Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 376377378379380 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 07:03
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Also , definitivno , ja nemam srece ! I ova zadnja 3 sjemena koja sam posadila nisu
uopce izasla van ! To je sad bio neznam koji pokusaj ! Jos cu jednom raskirati ,
kupiti sjeme u Njemackoj i ako onda vise nebude nista , odustati cu !    Confused

Pinus , ti si EXPERTE na tom podrucju , cestitam ti od   Heart       !


Nisam neki expert, ali mislim da mogu pouzdano reći, da je bilo sjeme staro.

Svježe sjeme uvijek klija.
Eksotika je kul
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Bubasvabica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bubasvabica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 15:36
Ovo su moja četiri adeniuma, sijani početkom travnja 2014. Držim ih vani na istočnom prozoru. Uspješno su preživjeli ljetno čuvanje Smile Razmišljam da pinciram ovog trećeg s lijeva, savjeti?

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 17:27
Originalno poslano od člana Bubasvabica Bubasvabica napisao:

Ovo su moja četiri adeniuma, sijani početkom travnja 2014. Držim ih vani na istočnom prozoru. 

 @Bubasvabica, dali tvoji adeniumi imaju dovoljno sunca ?

 

Na vrh
Bubasvabica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bubasvabica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 18:14
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

@Bubasvabica, dali tvoji adeniumi imaju dovoljno sunca ?

Držim ih vani na prozorskoj klupici na istočnoj strani, imaju sunca od izlaska pa do negdje 4-5. Budući da živim u stanu, jedino ih tu mogu držati iako znam da to nije idealno. Zadnja dva tjedna su bili unutra jer su bili na čuvanju kod prijatelja. 
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2014 u 16:52
Bubasvabica ja mislim da je treći s lijeva najbolji kandidat za pinciranje jer je najtanji pa će se udebljati. Meni su inače ljepši pincirani čupavci tako da bih ja pincirala sve osim ovog koji se naherio - takvi su mi ljepši nepincirani. Smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 11:07
15. 8. 2014

Za kolovoz dosta hladno ovih dana. U mojem kraju oblačno, temp. oko 16 C.  Adeniume sam sklonio od kiše. Ali gdje je sunce ?

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 12:49
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Ali gdje je sunce ?


Očigledno negdje na jugu Balkana.
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2014 u 09:46

Adenium obesum, dvije god. stari 1,3m visoki sijanac. Primjereno njegovoj visini je i veličina njegovog cvijeća.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2014 u 17:02
pinus boja mu je fenomenalna
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2014 u 20:44
Lani kalemljen jednogodišnji sijanac. Sad se tako mali od svega tridesetak cm povio od težine cvjetova Embarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2014 u 20:46



Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2014 u 20:48
bebolina fantazija
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2014 u 21:01
Bebi , lijepi su ti , prelijepi !

Sjecas se kako si mi poslala sjeme i kako su mi lijepi maleni izrasli i onda sam ih kao maceha
morala ostaviti ! Rest znas , kad sam se vratila nasla sam ih uginule !

Sada sam dobila od Andine vec dosta povelika 3 komada i cuvam ih kao oko u glavi i necu ih
samo tako ostaviti !
                                                           Blumen bilder
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 00:34
@gute Fe, jako su osjetljivi dok su mali, kasnije kad odrastu je puno lakše s njima, i zato ne odustajte na prvi gubitak Wink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 00:35
Bombončić smile99




Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 01:02
Poppy violet je ove godine zbog lošeg vremena odbacio jako puno pupova, ustvari još nije pošteno procvjetao...ali bude i on za koji dan



Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 01:02
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 08:03
Bebolina, svi adeniumi su ti lijepi, ali bombončić je stvarno bombončić s tako prošaranim cvjetovima. smile120
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2014 u 09:26
Wow kako su vam prekrasni adeniumi smile71
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2014 u 21:12
Bebolina, oduševila si me svojim primjercima Clap
Moji su pregrmili ljetovanje. Razlistali su se iako još nema cvijeća. Budući da su 20tak dana bili u istom položaju sad ih moram malo ispravit LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 376377378379380 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,797 sekundi.