Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 398399400401402 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2016 u 09:51
Ja to uopće ne čistim. Kad dođe ljeto, kiša će to oprati.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2016 u 12:08
Ok, to je onda pod normalno. Puno ti hvala.
Na vrh
zvončica19 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2016
Lokacija: Ogulin
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica19 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2017 u 21:55
Dobra večer, vidim već duže nitko nije bio, a meni hitno, nadam se kako će netko odgovoriti i pomoći mi. Imam sijance adeniuma (10.mj.2016.) i neki dan primjetila na nekoliko njih rupice il kako to nazvati. Gledam sa svih strana, gledam listiće, ispod listića, sa povećalom, al ništa drugo ne primjećujem. Ne želim ih izgubiti, to su mi prvi sijanci i naravno kako mi je želja uzgojiti ih.
Vjerujem kako ovdje ima puno vas koji se iskusniji, pravi znalci pa očekujem pomoć.
Nisam još nikad stavlja slike, evo probati ću da lakše postavite dijagnozu.
Nažalost, ne znam kako staviti sliku, u kompu mi je....sad mi i za to treba pomoć.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2017 u 15:28
zvončice, nisi li u grupi objavila slikice? neće im biti ništa, ne brini. na žalost ovdje tema vise nije toliko aktivna.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2017 u 23:18
Adenium se probudio otprilike prije 3 tjedna...nekako mu je kaudeks smežuran u donjem dijelu, zalijevam jednom tjedno, možda bih trebala češće ili sa više vode? Da li je vrijeme za pinciranje ili da još pričekam? Bila bih zahvalna za odgovore Smile

     
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2017 u 14:10

Aurelija, svoje adeniume zalijevam u zavisnosti od sunca i toplote. Preko ljeta često a sada kako kada, zavisi od uvjeta. Trenutno ga nebi pincirao, lijepo je krenula ova bočna rast. Počekao bi još kakav mjesec dana i vidio kako raste. Ako bi bilo potrebno onda bi ga rezao.

Čim više direktnog sunca i toplote, vlažan i hranjivim tvarima bogat supstrat evo to je uvjet za brzi rast i cvjetanje.

Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2017 u 17:02
Hvala puno, sada imam manje dilema, ali "hranjivim tvarima" bogat supstrat je dilema koja je ostala...isčitavala sam ovu temu prije nabavke, očito mi je promakao taj podatak Embarrassed.
     
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2017 u 20:20
Originalno poslano od člana aurelia aurelia napisao:

.... ali "hranjivim tvarima" bogat supstrat je dilema koja je ostala...
Ako nemaš domaćeg komposta  kupiš peletiran kompost konjskog gnoja, zamiješaš ga sa biogranulama po domaće drobljenom ciglom u omjeru 1 : 1 u taj supstrat presadiš adenium i to je to. 

Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2017 u 23:28
Hvala Pinus. Smile
     
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2017 u 08:21
Dragi Adeniumoljupci, imate lijepe primjerke sada u Billi po 35 kn :)
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2017 u 09:18
Hvala...od nekoliko trgovačkih lanaca baš Bille nema u Zagorju Angry
     
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2017 u 14:00
šteta..probajte ako imate negdje u blizini il da vam netko uzme u Zg pa pokupite..primjerci su zbilja krasni, bucmasti i cvjetni.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2017 u 15:22
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2017 u 17:45
Prelijep cvijet...koliko je stara biljka? Smile
     
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2017 u 20:57
Mislim da je oko 4 godine. Ovomu je prvo cvjetanje. Ove godine svi moji sijanci cvatu i to po prvi puta. Kod mame je vec prije cvalo al moji tek sad
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2017 u 21:08
Hvala na odgovoru Smile
     
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2017 u 21:16
Pokusavam stavit jos koju sliku al nikako preko moba ne uspijevam. Probam preko kompa. Steta sto vise nitko nije na forumu
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2017 u 21:21

ovo je kod mame cvao nakon 12 i 1 mjeseca jake zime i bez sunca
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2017 u 21:22
kod mene prvi sijanac, bila su još dva cvijeta ali nisam slikala


Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2017 u 21:23
još se jedan danas otvorio

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 398399400401402 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,531 sekundi.