Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 380381382383384 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2014 u 19:19
Prekrasni suClap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2014 u 08:49
Pinus, nakon tvoje pohvale ja sam si sva važna, hvala! Tongue

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

No, daju se oni ipak svladati ali sa dosta napora. 


Slažem se s ovim ti si to dokazao sa svojim biljkama, tvoji adeniumi su vjerujem mnogima kao i meni cilj kojem težimo. 


Ajama, krasni cvjetići! Clap  
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2014 u 21:05
Moji su konačno malo ojačali

Ovaj nema žuto lišće, krivo je osvjetljenje


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2014 u 17:26

Ljeto 2014 Smile
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2014 u 23:14
U prvi tren sam se šokirala misleći da ti to sada cvjetaju! LOL Kod tebe je sve moguće! A lijepo ih je vidjeti u cvatu sada kad sve polako tone u san.

Nego, Pinus, čini li se tebi da manji (mlađi) adeniumi zimi ipak ne odbacuju listove kao oni stariji? Možda me dojam vara no prošle godine strunula su mi dva dvogodišnjaka iako sam ih zalila sa par kapi vode kao i one stare nekoliko mjeseci. Ovima malima nije bilo ništa i zadržali su više listova. I sada se ponavlja ista priča (s tim da mi još ni jedan nije strunuo Wink).
Baš su ko djeca - ni spavati neće kad im je vrijeme.LOL 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2014 u 10:05
Adenium je uvjetno zimzelen. Ako mu damo dovoljno svijetla – sunca i potrebnu temperaturu ostati će u vegetaciji kroz cijelu zimu. I to mu ništa neće smetati za cvjetanje iduće sezone. Dapače prije i lakše će ući u aktivnu vegetaciju i prije će procvjetati.
 Sa malim je lakše. Mali adenium smjestim, na južni prozor ispod kojeg je radijator i to je to, za njega su to optimalni uvjeti.

Vrijeme preko ovog ljeta nije bilo naklonjeno adeniumu. Premalo je bilo sunčanih dana a previše kiše i tokom cijelog ljeta svježe da ne kažem hladne noći. 

Andina, izgubio sam i ja nekoliko većih lijepih adeniuma. Između ostalih i jedini bijeli. U takvim vremenskim uvjetima kakvi su bili kod nas preko ljeta trebalo bi tokom cijele sezone tretirati fungicidima. A Previcur je preskup. Za 10 litarsku otopinu za zalijevanje traže 20 €. Dead To mi nije dovoljno niti za jedno zalijevanje Ouch

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2014 u 15:06
Pinus jesi li ih izgubio ljetos.
Ma skroz su to nepredvidive biljke, ja sam sa trudila da ih održim u vegetaciji i nisam uspjela. U roku od nekoliko dana su odbacili lišće i pupove koji su još ostali neprocvjetani.Nadam se da će preživjeti ovu zimu bez lišća. prošle zime najveći mi je prezimio sa par listova i mahunom, sazrela je i bila puna sjemenki. Sijala sam i imam malca. Odkada su izgubili lišće nisam ih zalila nikako i ne planiram do božića. Mislim da mi supstrat nije najprozračniji.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2014 u 20:27
Da ljetos. Izgubio sam ih nekoliko. Ova godina u mome kraju nije bila dobra za adeniume,premalo je bilo sunčanih dana a previše vlage i gljivičnih bolesti.

Niti moji adeniumi zadnja dva tjedna nisu bili zaliti. Skroz je oblačno, maglovito. Čekati ću dok se ne pokaže sunce. Antonija i bolje da ne zalijevaš adeniume bez lišća. Dok ne krenu početkom proljeća istovremeno sa suncem u vegetaciju nemaju oni potrebu za vodom.

 Ja dosadan pa ponovno jedno te isto: Sunce - toplota, pravilno gnojenje i zalijevanje i evo dobitne kombinacije za adeniume.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2014 u 20:12
Nikako nisi dosadan, puno puta tražim neki podatak i neka ga na više mjesta. 
Nego, ni onaj novi svazikum nisam zalila. Posadila sam ga u malkice vlažan supstrat za kaktuse.Neki listovi su mu otpali a ima ih još dosta. U dilemi sam. Posuda je od terakote.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2014 u 21:33
Antonija, vidim na prognozi za Dubrovnik 5 sunčanih dana zaredom, Big smile nije slabo zar ne?   No, ne nam gdje držiš adenium. Ako je na južnom, jugozapadnom prozoru i bar 20 C, ja bi ga obavezno  zalio početkom tjedna.
 Malo mi je teško točno pogoditi pravilan tretman za Dubrovnik. Svi moji adeniumi rastu u cigli ili pumici kao supstratu + kompost. Većinu  smjestim na prozorske police ili neposredno uz prozore ispod kojih je radijator. Ostane mi samo da čekam sunčane dane.  Koliko ima  sunca toliko dobe vode, ako nema sunca ne dobe niti vode. Mogu pretjerivati i obilno zaliti ali supstrat postane samo vlažan, nikada mokar. Ti moraš skužiti kako se ponaša taj "supstrat za kaktuse" i njemu se prilagoditi prilikom zalijevanja.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2014 u 08:19
Stoji mi na sjeverozapadnom prozoru, sunce mu dođe popodne. Ispod prozora je klima na koju se grijemo.Taj supstrat za kaktuse  nije najidealnije riješenje za zimu. Kad je mokar  nekako je težak, mišljenja sam da se malo sporije suši, mislim da tu pomaže terakota. Da, već danas je prekrasan sunčan dan, ali ima kvaka, ja dođem doma oko 15 h. Odlučila sam ga škrto zaliti, žedan je.

