Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6061626364 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 15:43
tri godine je star, ovo mu je prvo cvetanje. Sam se granao bez orezivanja i stvarno lepo izgleda. Već sam mislio da nema ništa od cvetanja ni ove godine, ali me je obradovao sa par pupoljaka.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 16:40
Voki, ljepšeg je oblika nego mnogi orezivani. Ja sam na mojim caudexima vidjela mlade izdanke i mislila sam da će usporedno rasti, ali je zaista prevladao vrh.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 17:07
Voki, jako je lijep, super razvijen i prelijepe njezne boje.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 21:43
Voki, stvarno ti je prekrasan! Čestitam!
Meni se danas jedan bebač razbolio. Cry Listići mu se smežurali i posivili, a na stabljici se pojavile svijetle točkice. Bio je u školi na prozoru, a kolegica ga otvorila i sat vremena je puhalo hladno na bebače. Ovog bolesnog sam donijela doma i odmah ga pola sata grijala toplim fenom s udaljenosti od dva metra. Tako sam izliječila madagaskarski zimzelen pa možda i ovaj put pomogne. Sad se bojim da mi se još koji ne razboli.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 23:57
Voki kako ti je lijep adenium,ClapClap svaka čast na trudu i njezi kroz 3 godine.Boja cvijeta je posebna, obično su boje koje viđam crvene nijanse....Je li to tvoj sijanac i da li imaš još kojeg? Wink
sutra je novi dan
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 12:45
Malo prije sam pogledala boje bebice, evo najnovije stanje.....Rastu polako a sada ih je baš obasjalo sunce, mislim da će im koristiti....



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 13:18
Draga VOKI,
Čestitam ti na cvijetiću!smile120
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 15:30
Imam još nekoliko mlađih, ovogodišnjih, a ovaj što cveta je iz semena, napunio tri godine ovog leta. Bio je posađen u manju saksiju (14 cm) koja se sva deformisala od rasta kaudeksa, tako da sam saksiju morao izrezati kako bi presadio biljku u veću saksiju. Nakon presađivanja poterao je nekoliko pupoljaka, nisam se ni nadao da će procvetati, bilo mi je dovoljno saznanje da ima uopšte nameru da cveta, ali ipak je uspeo otvoriti cvet u ove tmurne i sive dane.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 17:18
Milice samo da ima sunca i vec oni napreduju
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 19:04
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Milice samo da ima sunca i vec oni napreduju
Ja sam iznad mojih po par sati palila stolnu lampu i godilo im je.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 19:43
Hoya, kakvu si sijalicu stavila u lampu?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 19:48
Milice, najobičniju stolnu lampu sa onom manjom sijalicom.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 20:03
Hvala, pokušat ći ih osvijetliti.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 22:04

Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Milice [IMG]smileys/smiley20.gif" align="middle" /> samo da ima sunca i vec oni napreduju [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" />


Ja sam iznad mojih po par sati palila stolnu lampu i godilo im je.


To je dobar izbor ako kasnije vani ima dovoljna sunca...ili ćeš trebati tu lampu koristiti dulje vrijeme odnosno nastaviti koristiti jer se bojim u protivnom da bi mogli biti kržljavi ako tijekom sijanja imaju svijetla a kasnije manje...
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 05:17

Moji su sijani u siječnju. Dok su bili samo sjemenčice radila sam isto što i vi: vlaga, folija ... povremeno grijani odozdo i tako sa lampom. Jako mi je puno njih niknulo. Krenula sam sa četrdesetak niknutih, dio je kasnije uginio, puno sam ih podjelila. I sad sam na 10 i tu se držimo.

Svu tu veću pažnju posvećivala sam im dok se nije svima opna otvorila. Kasnije su bili uz prozor.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 08:45
Meni je od njih 10 niknulo 6 ali to je zato jer nisam koristila lampu i vjerojatno nisu imali dovoljno svijetla.To namjerno nisam radila,jer bi lampu morala koristit do proljeca,vise-manje.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 17:53
Moje bebice - bebolinice rastu....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 02:36
Evo da se pohvalim da su nakon tjedan dana i moje sjemenke počele nicati...
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 06:46
He, he, i moje bebice-bebolinice krenule!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 10:06
SlatkiceHeart Clap
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6061626364 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.