Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 383384385386387 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 07:42
Pinus, hvala puno. Što se prihrane tiče ja ih prihranjujem uravnoteženim 20-20-20 s mikroelementima, nisam pronašla manje pakovanje kiselog Solufeed gnojiva koje si preporučio na temi o pahićima, tražit ću još. Meni su adeniumi puno lakši za uzgoj od pahića koji me baš zezaju, jučer sam drugi put pincirala jedan p. ambongense jer se odbija razgranati, pa mi jedan baronii odbija izbaciti listiće iako sam ga presadila u kiseliji supstrat, čine mi se dosta problematični, ali svejedno su prekrasni pa neću odustati od njih još.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 07:44
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Ohoho, kako su bucmasti svi odreda! Clap Svaka čast!

Andina, hvala. Imam ja i kržljavih ali njih nisam slikala, bucmasti su mi puno ljepši. 
Na vrh
vamara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Svibanj 2015
Lokacija: topusko
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2015 u 16:33
poštovani ljubitelji ove prekrasne biljke, ja sam pocetnik i počela od sjemena. Imam nekoliko podpitanja, pročitala sam gotovo sve i ulovila bit uzgoja ove biljke, ali:
1. da li nekoliko dana stari sijanci smiju direktno na sunce, imaju samo jedan par listića i primijetila sam da je trbusčić malo potamnio
2. kada da ih presadim iz klijališta, koliko para listića?
3. da li da odmah započnem s prihranom? i u kojem omjeru rastapam NPK s vodom?
zahvaljujem svima unaprijed na odgovorima.
imam 14 klijanaca i jako su zanimljivi vec ovako mali Tongue
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2015 u 20:59
Alma, imaš impresivnu kolekciju!
vamara, javiti će ti se već neki znalac o sijancima.

moj veliki već mjesec dana cvate. nisam ga šišala ni presađivala, to ću uraditi kad prestane cvjetati. Kad sam vidjela pupove bilo mi žao šišati.

Na slici je sa glavnim štetočinom u mome vrtu!


već ovo ljeto se nadam cvijetu prošlogodišnjem sijancu i svazicumu, ne zvala se ja antonija ako ne procvjetajuLOL 

evo ih malo izbližega


jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 07:37
Antonija, vidi se bitni napredak kod tvojih adeniuma. Ako nastaviš tim tempom nema razloga da ne procvjetaju ove sezone. Samo moraš malo pripaziti da ovaj tvoj slatki pesek ne počne raditi  piš, piš po njima   LOLLOLLOL

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 17:08
Antonija hvala. Krasan ti je adenium u cvatu, a pas ti je baš medeni, lijepo se uklapa u ambijent Big smile.
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 17:22
Originalno poslano od člana vamara vamara napisao:

poštovani ljubitelji ove prekrasne biljke, ja sam pocetnik i počela od sjemena. Imam nekoliko podpitanja, pročitala sam gotovo sve i ulovila bit uzgoja ove biljke, ali:
1. da li nekoliko dana stari sijanci smiju direktno na sunce, imaju samo jedan par listića i primijetila sam da je trbusčić malo potamnio
2. kada da ih presadim iz klijališta, koliko para listića?
3. da li da odmah započnem s prihranom? i u kojem omjeru rastapam NPK s vodom?
zahvaljujem svima unaprijed na odgovorima.
imam 14 klijanaca i jako su zanimljivi vec ovako mali Tongue

Vamara, dobro nam došla! Ja sam svoje tek proklijale adeniume stavljala odmah na sunce ali sam ih sijala u 3. mjesecu a sunce tad nije bilo jako kao sada, možda bolje da ih stavljaš ujutro i poslijepodne na sunce neko vrijeme da se priviknu, normalno je da potamne od sunca. S presađivanjem se ne moraš žuriti moji su dva mjeseca stari i još su u plastičnim čašama, budem ovih dana. Za prihranu ti je još prerano, ja sam počela kada su im narasli prvi pravi listići i to duplo razrijeđenim gnojivom. Trebale bi na kutiji pisati upute za doziranje. Sretno s uzgojem! Big smile


Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2015 u 10:22
Nevjerojatno, ali istinito Big smile I ja ću konačno imati koji cvjetić na adeniumu... Moji prvi cvjetići baš me vesele smile71






Iako sam mu prilikom presađivanja prije mjesec dana potrgala dosta korjenja ( zaplelo se u mrežicu) odlučio me nagraditi mojim prvim cvijetićima Smile

Na vrh
vamara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Svibanj 2015
Lokacija: topusko
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje vamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2015 u 13:51
Molim vas savjet kada je bolje zalijevati adeniume, ujutro ili navecer?
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2015 u 10:49
Originalno poslano od člana vamara vamara napisao:

Molim vas savjet kada je bolje zalijevati adeniume, ujutro ili navecer?


Ja ih uvijek zalijevam ujutro, ali mislim da ti je svejedno. Ako ih zalijevaš navečer pričekaj da se malo ohlade od cijelodnevnog sunčanja, a ujutro prije nego sunce dođe do njih Smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2015 u 07:50
Originalno poslano od člana cupsica cupsica napisao:

 


cupsica, frkanje lišća je indikator da lišće kod tvojeg adeniuma grickaju neki insekti ... pauci?.. grinje ?
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2015 u 09:53
Pinus, ne znam, ne bi trebalo biti insekata. Vidjet ću kako će novo lišće rasti.
U petak sam završila sa zadnjim špricanjem protiv insekata, kroz četri tjedna sam preventivno špricala adeniume i sve ostale biljke koje imam, jer sam kupila orhideju koja je bila zaražena.

Vjerojatno su i adeniumi pobrali pauka, ali bi to trbealo sad biti riješeno. Valjda. U svakom slučaju, špricala sam adeniume i sve ostale biljke četri tjedna sredstvom Boxer SL.

Pretpostavljam da se lišće neće izravnati, nego trebam gledati kakvo je novo koje raste i da li raste zdravo. Uz sredstvo boxer primjenjivala sam i Drin, da lakše prebrode taj period.

Navodno bi ovo sredstvo trebalo riješiti problem dugoročno ( jajašca). Vidjet ćemo. Za sada napreduju dobro, čak štoviše, svi razvijaju lijepi caudex, lišća imaju puno, iako, sad kad si spomenuo, dosta njih ima sfrkano lišće.

Mogu li još što napraviti osim ovoga što već jesam? Presađeni su, dobro išpricani preparatom.

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2015 u 11:06
Bravo Cupsice za pupove Clap. Moji sijanci ne planiraju cvjetati još, čekam ovog iz reznice. Velike adeniume ostavljam vani unijela sam ih samo jednu noć kada je temperatura pala ispod 10 stupnjeva, nadam se da im neće ništa biti. Jučer sam ih sve zalila fungicidom za svaki slučaj. Ovih dana su temperature noćne kod mene 13 do 15 stupnjeva, da li su vaši vani po noći?

Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2015 u 18:43
Pozdrav svima Smile

Konačno sam i ja dočekala koji cvijetić... Veselje je veeeliko Smile









Cvjetići su mu baš lijepi, snježno bijeli s rozim obrubom... Smile

Drugi sijanci lijepo napreduju, ali nemaju namjeru uskoro cvijetati... Međutim nema veze, sada imam bar jednog koji mi uljepšava dan svojim cvijetićima Big smile
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 19:26
Krasni su vam adeniumi smile57
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 19:27
Malo mojih ljubimaca Hug


Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 19:28
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 19:29
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 19:29
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 19:30


Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 383384385386387 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.