Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 389390391392393 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Usisač View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2013
Lokacija: Kaniža
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Usisač Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2015 u 17:16
Vodu mijenjam jednom tjedno. Pošto preko ljeta uz više prirodne svjetlosti i višu temperaturu to nije problem, evo i svježeg pokušaja, pa ću vidjet hoće uspjet u zimsko vrijeme na prozorskoj dasci iznad radijatora. Grančice vrbe uvijek bez problema puste korjenje i grančice.


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2015 u 09:26
@usisač, hvala još jednom. Prednost te metode je u zadržavanju lišća na reznicama.  Nema više straha od gubitka vode iz biljke. Više lišća automatski znači jaču fotosintezu a time i proizvodnju šećera i lakši rast korijena.  

Na vrh
Usisač View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2013
Lokacija: Kaniža
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Usisač Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2015 u 16:25
Drago mi je da mogu pomoć. Inače nisam nešto dobar u sijanju, a nikad ne znam kakvo zapravo kupim sjeme. Slučajno sam se toga dosjetio za adeniume i nije ostao samo pokušaj. Inače prije isprobano s ananasom, ružmarinom, pyracanthom, avokadom, te mnogim drugim biljkama. Sad tek pokoja biljka ide uz prozor iznad radijatora u vodu, ali na proljeće s buđenjem većine mojih biljaka ide puno više toga na zakorjenjivanje. Isprobajte, pa javite rezultate. ;)
Na vrh
proka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Prosinac 2015
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2016 u 15:32
 
Srećna Vam Nova godina od mene i mojih jednomesečnih bebica Star
Na vrh
tomyxyz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Lipanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje tomyxyz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2016 u 13:44
sanjao sam da moj ademium ima mahunu, probudim se i ima mahunu LOL
ali tjera lisce kao lud, ne znam zasto Embarrassed
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2016 u 20:34
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

... ali ne kapiram zašto skida korijenske dlačice sa onog dijela korijena koji je inače zakopan u supstratu ?

Ne da mi vrag mira pa stalno pokušavam odgonetnuti odgovor na ovo pitanje. Pretražujući internet, mislim da sam u tome uspjela. Dakle, većina korijenovih dlačica s vremenom odumire, sasuši se, naročito nakon zimskog mirovanja u suhom supstratu. Tada postaju podložne truljenju (kad se počne jače zalijevati) što znači opasnost za samu biljku. Dakle, treba ih odstraniti. Ramon Martin odstranjuje i više od toga, a pretpostavljam da je to s ciljem širenja korijena. Očito da se korijen ponaša slično kao grane - kad ih pinciraš ili režeš, one se bolje granaju.
Evo još jedan link koji potvrđuje ovo što sam napisala.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2016 u 21:04
Ja nisam bila tako nemilosrdna (a možda sam trebala) prilikom presađivanja onih mojih spletenih adeniuma. Oni su sada u dubokoj hibernaciji i to sam iskoristila da ih sa što manje stresova uredim. Izvadila sam ih iz supstrata, razdvojila i šokirala se kad sam vidjela tu zapetljanciju od korijenja.

Očistila sam dosta sasušenih dlačica, a u pokušaju širenja korijenja neke veće sam morala odrezati jer su se toliko isprepleli da su jedan drugome onemogućavali daljnji rast.

Pincirala sam grane, a tri sam morala i odrezati zbog bolje forme. Sušili su se tri dana. :)

Posadila sam ih u suhi supstrat. Na dnu sam ostavila veće komade borove kore, ekspandirane gline, kamenčića i vrlo malo glisnjaka. Na to sam dodala smjesu supstrata za kaktuse i sitnog zeolita (veličine zrna pijeska). Korijenje sam pritom raširila koliko sam više mogla, a između nekih većih dijelova korijena sam zbog širenja umetnula kuglice ekspandirane gline ili komadiće cigle. Vidjela sam da Ramon Martin stavlja stiropor među korijenje, ali ja nisam imala stiropor. Kaudeks je sada malo podignut. Ponovno sam ih splela, zavezala šireći im grane. Nakon tjedan dana malo sam poprskala uz rub posude, tek toliko da osjete gdje bi se mogla nalaziti voda. Neću ih zaliti barem do sredine veljače.
Nadam se da će preživjeti ovu torturu. :) Evo kako sada izgledaju.


