Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6566676869 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 21:02
Polegnuto ću posaditi i ja, jer sjeme nije označeno ali svejedno zanimljiv je podatak da neki paze i na te „sitnice“ prilikom sadnje. Čitam da je to važno ako želite dobiti lijepi kaudeks na sijancima. I još nešto mi se čini važnim za pravilan izgled malih sijanca. Čitam da prva dva tjedna sijanci trebaju biti od 60 – 80 % vremena u svijetloj sjeni a nakon toga na punom suncu. Čitam da je i to uvjet za lijepi kaudeks kod sijanca.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 21:02
@Pinus, adeniumi su biljke za strpljive cvijetoljupceSmile stoga naoružaj se strpljenjem i čekajThumbs%20Up
Što se sijanja tiče, dobro tipka @Tea, samo ih polegni na supstrat i lagano pritisni, tako da ostanu nepokriveni. Nakon dan ili dva i sam ćeš vidjeti s koje strane izbija klica i ako treba, još malo to sjeme s te strane lagano utisni. Ukoliko se dogodi da je ta klica iznad zemlje, razvit će se svejedno korijen, samo što će onda biti nestabilni, ljuljuškat će se iznad zemlje. Ako se to dogodi, dovoljno ih je malo nagrnuti zemljom i sve 5!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 21:07
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Polegnuto ću posaditi i ja, jer sjeme nije označeno ali svejedno zanimljiv je podatak da neki paze i na te „sitnice“ prilikom sadnje. Čitam da je to važno ako želite dobiti lijepi kaudeks na sijancima. I još nešto mi se čini važnim za pravilan izgled malih sijanca. Čitam da prva dva tjedna sijanci trebaju biti od 60 – 80 % vremena u svijetloj sjeni a nakon toga na punom suncu. Čitam da je i to uvjet za lijepi kaudeks kod sijanca.
To pravilo vrijedi ako ih siješ po ljeti, kad je sunce žestoko. Ja sam ljetos jednu teglicu s sijancima slućajno ostavila na suncu, nije im bilo veselo, ostali su kržljavi u odnosu na braću koja su ostala u sjeniWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 21:31
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

@Pinus, adeniumi su biljke za strpljive cvijetoljupce  stoga naoružaj se strpljenjem i čekaj
Bebolina na osnovu svega toga pročitanog slažem se da ne treba žuriti sa sijanjem sada početkom zime. Vjerojatno je veljača bolja bar što se svjetla tiče a ono je ipak najvažnije.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 21:46
Posij jednu turu sada, drugu za mjesec dana, pa ćemo usporediti
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 21:58
Ja sam svoje posijala za martinje,od 10 sjemenki niknulo 7,evo kako sad izgledaju
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 22:23
Bravo za bebaćeClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 22:25
Hvala Embarrassed
 
Bebolina,da li ih treba sad presaditi da se ne guraju ili čekati proljeće?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 22:30
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Hvala Embarrassed
 
Bebolina,da li ih treba sad presaditi da se ne guraju ili čekati proljeće?
Oni bolje rastu ako ih presadišWink ti odluči kad ćeš, oni baš i nisu osjetljivi na presađivanje, bitno da im ne povrijediš korijenčić (ima samo jedan) zato istresi van svu zemlju iz čaše, pažljivo odvoji bebicu i presadi.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 22:33
Hvala,odmah poslije ovih blagdana ih presađujem.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 23:10
I moji konjići bi mogli u utrku!!  Od 5 sjemenki niknula 3 mala bucića, a svakodnevno sunčeke im baš godi!!



Uploaded with ImageShack.us

A pred 2 dana stiglo im je i pojačanje, novih 5 bebaća!!



Uploaded with ImageShack.us

A s njima su došla dva gorostasa, debeli ko prst, i visoki kao vite jele, jedva ih prekrije odrezana boca od 1,5l!!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Dio donjih listića sam skinula, a vršne sam skratila na polovinu!!  Vlaga se kondenzira po stijenkama boce, sunce imaju, i na toplome su!!    Da li ih je tko razmnožavao reznicama? Jer strepim nad njima!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 23:23
Prema mom skromnom znanju, te su reznice prevelike da bi se zakorijenile, trebale bi biti do 10 cm i da bi potakla stvaranje korijene, trebale bi biti na tamnom, nikako na suncu. Ja sam prije dva mjeseca jednu takvu reznicu stavila na sunce i ništa od nje, dok se druga u tamnoj boci daleko od jakog sunca zakorijenila i dobro se drži.
Napominjem, ovo je samo moje skromno iskustvo!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 01:26
Bebi, hvala na savjetu!!  To primjeniti-najmanji problem!!  manju ostavljam kakva je, a veću režem na  pola!!  Obje dobivaju, tamnu flašu za pokrov i iduna prozor, da se griju!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 14:18
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

@Pinus, adeniumi su biljke za strpljive cvijetoljupceSmile stoga naoružaj se strpljenjem i čekajThumbs%20Up
Što se sijanja tiče, dobro tipka @Tea, samo ih polegni na supstrat i lagano pritisni, tako da ostanu nepokriveni. Nakon dan ili dva i sam ćeš vidjeti s koje strane izbija klica i ako treba, još malo to sjeme s te strane lagano utisni. Ukoliko se dogodi da je ta klica iznad zemlje, razvit će se svejedno korijen, samo što će onda biti nestabilni, ljuljuškat će se iznad zemlje. Ako se to dogodi, dovoljno ih je malo nagrnuti zemljom i sve 5!

Mislila si na EmillyLOL
Kaktusiću, buce su ti preslatke i super napreduju ClapThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 15:04
Tipkam opčenitoSmile ako im je korijen plitko, treba ih nagrnuti  da se ne ljuljaju ko mali pijanciWink
Btw. ostala sam bez jednog velikog kultivarasmile43
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 15:15
Uvenuo?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 15:56
Ajoj bebi, šta se desilo? 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 17:50
Mislim da se prehladio dok sam ja bila daleko od kućesmile43
Molim Boga da drugi ne krenu njegovim stopamaThumbs%20Down
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 17:57
ŠtetaCryJa držim fige..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 18:03
Noći su bile hladne, oni na prozorskoj dasci a rolete nisu bile spuštene i eto rezultatasmile43
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6566676869 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.