Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 22:56
Onda imaš pedesetak balkona LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 23:00
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Onda imaš pedesetak balkona LOL
Malo manjeLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 23:15
Bebolina sjeme adeniuma sam dobila od dobrih duša na forumu. Posijala sam sve po uputama i biljčice su nikle. Dobro su se držale neko vrijeme, a onda su jedan po jedan uginuli. Vrlo su komplicirani, barem meni jer ne smije biti ni mokro ni suho, mora biti jako toplo i moraju imati puno svjetlosti, a bila je zima....Na kraju su mi ostala dva koji su se održali dugo, ali ipak su uginuli. Više ih neću sijati ,nego sam neki dan kupila gotovu rascvjetanu biljku po pristojnoj cijeni....WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 23:41
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Bebolina sjeme adeniuma sam dobila od dobrih duša na forumu. Posijala sam sve po uputama i biljčice su nikle. Dobro su se držale neko vrijeme, a onda su jedan po jedan uginuli. Vrlo su komplicirani, barem meni jer ne smije biti ni mokro ni suho, mora biti jako toplo i moraju imati puno svjetlosti, a bila je zima....Na kraju su mi ostala dva koji su se održali dugo, ali ipak su uginuli. Više ih neću sijati ,nego sam neki dan kupila gotovu rascvjetanu biljku po pristojnoj cijeni....WinkWink
Žao mi je za to što ti se dogodilo, ali neka je svo zlo u tome!Embarrassed
Adenijumi su osjetljivi samo prvih godinu do dvije, kasnije s njim nema nikakvih problema.
Gdje si kupila biljčicu po pristojnoj cijeni, ako nije tajna?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 01:43
Bebolina sad sam bila na tvojoj stranici i vidijela da ih ti uzgajaš kao od šaleClapClap...Ja sam odustala od sijanja, ali nisam od biljke... Neki sam dan naletila na novu pošiljku u MBMu po cijeni od 49kn, što nije skupo obzirom da inače koštaju 90kn. Pun je pupoljaka i lijepo ie razgranat....Moram ga slikati i staviti na temu...Crvene je boje, a ime mu je EMA....WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 08:02



Pogledajte što je ovo hladno vrijeme napravilo sa mojim „ružama“. Noćne temperature padaju do 10 C i to im izgleda ne odgovara i sunce se je preko dana skrilo. Cvijet izgleda onako smežuran. Dobra vijest je da su neotvoreni cvjetni pupovi u dobroj kondiciji i čekaju novo sunce, uopče ne sumnjam da će ruža ponovno pokazat raskoš svoga cvijeća.

bebolina, od viška glava ne boli, ma naći će se dosta dobrih susjeda zainteresiranih za višak tvojih adeniuma. Zbog toga se ne isplati sekirati.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 12:59
Bebolina, ne bih se slozila da su osjetljivi samo prvu godinu dvije....i veliki vrlo jednostavno strunu ako tretman nije odgovarajuci...Na zalost, probala na svojoj kozi.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 22:33
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Bebolina sad sam bila na tvojoj stranici i vidijela da ih ti uzgajaš kao od šaleClapClap...Ja sam odustala od sijanja, ali nisam od biljke... Neki sam dan naletila na novu pošiljku u MBMu po cijeni od 49kn, što nije skupo obzirom da inače koštaju 90kn. Pun je pupoljaka i lijepo ie razgranat....Moram ga slikati i staviti na temu...Crvene je boje, a ime mu je EMA....WinkWink
Bravo @jagodaClap
Neka te nova biljćica raduje, raduje i raduje...
Čekam fotkicu tog ljepotanaWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 22:34
@PinusStern%20Smile
A da ih malo zaštitiš??
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 22:37
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Bebolina, ne bih se slozila da su osjetljivi samo prvu godinu dvije....i veliki vrlo jednostavno strunu ako tretman nije odgovarajuci...Na zalost, probala na svojoj kozi.
Svako živo biće ako nema adekvatan tretman, razboli se i nestane, tako i adenijum.
On traži posebnu pažnju i nikad ga zaljevati s ostalim biljkama u paketu.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 03:58
Odvrtila sam cca polovinu stranica ove teme da se malo podsjetim kako je to sijati adeniume i uživati u njima i gledati ih svaki dan kako se debljaju..Bila sam jako tužna kad su mi svi uginuli a uginuo je i odrasli koji je kod mene bio dvije godine...Rekla sam sebi kako se više neću družiti s njima, ali...To je isto kao i s orhidejama, nije nikako išlo i onda sam probala spašavati otpisane, i uspjelo je...Što se tiče adeniuma nisam više pokušavala sijati ali sam neki dan u MBM-u ugledala novu pošiljku po cijeni 49 kn i naravno nisam mogla odoljeti...Kakve će sreće biti sa mojom EMOM, vidijeti ćemo na proljeće...
Pregledala sam postove ljubitelja te predivne biljke...BEBOLINA, NINA, PINUS, HOYA, BROMELIJA,GUTE, TEA,OTOK, LANTANA, ANTONIJA i ostali joje sam možda zaboravila prekrasni su vam...Puno truda treba uložiti da opstanu, ali isplati se jer su posebni...Primjetila sam da se uglavnom vide crveni cvjetovi, a ovih drugih boja nedostaje. PINUS tvoj bijeli je poseban. Kažeš da si ga kupio u Hoferu i to za dobru cijenu. Da li si otišao ti, ili su ti poslali poštom?
Bebolina kupila si sjemenje prekrasnih adeniuma, želim da ti procvjetaju i to u bojama kao na slici...Kupujem odmah od tebe sam da nije crvena boja...
Na kraju evo slike mog novog ljepotana...
 
