Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 22:34
Pokušaću i to, nadam se da će preživjeti. Hvala na savjetu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 20:45
moji posijani adeniumi lijepo niču skoro svi koje sam kupila na aukciji od jedne gospođe ,nadam se da neću nešto zeznuti.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 22:56
Strašno mi se sviđaju ove prekrasne biljke,oprobat ću se i ja u sijanju.Fuksija,tvoji su predivni,tak zdravo izgledaju!Kako su ti sada,i kamo ti ih stane toliko?Molim te poneki savjet!
pozdrav!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2009 u 15:29
Draga Rain, smjestila sam ih svuda u prozore u sobu gdje mi je komp. Tu imam 8 velikih prozora, pa ima dosta mjesta.

Za sada su adeniumi dosta dobro, neki gube listice, jer je dosta mracno, a neki ne, to zavisi od sorte.

Mslim da ce ovi veci cvjetati nagodinu.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2009 u 19:30
Kaj im je ovo prva zima(kratki dani,tmurno)?Mene je strah ,ako ih posijem sada i oni niknu,da li će uspjeti preživjeti sa relativno malo svjetla.A opet ,ako ostavim sjeme u frižideru do,recimo,veljaće,ožujka,da će izgubiti klijavost.
Bum probala,pa kaj bude.Ako ne uspije,slijedi popravni ispit u proljeće.
pozdrav,i hvala ti!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2009 u 03:52
Evo i mog priloga ovoj temi,moj adenijum dok je jošbio vani na suncu.....Pred desetak dana stavila sam ga u kuću i nije više tako lijep....
sutra je novi dan
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2009 u 10:04
ovo je predivno i ja bi tosmile143smile143

ko ima sjemenkice?
Per aspera ad astra.



Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2009 u 10:57
Au,Jagoda, prekrasan je, pun je cvjetova i pupova.
Jagoda, da li su vec velike mahunice sa sjemenom?

Rain, ako ces ih sada sijati, nebi bilo lose, da ih stavis u neki mini plastenik,sa sijalicama, koje sluze kao zamjena za sunce.
Ja sam moje sijala u prosincu prosle godine, i u sijecnju i skroz do travnja su bili pod sijalicom, jako lijepo su napredovali. One, koje sam sijala u travnju, isto su bili malo u mini plasteniku, pa onda u prozorima, gdje ima najvise sunca.

Vjerovatno i kod vas ima za kupiti tih sijalica, ja sam ih kupila na plantazi.

Sretno sa sijanjem!
pozdrav iz Norveske
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2009 u 17:42
Jagoda,stvarno je divan!Kaj je iz sjemena ili rezice,ja bih htjela da mi bude debeljuškast,pa bi zato sijala.
Fuksija,već sam lani bila kupila zarulje za biljke,pa ih nisam trebala,izgleda da budu sad dobro došle.To su one maalo spljoštene,sa nekakvim premazom,samo moram vidjeti koliko one griju.
Tak se spremam kaj da idem u tešku borbu,ko da nikad ništa nisam sijala.Ha,bumo vidli,neću odustati!
Fuksija,kaj si sijala samo obesum ili i arabicum,arabicumi imaju baš neobične kaudekse kad odrastu.Vidla sam na slici arabicum sa crnim i zlatastim kaudeksom,ma,mrak!
pozdrav!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2009 u 18:59
ovo je moj adenium, interesira me dali ima netko sjemena za prodaju...željela bih male bucmaste ljepotane... javiti na pp


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2009 u 22:14
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

ovo je predivno i ja bi tosmile143smile143

ko ima sjemenkice?
Ja ću imati sjemenke samo ne znam kada, jer moj adenium ima ogromne mahune,kad će to biti zrelo,ne znam....Kažu da ima jako puno sjemenki u jednoj mahuni...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2009 u 22:23
Originalno poslano od člana fuksija fuksija napisao:

Au,Jagoda, prekrasan je, pun je cvjetova i pupova.
Jagoda, da li su vec velike mahunice sa sjemenom?

Rain, ako ces ih sada sijati, nebi bilo lose, da ih stavis u neki mini plastenik,sa sijalicama, koje sluze kao zamjena za sunce.
Ja sam moje sijala u prosincu prosle godine, i u sijecnju i skroz do travnja su bili pod sijalicom, jako lijepo su napredovali. One, koje sam sijala u travnju, isto su bili malo u mini plasteniku, pa onda u prozorima, gdje ima najvise sunca.

Vjerovatno i kod vas ima za kupiti tih sijalica, ja sam ih kupila na plantazi.

Sretno sa sijanjem!
Fuksija hvala na komplimentima za moj adenium.Mahune, su velike ali su još zelene,pa ne znam kad će biti zrele da bi bile za sijanje...Po tvom opisu vidim da je dosta teško s njima u ovo vrijeme kad nema dosta sunca,Moj adenijum je dosta poružnio od kad je u kući i od kad je rano mrak.Otpalo mu je dosta listića ali nadam se da će se oporaviti...To sa sijalicama i mini plastenikom mi je prekomplicirano,svaka čast tebi kako to radiš...ClapClapClap
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2009 u 22:34
Rain moj ti je adenium kupljen ove godine kao gotova biljka.Preko ljeta je lijepo napredovao,puno je cvao i dosta je napredovao.Napravio je i sjemenje u mahunama ....Kada će biti zrele ne znam jer prvi put imam tu biljku.Od kad je u kući i kad je kraći dan dosta se je ofucao...Nadam se da će preživjeti ovu zimu pa će mi iduću zimu biti lakše...SmileSmile
sutra je novi dan
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2009 u 23:29
Možda se sprema za mirovanje.Kažu,ako prestanu rasti listići na vrhu i počnu opadati donji listići onda se on sprema mirovati,pa ga treba zasušiti.Ali...sve je to teorija...prakse još nemam
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2009 u 23:48
Hvala ti Rain možda je to slučaj kod mene,ali vidijeti ćemo jer još ima dosta zelenih listova i dobro se drži.Evo jedne slike gdje se vidi dio mahune...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2009 u 23:55
Evo još jedne slike gdje se vide mahune koje su ogromne i teško ih je bolje slikati.Fuksija pogledaj kolike su te mahune. DWinka li si ti na tvojim biljkama imala mahune ili imaš samo mlade biljke koje su na slici?WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 11:21
I sad u ovim mahunama jesu li sijemenke koj možeš iskoristiti ili su samo onako mahune kao ukras na biljci
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 14:36
Jagoda, pa to je fenomenalno, pa kod tebe ima cak 4 mahunice.
Znaci da su pcelice dobro odradile svoj posao.
Znaci, ako ima 4 mahunice, a u svakoj bi trebalo biti od 60 do 100 sjemenki, pa Jagoda, ako bude srece, ti ces imati sjemena za cijelu plantazu.

Jagoda, moji adeniumi jos nisu cvjetali, ali sam mahunice i zrelo sjeme videla na jednom stranom sajtu, ali se vise ne sjecam na kojem.

Sretno dalje, i neka bude sto vise sjemena.

Miji su svi iz porodice obesum, dakle adenium obesum, premda imam zelju da nabavim i somalense i arabicum

No, najprije moram mvidjeti kako ce prezimiti ovu dugu i mracnu zimu.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 16:22
fuksija,držim ti veeeelike fige da ti sve lijepo prezimi i preživi!
Jagoda,kad se sjemene čahure otvore,treba brzo sijati,mislim da je onda klijanje zagarantirano,sjeme će biti najfriškije moguće!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 19:12
Hvala ti mnogo Rain!
pozdrav iz Norveske
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.