Možda sam trebala skratiti ove dugačke grane, ali za to još ima vremena kad vidim hoće li na njima potjerati nove ili ne. Sljedeći moj "projekt" bit će spajanje kaudeksa (ako skupim hrabrost) :).
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2016 u 09:17
Divno! Evo nam i nešto novo, uz odlične fotkice po "koracima"...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2016 u 15:59
 Adenium swazicum, sijanac proljeće 2013.

Andina sve pohvale.

 Prvo sam ga skroz odrezao – zelena crta, godinu dana kasnije crvene žile. A ovog ljeta namjeravam prorijediti korijenske žile ispod zelene crte. Nadam se kad tad lijepomu kaudeksu

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2016 u 20:36
Bugica, Pinus, hvala!
Gledala sam na You Tube - u video upravo o ovome što si ti napravio, samo ga više ne mogu naći. Tamo su rezali svaku drugu žilu, ali nije ih bilo tako mnogo kao kod tebe. Iako je ovaj tvoj swazicum već sada lijep, mislim da će  za koju godinu biti fantastičan primjerak biljke, naročito kad znam s koliko znanja i brige se posvećuješ njegovu uzgoju.
A i ovo u teglici lijevo iza adeniuma je nešto jako zanimljivo i lijepo!

Nego, jeste li vidjeli na vijestima kakva je hladnoća zadesila Tajvan? Bojim se da je tamo stradalo jako puno adeniuma jer oni ih doslovno uzgajaju na tisuće i to na otvorenom.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2016 u 12:26
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

 Nego, jeste li vidjeli na vijestima kakva je hladnoća zadesila Tajvan? Bojim se da je tamo stradalo jako puno adeniuma jer oni ih doslovno uzgajaju na tisuće i to na otvorenom. 
Jesam jesam u glavnom gradu temp. + 4C . . . živi užas

Andina, u teglici iza je euphorbia susannae

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2016 u 20:12
Hvala! Jučer sam naručila sjeme nekih sukulenata, a da sam znala za ovu euphorbiu, i nju bih naručila. Baš mi je lijepa!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2016 u 21:30
Bok svima... Vidim da uzgajate iz sjemena adeniume.. Prvi put vidim tu biljku i zaljubila sam se.

Imate li sjeme za prodati ili mozda prodajete manju biljku koju ste posadili iz sjemena vi?
Na vrh
Usisač View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2013
Lokacija: Kaniža
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Usisač Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2016 u 10:34
Uz radijator bez problema pustio korijenčiće. Dosta mu je vode, pa ide u zemlju pomiješanu pijeskom. Smile


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2016 u 11:54

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
vamara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Svibanj 2015
Lokacija: topusko
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2016 u 09:03
Pozdrav! Dali ima tko ko bi mi želio pokloniti ili prodati reznicu nekog hibrida adeniuma, probala bi cijepiti svoje malce ;-) hvala!
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2016 u 22:20
Domaće sjemenke, meni izgledaju sasvim solidno Big smile




Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2016 u 14:09
a. swazicum
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Domaće sjemenke, meni izgledaju sasvim solidno Big smile
Izgledaju punašno debele, baš kako trebaju izgledati. Alma, držim ti palčeve za dobru klijavost.  

Moje su više manje prazne, suhe. Čekam još tjedan dva i sijem. Klijavost je jedino mjerilo kvalitete. Nadam se da će isklijati bar 10 (20%) sjemenki. Big smile

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2016 u 20:59
Hvala Pinus iako još ne znam hoću li ih uopće sijati. I ja držim palčeve da tvoje sjemenke prokliju možda te iznenade pa bude puno veći postotak od očekivanog, javi rezultate Big smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2016 u 11:53

Svemu dođe kraj pa tako i mom druženju sa ovom velikom pustinjskom ružom.  Evo ima dva tjedna kako sam ju po nepotrebnom zalio. Prvi puta nakon što je cijelu zimu bila bez vode. 
danas ju iznesem van na ovo ugodno proljetno sunce i imam što za vidjeti . Kaudeks je počeo gnjiliti.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 389390391392393 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,563 sekundi.