatim taj virus jer i sa postojećim biljem vodim borbu s njihovim opstankom (malo ideš simo, malo tamo, a korov buja...)  ali volim škicati i uživati u vašima.

Pinus, a što da kažem, tvoji su zaista f a n t a s t i č n i ! Ovaj desni, s obzirom na dosadašnji rast probaj ostaviti u tegli, očito se dobro snašao (ma možeš i zanemariti ovo što pišem s obzirom da nemam pojma o njima....) a dogodine ga možeš samo zamisliti u punom cvatu, pogotovo ako ga budeš, što vjerujem da hoćeš, pincirao...

LP
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 16:39
Ajoooooj! Dvije godine. Da barem i moji ovako.
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 22:37
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Na jednom stranom webu pročitala sam da adeniume treba zalijevati uz rub tegle jer se tada korijen širi u stranu (u potrazi za vodom i hranjivima), . . . . .

Andina, preko ljeta adeniume zalijevam često i obilno tako da zalijevanje uz rub tegle preko ljeta  kod mene ne igra. Ali preko zime mislim da bi takav način zalijevanja bio u redu. Svakako ću probati na taj način zalijevati adeniume kada ih unesem u kuću. Malo vode pa uz rub tegle. Tnx.

 

NinettA, ponovno ću poslušati tvoj savjet. Za sada ga neću presađivati.  Možda bi efektno izgledao kada bi uspio da mu zadebljam ovu mrežu od korijena ? A što se cvatnje tiče zbog većeg broja grana svaka sljedeća će biti obilnija.

Bila si u pravu u vezi djeteline. Prava je pošast. Kada se jednom naseli u tegli ne možeš se je riješiti.

 

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 23:11
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:


    Necu plakati vishe , pomirila sam se s tim da u Adenium obesumu nemam srece !
    Sjeme koje sam narucila i dobila ni ne pomislja izaci !

                                                                                                        Cry

Ja sam svoje držala na internet modemu koji je stalno grijao sjeme odozdo i četvrti dan je većina proklijala, možda da probaš tako, meni je proklijalo 16 od 17 posijanih. 

Šteta je da odustaneš prekrasne su ove biljčice Smile


Imas pravo , biljke su kao takve jednostavno neusporedive po svojoj ljepoti !
Naruciti cu jos jednom sjeme i procitati sve PINUSOVE savjete ! Mozda mi se posreci !


Kad sam odlazila natrag ostavila sam moje ljubljene na cuvanje ,



kad sam se vratila nasla sam ih ovako :       smile43

                          
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2014 u 01:32

Pinus, hvala na ukazanom povjerenju.. i šta ću ako to krene drugim putemShocked? A lijepo sam ti rekla da me ne slušaš jer nemam pojma o AdenuimaEmbarrassed!


Ova mreža od korjenja i nemože ništa drugo... ili će se udebljati ili će Dead pa će i to ostaviti zanimljivu formu... Jedva čekam nove prizore...

A djetelinu mi slobodno ne spominji.... i to nijednu vrstu!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2014 u 09:03
27. 7. 2014
Originalno poslano od člana NinettA NinettA napisao:

Pinus, hvala na ukazanom povjerenju.. i šta ću ako to krene drugim putemShocked? A lijepo sam ti rekla da me ne slušaš jer nemam pojma o AdenuimaEmbarrassed!

Ne, ne, to ti ne vjerujem NinettA.  Vidim da  suvereno vladaš temom. Uvjeren sam da bi tvoji adeniumi blistali. Approve

gute Fee, svaka škola košta. Pošto je takva situacija morati ćeš upotrijebiti onu isprobanu taktiku: "uzdaj se use i u svoje kljuse."LOL

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2014 u 14:40
Pinus ovi su prekrasni, jesu to Anouk?

Gute Fee šteta za ove tvoje, ja uskoro idem na ljetovanje adeniumi idu na čuvanje, nadam se da neće proći kao tvoji. Najradije bi ih ponijela sa sobom ali suzdržat ću se ipak LOL.
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2014 u 19:00
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:



Ove Pinusove sam danas na lastne oči vidjela. Zamalo a da ne ostanem bez njih (očiju).

Kad sam došla kuči odmah sam se prihvatila pinciranja i to uradila na svakoj biljci, koja je još imala originalan vrh. Sada su svi bezglavi, pa da vidimo, kako če se razgranati.
Eksotika je kul
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2014 u 05:56
gute Fee znam kako ti je... I ja svoje s vremena na vrijeme moram ostaviti na čuvanju... I nikako na zelenu granu s tim periodom. Čak sam napisala upute kako se brinuti za moje adeniume i dajem ih redovno onima koji čuvaju, ali bezuspješno... Svaki put pomor kad se vratim. Confused

Došla sam do zaključka da je do adeniuma, očito su komplicirani dovoljno da je potrebno uložiti malo više truda... Kad se vratim doma, sve biljke super ( a imam ih dosta), a adeniumi slični tvojima...

Slikat ću svoje, pa stavim sliku da vidiš kako moji izgledaju nakon zadnjeg čuvanja... Jad i bijeda... Čak su ponovno počeli i listiće puštati, ali im caudex izgleda koma...

A i vrijeme ih baš ne služi...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2014 u 22:25
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/petunia/adenium_obesum/72698.aspx -
27. 7. 2014
Originalno poslano od člana NinettA NinettA napisao:

Pinus, hvala na ukazanom povjerenju.. i šta ću ako to krene drugim putemShocked? A lijepo sam ti rekla da me ne slušaš jer nemam pojma o AdenuimaEmbarrassed!

Ne, ne, to ti ne vjerujem NinettA.  Vidim da  suvereno vladaš temom. Uvjeren sam da bi tvoji adeniumi blistali. Approve

gute Fee, svaka škola košta. Pošto je takva situacija morati ćeš upotrijebiti onu isprobanu taktiku: "uzdaj se use i u svoje kljuse."LOL

Suvereno???smile96
Ali ako dobijem još koju pohvalu (da se nisi usudio riječ više reći!!!Embarrassed) prisiliti ćeš me da nabavim jedan "putni " adenium.....smile162
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 01:04
Malo duplića Approve






Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 04:03
Lijepi su.


To ja još čekam. Moji su još vrlo maleni. Ali dočekaču ja!!!!
Eksotika je kul
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 10:56
Dupli su za 5 ali mi je ovaj bijelo-rozi favorit Clap
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2014 u 00:20
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 374375376377378 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.