Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 401402403404405 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2017 u 15:44
jesu cvjetali; Ariel jesi možda u grupi na faceu da mi pošalješ u PP slike?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2017 u 15:53
ili se tu čujemo tu PP pa pošaljem mail adresu.
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2017 u 20:27
Dobra večer! Smile Drago mi je vidjeti da je tema još uvijek aktivna i da ima krasnih adeniuma. Marsha i Andina, drago mi je vidjeti kod vas rascvjetane adeniume, Andina ljubičasti adenium je prekrasan wow! I kod mene je cvjetalo nekoliko adeniuma, nisam mogla učitati slike ljetos, sad sam uspjela pa evo nekoliko slika.Smile 

obesum hibrid

white angel

black magic

thong saprang

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2017 u 20:34
Dorset horn adenium 'Bung Whang'(mutant obesuma). Obožavam DHA! Big smile


Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2017 u 20:40

Na ovog malenog sam jako ponosna, iako je običan obesum hibrid, dobila sam ga iz ručno oprašenog sjemena. Zanimljiv mi je jer ima vrlo taman caudex i poprilično je razgranat iako ga nisam ni pincirala niti prihranjivala. Sijala sam ga u travnju ove godine. 
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2017 u 20:45
Imam ih još puno i previše i dalje ih sijem, uglavnom arabicume ali njih ću staviti na drugu temu. Lijep pozdrav svima!Smile

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2017 u 00:36
Divno, Alma, prekrasni su ti! Ovaj Thong Saprang me oduševio - tako lijepi cvjetovi i puno ih cvate odjednom! Fenomenalno! Zadnji bucko puno obećava!
DHA mi je želja već neko vrijeme. Jesi li ga sama sijala ili si ga kupila već tako kovrčavog? 

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2017 u 11:59
Hvala Andina!Heart Thong Saprang je i meni od duplih najdraži, ima puno cvjetova jer je orezan početkom ljeta, ima puno novih grana.

DHA sam sijala sama, sjeme sam nabavila iz Tajlanda. Sjeme DHA 'Bung Whang' je 100% DHA što znači da će svaki sijanac imati kovrčavo lišće. Neke vrste imaju puno manju vjerojatnost da budu DHA npr. 3-5%.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2017 u 22:52
Vrlo koristan podatak!smile177 Tnx! Sijanci su ti preslatki! Odoh odmah u potragu!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2017 u 18:04
Poklon od naše Beboline - kalemljen! Danas uživa na +30.

Lijenčina stara dvije godine koji se nikako nije htio udebljati. Odrezala sam mu svo korijenje i dio kaudeksa proljetos i sada je počeo puštati listiće.

Podmladak. Dugonja u sredini je prvi niknuo, a najmanji deset dana iza njega. Mlađi se brže debljaju i ne jure uvis kao stariji.

Ovog seniora pokušavam razmnožiti margotiranjem. Držite palčeve da uspije.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2017 u 00:26
prekrasne zdrave biljke

                                                  Blumen mini bilder
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2017 u 13:23
Pozdrav svima! Tema nam diše :)
Alma.M. obesum hybrid da li su dva u teglici ili jedan jako zanimljivi caudex?
imaš divne primjerke adeniuma :)slobodno nam stavi i slike arabicuma
da li su svi tvoji sijanci? zbog boje me zanima
DHA se čini kao malo čudo. Andina, molim te javi ako šta nađeš za njega ;) možemo podjeliti troškove
Andinine pratim na faceu, vidim da si se i ti zarazila ponovnim sijanjem
zar nisu tad najslađi?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2017 u 13:45
Koliko treba vremena da jedna biljka od sijanja dođe do prvih cvijetova ???
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2017 u 15:25
admine, može već cvasti nakon godinu dana a i ranije. kod mene najranija je cavla nakon cca 3 g, ostale nakon cca 4-5g i to sve odjednom potjerale po prvi puta. genetika ima veliki utjecaj.

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2017 u 15:27
može se kupiti kod nas odrasla biljka ili mlade sadnice(grupa na faceu)ako nećete u sijanje
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2017 u 15:57
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Alma.M. obesum hybrid da li su dva u teglici ili jedan jako zanimljivi caudex?
imaš divne primjerke adeniuma :)slobodno nam stavi i slike arabicuma
da li su svi tvoji sijanci? zbog boje me zanima 

Hvala Marsha! Embarrassed Obesum je samo jedan u teglici ali mu je caudex takav neobičan kao da ima noge. LOL Adeniumi sa duplim cvijetom nisu moji sijanci to su kalemljene biljke koje sam kupila u Češkoj. Moji sijanci su uglavnom roza ili crvenog jednostrukog cvijeta.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2017 u 08:27
s tim nogicama je baš zanimljiv :)
kakva je klijavost DHA?
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2017 u 17:37
Marsha, od 10 sjemenki proklijalo je 8.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2017 u 08:41
pa to je super
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2017 u 11:10
prošlozimski cvat...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 401402403404405 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,531 sekundi.