sutra je novi dan
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 05:34
Divan ti je, jagoda. Ovaj puta ti želim više sreće Wink
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 11:08
Jagoda koliko vidim sa slike tvoj ljepotan je iz reznice. Vjerojatno je i on nizozemskog porijekla i ako me oči ne varaju posađen je u bijeli treset. Svoje adeniume sam presadio u „svoju“ mješavinu i u glinene tegle. Supstrat u kojem su sada je vrlo propustan a istovremeno bogat hranjivim tvarima (kompost). Vrijeme će pokazati dali je to dobra kombinacija.
Najbliži Hofer je udaljen samo nekoliko kilometara od mene. Ponudu cvijeća mijenjaju svakih 14 dana, cijene cvijeća su povoljne a kvaliteta „nizozemska“.

Bebolina, sklonio sam adeniume od kiše. No, cvjetali su punih mjesec i pol i tada su bili glavne face među mojim cvijećem. Vidim sada da ih treba štititi i od hladnoće, noćnih 10 C je prehladno za cvijet.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 11:29
ja san moje posadila u zemlju za kaktuse. dosta je propusna i mislim da je to u redu.neka me neko ispravi ako griješim. i ja san moje sklonila od kiše, stavila san ih pod taracu. ne da mi se sad tražiti, kolika najniža temperatura mora biti kad idu unutra. čini mi se da je još rano.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 12:13
Kada je najpovoljnije vrijeme za uzgoj iz reznice?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 17:02
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Odvrtila sam cca polovinu stranica ove teme da se malo podsjetim kako je to sijati adeniume i uživati u njima i gledati ih svaki dan kako se debljaju..Bila sam jako tužna kad su mi svi uginuli a uginuo je i odrasli koji je kod mene bio dvije godine...Rekla sam sebi kako se više neću družiti s njima, ali...To je isto kao i s orhidejama, nije nikako išlo i onda sam probala spašavati otpisane, i uspjelo je...Što se tiče adeniuma nisam više pokušavala sijati ali sam neki dan u MBM-u ugledala novu pošiljku po cijeni 49 kn i naravno nisam mogla odoljeti...Kakve će sreće biti sa mojom EMOM, vidijeti ćemo na proljeće...
Pregledala sam postove ljubitelja te predivne biljke...BEBOLINA, NINA, PINUS, HOYA, BROMELIJA,GUTE, TEA,OTOK, LANTANA, ANTONIJA i ostali joje sam možda zaboravila prekrasni su vam...Puno truda treba uložiti da opstanu, ali isplati se jer su posebni...Primjetila sam da se uglavnom vide crveni cvjetovi, a ovih drugih boja nedostaje. PINUS tvoj bijeli je poseban. Kažeš da si ga kupio u Hoferu i to za dobru cijenu. Da li si otišao ti, ili su ti poslali poštom?
Bebolina kupila si sjemenje prekrasnih adeniuma, želim da ti procvjetaju i to u bojama kao na slici...Kupujem odmah od tebe sam da nije crvena boja...
Na kraju evo slike mog novog ljepotana...
 
Ema je prekrasnaThumbs%20Up
Želim ti puno sreće u druženju s tom ljepoticomEmbarrassed
Ja nemam u blizini mbm, baumax, bauhaus i tako neke trgovine gdje je moguće nabaviti sve i svaštaCry pa se snalazim kako znam i umijem.
Adenijumi koje sam sijala, vjerovatno će biti svi crveni, bez obzira na svakojake boje koje sam naručila, ali nije bitno, biti će i nekoliko uzgojenih hibrida s kojim ću experimentirati cijepljenjemWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 17:06
Ema je divna smile94 i ima dosta pupova...bit će pravi vatromet kad se svi otvore Thumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2011 u 00:09
Originalno poslano od člana 2201tea 2201tea napisao:

Ema je divna smile94 i ima dosta pupova...bit će pravi vatromet kad se svi otvore Thumbs%20Up
Ako Bog da zdravlja, dogodine će i kod mene biti šaroliko.LOL
Na putu k meni iz dalekog TajlandaWink stižu hibridi, svih mogućih boja.Embarrassed ako bude sreće, biti će i reznica, a bebači kad dođu, dobro su došliSmile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2011 u 00:18
Bit će šaroliko, bez brigeWink ne sumnjaj u to..toliko si do sada postigla da nema više nazad, samo naprijed Thumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2011 u 00:28
Originalno poslano od člana 2201tea 2201tea napisao:

Bit će šaroliko, bez brigeWink ne sumnjaj u to..toliko si do sada postigla da nema više nazad, samo naprijed Thumbs%20Up
Hvala na podršciSmile
S Tajlanđanom sam napravila posaoLOL naručila sam puno toga, ali je problem što je skoro svaku sadnicu morao slati posebno, zbog naše carineLOL i još k tome je fitosanitarni certifikat na njegov teret, koji baš i nije zanemariv, ali ako hoće zaraditi i prodat robu, mora se prilagodit zahtjevima tvrdoglave teteLOL koja zna šta hoćeTongue 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.