Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 378379380381382 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2014 u 22:41

   Vashi Adeniumi su svi redom posebni ! Nakon toliko neuspjeha eto , zahvaljujuci nashoj Andini ,
   i ja sam opet dabei ! Ova tri prekrasna "mladica" poslala mi je i da me utjeshi a i da mi pokaze
   da nesmijem odustati ! Hvala ti od   Heart draga Andina !

                   


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2014 u 07:47
Nema na čemu, draga Gute Fee. Slobodno ih stavi na puno sunce (ako ga ima) cijeli dan, uživat će. Neka ti samo lijepo napreduju. 
Ja ću svoje pokušati ove zime održati budnima u toploj učionici s dosta svjetla. Prošle zime su bili na relativno hladnom, nisam ih zalijevala gotovo nikako. Jako su omršavili i u proljeće izgledali jadno. Sada ću promijeniti pristup i nadam se da će preživjeti te da će dogodine biti buckastiji, a možda i procvjetati.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2014 u 09:53
gute Fee... smile64
Andina...velikodušna cvjetna prijateljice smile89 ...čitajući tvoj post, odlučila sam i sama napraviti tako i to iz razloga što i moji maleni slabo napreduju.
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2014 u 05:29
Ekipa,

koliko vremena adenium može putovati ( ne znam da li putuje golog korijena ili u supstratu) a da preživi i da nema neke dugotrajnije posljedice?

Kupila sam veći adenium preko neta, ali putuje od 14.08., znači sad već preko 20 dana. Bojim se da ne krepucne po putu Cry


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2014 u 08:30
Moj je putovao kratko, golog korijena i sve je bilo u redu. Ne znam za tako dugo putovanje, ali pretpostavljam da će putovati u supstratu. Samo nekak mi se to čini jako dug put. Odakle ti stiže, baš sam znatiželjna? Embarrassed
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2014 u 20:19
Cupsice držim palčeve da adenium preživi, kakav si kupila i gdje? Big smile 
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2014 u 20:38
bugicaza5 i Alma M, adenium dolazi s Thailanda Wink

Koliko je star ne znam. Visok je 20cm, a na najširem dijelu caudex mu je širok 10cm. Naravno, ako stigne adenium sa slike Wink

I naravno, ako stigne živ Confused
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2014 u 19:22

Previše kiše a premalo sunca. Nije bila dobra sezona za adeniume.  Dead                                             

 Ovih dana su noćne temp. u mome kraju oko  6 C.  Adeniumi trenutno spavaju u garaži. 

Originalno poslano od člana cupsica cupsica napisao:

Kupila sam veći adenium preko neta, ali putuje od 14.08., znači sad već preko 20 dana. Bojim se da ne krepucne po putu Cry 

@cupsica, kakva je trenutno situacija sa adeniumom ? dali je došao kući ?

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2014 u 20:28
I dio mojih je već u toploj učionici, a dio doma prenašam ko mačka mlade - oko 11 van, a navečer u kuhinju. Neki su već počeli odbacivati listove jer sam im za vrijeme ovih kiša drastično smanjila zalijevanje.
Čupsica, i mene zanima je li stigao tvoj adenium?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 06:28
Ne, adenium nije stigao k meni Cry
Stigao je na carinu, tamo je stajao još 10 dana dok sam ja imala prepisku s njima i na kraju sam dobila doma pisamce da je zabranjen uvoz biljaka te da se vraća kupcu.

Vjerojatno je problem u veličini paketa. Manji adeniumi koje sam naručivala uredno su stizali. Međutim, njihova cijena nije bila za carinjenje, a i paket je bio malen.
Ovo je bio veliki paket, veliki adenium, cijena za carinjenje. Zapeli smo s uvoznom procedurom.

Ima li vas još koji ste naručivali veće adeniume? Kako ste riješili taj problem uvoza?

Očito mi nisu suđeni Dead . Sad brinem za svoje malce i nadam se ljepšem vremenu iduće godine, pa možda i nekakvom napretku kod mojih mališana.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 08:58
Povremeno kupim preko neta kakve biljke i sve dolazi uredno. Osim sa adeniumstore.com, oni ne žele odgovoriti niti na email kada jednom prime novce. No paypal uredno vrati novce ako ne postoji dokaz da je firma predala paket na poštu.

