Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 20:51
pinus lijpi je bijeli jako

bebolina ovaj veliki to je onaj što si naručila?


i ja jedva čekam da moji procvjetaju valjda budu živi  da dočekam cvjetanje :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 21:15
@Zvjezdanasmile186
To je onaj koji je stigao prije mjesec danaEmbarrassed stigla su još dva, ali se još prilagođavaju na novu sredinu i mene, dok ima još ohohooo onih koje čekam.Wink
Držite mi fige da svi sretno stignuSmile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 09:06
držim fige i ja :)


Per aspera ad astra.



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2011 u 15:21
Ide to meniLOL

Svako posijano sjeme je niklosmile106
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2011 u 19:59


Preko ljeta tropska ruža, a preko zime pustinjska ruža. Zašto mislim tako ? Zato jer ako želim da dobro cvijeta   moram ju svaki dan zalijevati. Preskočim li zalijevanje dva tri dana adenium mi vrati uvenulim izgledom svojih cvjetova a uz put ih i nekoliko odbaci.
Možda se tako ponašaju samo hibridi iz reznica ? Tko zna ?
Kako se ponašaju sijanci sa formiranim kaudeksom ne znam. Kakva su vaša iskustva sa adeniumom ?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2011 u 20:48
Nemam skoro pa nikakvog iskustva s adeniumima, ali vidim da ako samo jedan dan preskočim s zaljevanjem sijanaca, spuste listove i ne uživaju na suncu.  Ove starije, koji su došli s dalekog istoka, isto tako svakodnevno zaljevam, bolje reči poškropim s vodom, jer se bojim previše, ali oni su još skoro pa čelavi, nemaju na šta trošiti zalihe vode. Kako pokazuju znakove listanja, tako im pojačavam dozu vode, ali i pratim caudex da se ne smežura.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2011 u 07:39
Bebolina, kuda ćeš ti sa adeniumima preko zime ? Što je bolje za adeniume preko zime vegetacija ili period zimskog mirovanja ? Na ta pitanja nemam neki argumentirani odgovor.
Ja ovu zimu idem pola pola, dva ću držati u svijetlom toplom prostoru dnevne sobe a dva u negrijanim podrumskim prostorima nešto manje svijetlim. I još nešto sada mi rastu u supstratu koji je miješanica 50 % komposta i 50 % tensita. Ništa nisam prihranjivao preko ljeta, vidim da i nije bilo potrebno. Mislim da bi bilo dobro preko zime zamijeniti supstrat ovim adeniumima koji idu na hladno. Čim manje humusa, recimo 10 – 20 % a ostalo neki anorganski materijali. To ću i učiniti. Čitam da su adeniumi skloni truleži korijena.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2011 u 09:09
da ni ja neznam što da napravim s njima da ih stavim u negrijani tamni hodnik (dobro grije malo radijator ali bude oko 10-15 stupnjeva unutra)ili da ih stavim u kuću gdje grijemo na 23-24 stupnja i to na prozorsku klupčicu zbog svjetla???

moji su posađeni u običnu kupovnu zemlju tako d amožda bolje da ih ove zime stavim u kuću... a opet me strah da će zbog manjka svjetlosti imati ružan rast :(
Per aspera ad astra.



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2011 u 14:27
Upravo sam o tome gdje ih smjestiti, jako puno razmišljala. Ovi moji malci idu u svjetlu prostoriju, okrenutu na zapad, s tim da će im konstantna temperatura biti 15 stupnjeva. Veliki su već na prozorskoj dasci stubišta, gdje im je temperatura ista kao i malcima, samo što im je puno, puno tamnije.
Moje ne kanim ove jeseni više presađivati, obzirom da su tek presađeni.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 21:23
zvoni mi da sam negdje pročitala da im i po zimi mora biti dosta sviojetla i po mogućnosti sunca! i čini mi se da im najniža temperatura mora biti 15°!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 07:53
ja sam svoje jučer unijela u zatvoreno,
mislim da će prezimiti u dnevnom boravku, tu mi je i lani prezimio fridin  klijanac

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 10:17
ja sam svoje jutros unjela mislim da ću ih ostaviti u kući na jugozapadnom prozoru. neću riskirati prehladno da im bude ili da strule od vlage
Per aspera ad astra.



Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 11:36
smile182, pročitala sam svaku 41 stranicu!
ja sam donijela odluku: - moji adeniumi ne idu unutra dok noćne temperature ne padnu ispod 12°. mislim da će im biti dosta cijele zime unutra. sada su ispod tarace tako da po njima ne pada kiša!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 11:51


I ja sam svoje jučer unio u kuću. Sada ih držim na svijetlim prozorskim policama tople sobe iznad radijatora temp. 18 – 22 C zapadna strana kuće . Dilema ipak ostaje. Dali bi možda bila bolja garaža, sjeverni prozor i temperatura preko zime od 8 – 13 C ?
Vidite li da još cvjetaju. Ne samo da cvjetaju nego i formiraju nove cvjetne pupove.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 12:04
Pinus, kakva je klima na tajlandu? ja bi se držala toga , barem približno!
sljedom toga ja glasam za dnevni boravak!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 11:15
pinus ja bi ih ostavila unutra... tvoji ipak još i cvjetaju... ja ću svoje unutra ostaviti... dobro sam ih unjela jučer ujutro. bilo 15 stupnjeva ujutro popodne 4 :S 
Per aspera ad astra.



Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 15:39
Djevojke, prihvatio sam vaš savjet i stavio adeniume na toplo i svijetlo mjesto. Nije mi jasno još nešto. Svi savjeti o zalijevanju adeniuma govore o štedljivom recimo deset dnevnom intervalu između zalijevanja. Ako se probam držati toga savjeta, vidim kako mi adeniumi krahiraju. Prvo smežuraju cvjetove, zatim se počnu sušiti još neotvoreni cvjetni pupovi i žutiti lišće. Ovi moji iz reznica jednostavno vole vodu. Ako želim da su u vegetaciji i da onako cvjetaju punim kapacitetom moram ih često zalijevati.
Možda su njihovoj potrebi po vodi krive i tegle. Držim ih u teglama od terakote, možda bi se u plastičnim drugačije ponašale, tko zna.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 15:53
i ja mislim da ih treba po ljeti često zalijevati.ne smeta im ni svakodnevno, i moji su u glinenim posudama i u zemlji za kaktuse koja se brzo ocjedi.
po zimi, hm, jednoga sam udavila u vodi , drugi se cijeli smežuro od nezalijevanja. ovu zimu moram naći neki balans što se tiče zalijevanja. moje mišljenje je da ako su na toplom trebaju vodu. ja ću moje, kad uđu u kuću, ipak malo češće zalijevati, odprilike svakih 10-ak dana. prošlu zimu sam im davala jako malo vode, dok sam se ja osvjestila odpali mu svi listovi i smežuro se.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 16:29
Da,mislim da je i bebi rekla da ih svaki dan zalije..tako nešto je spominjala.Ne znam što reć al ni meni to nije baš jasno jer je i meni rečeno da zalijevam tek kad se supstrat potpuno isuši a ja sam malo češće i ima ljepe zelene listove i ne buni se.
Pinus nadam se da nismo pogrješile u svajetovanjuWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2011 u 14:25
Ja sam tipkala da ih svaki dan špricam vodom, ne da ih zalijevam. To malo vode što dobiju špricanjem, sasvim je dovoljno da navlaži supstrat. Ovi moji su maleni i cijelo su vrijeme bili na direktnom suncu, morala sam ih vlažiti
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.