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2014 u 09:30
Moji su posadeni u zemlju za kaktuse i perlit. Ta zemlja je dosta propusna, barem ona koju ja kupujem. Adeniume zalijevam 2xtjedno. Na policama su iznad radijatora i novost je da su promjenili mjesto stanovanja :-) pratim ih kako ce se prilagoditi. zalijevam kisnicom i povremeno dodam gnojivo 7 14 21. Ne koristim fungicide, do sad mi niti jedan nije strunuo, nadam se da ce tako i ostati. Zalijevam na zlice, znam da zvuci smijesno i vremenski dulje traje zalijevanje ali im na taj nacin pazim na doziranje vode. Svi posadeni u terakoti.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 17:54
Moj novi svazicum, mislim da mi se super drži. Nešto listova je izgubio, u početku, sad svi stoje. Primjetila sam na nekim listovima da su vrhovi suhi, je li to nedostatak vode.


inače persijane stoje otvorene ali je danas bura luđački puhala da sam mislila da će ih iščupati.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 21:18
Zima je za njega vrijeme koje u prirodi provodi bez lišća. A kod tebe sada ne zna što da radi. Da odbaci lišče ili da krene u vegetaciju. Trenutno su to za njega rubni uvjeti što se klime tiče. Ništa strašno.  Ne bi forsirao sa zalijevanjem. Povremeno da, dok je na direktnom suncu ali ne prečesto.

Baš mu paše društvo rascvjetanog Božićnog kaktusa, negdje sam već vidio tu kombinaciju, samo se ne sjećam gdje...LOL

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 22:51
Antonija, taj tvoj svazicum je baš elegantan! 
Pinus, i ja se sjećam jedne lijepe kombinacije s božićnim kaktusom!Wink

Samo da vam pokažem jednog mog dečka koji mi se činio sumnjivim pa sam ga izvadila iz teglice da mu pregledam korijen. Ovako izgleda straga...


... a ovako sprijeda. 


Utvrdila sam da mu nije ništa i da se baš lijepo razvija! LOL
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2014 u 08:23
Pinus, znači totalno je zbunjen! Hvala ti na novim informacijama, zima bez lišća - neću se brinuti ako mu odpanu, isto ću ga kadikad zaliti. Ovo prvenstveno mislim dok ima listove, ako mu odpanu ništa.
Moj veliki obesum koji je odbacio listove mislim da se pomalo budi. Na vrhovima grana se vide listići. Volila bi da još spava, kad je otišo u spavanje mogo je još malo, čini mi se da je rano.

Andina, vidi se da tvoj "sumnjivac" puca od zdravlja! Šta ti je na njemu bilo sumnjivo. Koliko ti je star? Ja imam jednog proljetnog sijanca koji mi se čini takve veličine i odbacio je sve listove.

p.s. neđe sam vidila tu kombinaciju i odma mi se svidilaWink
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2014 u 15:47
antonija, predivna fotkica! smile64

Andina, predivan "sumnjivac"!  smile106 
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2014 u 23:07
Andina, lijepi primjerak Thumbs Up
kako napreduju tvoji isprepleteni?
kod mene jedan otišao na spavanje na mjesec dana ali se probudio i tjera dalje. svi ostali cijelo vrijeme rastu.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2014 u 11:19
Antonija, sumnjiv mi je bio jer mu je kaudeks mekan, no to je samo od toga što ga ne zalijevam. Star je oko godinu i pol. Pokazala sam ga zato jer mu je zanimljivo korijenje. Ako ga dobro pogledate, zar vam se ne čini da podsjeća na dečka u polusjedećem položaju? To je ono što me fascinira kod adeniuma - stvarno su u mnogo čemu slični ljudima.Wink

Marsha, i moji su neki otišli na spavanje, ali većina još ima listove jer su u toploj učionici u blizini prozora. Zalijem ih s par žličica vode jednom mjesečno. Kod kuće imam tek nekoliko adeniuma koji mi moraju biti "pod prismotrom". Smile Tu su i spleteni. Jednom od njih je počeo trunuti vrh, nemam pojma zašto, pa sam ga morala odrezati do zdravog dijela. Nema veze, ionako bih ga u proljeće skratila kao što ću skratiti i ovog najvišega (pogledaj video).
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2014 u 20:20
Andina, držim palčeve da ti sve ispadne onako kako si zamislila. A za inovativnost i kreativnost Approve si u svakom slučaju već sada zaslužila čistu peticu. Big smile

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 380381382383384 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,531 sekundi.