@cupsica, nadam se da su ti vratili novce ? 

Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 21:56
Nisu mi vratili novce, bar za sada. Nije njihova greška. Oni su uredno poslali, paket je uredno stigao u Hrvatsku. I onda su ga poslali nazad smile157 .,
Adenium je kupljen preko eBay-a. Prodavač je sve napravio ok i realno nije on kriv što je tako ispalo. A možda mi i vrati novce kad mu se paket vrati.

Rado bih naručila od njega ponovno, kada bi znala kako sigurno uvesti adenium. Prekrasni su mu adeniumi, ali malo je skup sport za eksperimentiranje Confused
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2014 u 20:04
Šteta Cupsice za adenium, više sreće drugi put!

A ja sam baš izabrala lošu godinu za sijanje adeniuma nisu se jadni baš nauživali sunca ovo ljeto, evo već danima nema sunca i hladno je. Samo da prežive zimu, nadam se sunčanijem ljetu nagodinu Smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 19:25

Adenium obesum, sijanac  proljeće 2012. Početkom ljeta sam adeniumu drastično porezao grane. Trebalo je proći  4 mjeseca pa da procvate.
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 07:50
Ovaj adenium je "mrak", kako dobro izgleda .....smile93  
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2014 u 20:41
jedna zanimljiva promjena kod mojih adeniuma je da sam se ugledala što majka radi s njima. Ne radi ništa LOL doslovno ih zanemaruje. Lijepi su joj, debeli, puni grana (bez pinciranja) i zeleni. Prekopirala sam zalijavanje kišnicom i nakon mjesec dana kišnice bez ikakvih umjetnih gnojiva, moji adeniumi se lijepo debele Thumbs Up očito im paše
Još uvijek rastu, nadam se da neće još u mirovanje.


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 08:44
6. 10. 14
7. 10. 14 / adenium swazicum - obesum

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2014 u 08:28
Moji su puni nekih mrežica od pršice.    

Jučer sam ih špricala za sapunom i tuširala. Valjda treba to ponoviti još koji put. Onda se nadam, da ču ih spasiti. Inače...
Eksotika je kul
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2014 u 09:42
Pinus - prekrasni kao i uvijek Wink

Ja sam odustala od kupovine većih primjeraka i okrenula se uzgoju svojih malih...

Odustala sam i od raznoraznih supstrata, mješanja svega i svačega. Presadila sam ih sve u mješavinu glistenjaka i cigle i brzo su se stvari poboljšale.

Trenutno imam 9 komada starih oko 8 mjeseci, koji su jako lijepo krenuli, međutim za vrijeme godišnjih im čuvanje nije baš pasalo. Mislila sam da se mogu pozdraviti s njima. Otpalo im je svo lišće, smežurali su se. Mjesec dana kasnije pokazuju lijepe znakove oporavka.

Imam i 7 malaca dva mjeseca starih. Oni lijepo napreduju. Pogotovo ovi koje sam pinicirala.

I naravno Bucu... Buco ima sad već više od godinu dana. Jako dugo je stajao, nikakvog napretka. Onda je došao godišnji, pa je i Buco nastradao. Sad se oporavio, ponovno se zaoblio, počeo puštati veće listiće. Izgleda lijepo. Iako, za biljku preko godinu dana trebao bi biti puno veći, jači...

Pitanje. Smile
Buco je par puta piniciran u nadi da se razgrana. Svaki put pusti samo jednu granu. Nema šanse da se gospodin odluči pustiti još koju Confused
Ja negdje griješim ili je samo on tvdoglav?

Inače, od kad sam ih unijela u stan napreduju puno bolje nego vani na suncu. Valjda je stvar do šugavog ljeta...
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2014 u 12:23
Pinus , divim im se po stoti put ! Prekrasni su , pogotovo ovaj bucko u sredini !
                                                                                                                                           smile55
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 378379380381382 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,141 sekundi.