Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 14:07
Obzirom da je korijen jako osjetljiv na truljenje,bolje je odozgo.Supstrat ne smije zadržavati vodu.Ne vole temp. ispod 10,tak da ih možeš po danu pomalo stavljati van u svijetlu hladovinu,na zaštićeno mjesto, kad dobiju par pravih listića.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 22:18
Pridruzujem se veselom drustvu:
 
Uploaded with ImageShack.us
 
URL=http://img88.imageshack.us/i/adenium20101.jpg/][/URL]
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 22:32
Uuu,super izgledaju!U ovoj fazi su mi najslađi!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 23:30
Meni su najsladji u ovoj fazi:
 
URL=http://img85.imageshack.us/i/adeniumcvijetmali.jpg/][/URL]
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 01:31
Originalno poslano od člana fuksija fuksija napisao:

Veliki pozdrav svima!
Rain, svi adeniumi su prezivjeli zimu; mracnu, hladnu i dugu. Nisam imala dodatno osvjetljenje ali mi svi adeniumi, vise od 80 komada stoje u maloj sobi, gdje je komp, a tu ima njvise svjetlosti.
Neke sam vec presadila.
Mogu samo reci da su rzlicito podnijeli zimu, jer su neki izgubili sve listice i sada imaju nove listice, a nekima nije otpao ni jedan jedini listic, kao da i nije bilo zime.

Jagoda, adeniumi procvjetaju i ranije, ali ako imaju uslove koje oni zahtjevaju.
Obecajem da cu ih slikati kad procvjetaju, jer su mnogi bili skepticni i rekli da moji adeniumi u tako losim uvjetima- hlanoj i mracnoj Norveskoj nece nikada procvjetati.

Vjerovatno u svibnju ce da se otvore prvi pupolkci, a tu cu radost podijeliti s vama svima.

Jos samo da kazem ime adeniuma, koji ce procvjetati, a to su: SILVER STAR, posijan 27.12.2008. i BRIGHT GEM, posijan 9.1.2009.
Bas me zanima da li ce im cvijet biti, kao kod maticne biljke od koje je uzeto sjeme.

Cim procvjetaju, stavljam slikice.
 
Baš mi je drago Fuksija, da su ti adeniumi preživjeli u kako ti kažeš hladnoj Norveškoj.Bilo bi mi jako drago da ti svi procvjetaju pa da se divimo njihovim prekrasnim cvijetovima raznih boja i oblika...ClapClapClap
sutra je novi dan
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 06:41
Jagoda, koliko sam ja citala, adeniumi su isti kao i hibiskusi sto se tice spolnog razmnozavanja, tj. naslijedjuju genetske osobine oca i majke, i nitko ne moze predvidjeti kakva ce djeca biti. Naravno, uzgajivaci bi mogli generacijama krizati da dobiju biljku koja daje sjemenke koje u velikom postotku slice majci, ali to prosto sumnjam da se radi. Sa adenium sjemenom je veliki biznis na internetu kao i sa hibiskus sjemenom, i obicno se taji da se ne dobiva ono kakva je majka, a oca niti ne spominju. Tako da ja uopce ne ocekujem da cu dobiti ono sto mi je bilo na slikama. Uobicajene boje adeniuma su bijela i roza, tu i tamo crvenkasta, pa su sanse da ces dobiti nesto kao na mojoj prethodnoj slici ogromne.
Takodjer, i kod adeniuma je ista pjesma kao i kod hibiskusa: vecina hibrida ima problema sa cvjetnosti, sa rastom, sa grananjem. Moj je cilj od stotinu dvadeset adeniumcica dobiti nekoliko pristojnih po toj uobicajenoj boji i ostalim kvalitetama rasta i cvatnosti....budemo vidjeli hoce li i to biti. Sva sreca da cvatu prilicno brzo.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
renn View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 435
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 07:29
rein-hvala na obavijesti, pićim u MBM.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 22:53
Jagoda, hvala ti mnogo na podrsci. Kako sada izgleda, najprije ce procvjetati adenium SILVER STAR.

Divno, Nina, i ti ces imati pravu kolekciju adeniuma.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 23:37
 ja sam nabavila sjemenke adenijuma...mogu li ih sad posijati? čitam da ste ih vi sijali u jesen...ima li to veze?
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 23:41
Sijali smo u jesen jer smo bili nestrpljivi.Sad ih posij,ima dovoljno svjetla i topline za njih.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 00:13
Hvala, rain....a kao da ja nisam nestrpljiva Wink
Na vrh
macgywer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macgywer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 14:24
prvi drugi par listića:-)


ovako izgledaju dvije biljčice koje su se zadnje oslobodile ovojnice.

može li mi neko reći da li se to radi o oštećenju ili nekoj bolesti i da li trebam to tretirati čime?

Edit:
počelo se širiti i na biljčicu pokraj! odvojio sam zaražene čašice i nadam se da nije već prešlo na ostale biljčice. zna li neko čime bih to trebao tretirati?
da li da odrežem zaražene listiće?
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 12:19
UH, ovo ne sluti na dobro.
Lici na crvenog pauka, ali zaista ne znam da li je bas to. Ako je pauk, moras tretirati akaricidom, najbolje je Vertimec.
 
Ja bih, na tvome mjestu, pomijesala akaricid i fungicid, i poprskala dobro, i sa donje strane listica, i zemlju.  I to bih poprskala i zarazene i nezarazene, a zarazene bih potpuno odvojila.
Ne bih rezala listice, to su jos kotiledoni koji nose hranu za klicu, oni moraju prirodno odumrijeti.
 
Gdje ti stoje, sunce, sjena?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
macgywer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macgywer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 14:13
do nedavno su bili svi zajedno pod lampom u sobi bez direktnog sunca. sad je dio vani, dio  u sobi kraj prozora sa puno, ali bez direktnog svjetla.
zaražene čašice su u karanteni, također u prostoriji sa dosta svjetla kraj prozora.
nemam pojima o zaštitnim sredstvima za cvijeće. čime bih ih točno trebao prskati? mogu li sa crvenim uljem ili nečim što imam u vinogradu?
slika sa zadnjim stanjem. izgleda mi da prelazi na biljčicu pokraj

posijao sam i kaktuse otprilike u isto vrijeme kad i adeniume i bili su zajedno pod lampom, ali u zatvorenm posudama sa samo par malih rupica. da li se moram i za njih bojati da su možda zaraženi?

Edit: radi se o crvenom paukuConfused
vidio sam kako nešto crveno trčkara po listu!
trebalo mi je pet min da ulovim to malo čudo.
stavio sam video na: youtube
ljudi pomagajte. kak da se toga riješim?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 01:19
evo već je 5 dana od sijanja i ni traga nekakvoj klici...negdje sam ovdje pročitala da niču jako brzo, ali moji ne...sad s ebojim da sjeme nije dobro...pokrivene su mi čašice folijom i rosi se folija...mislim da ne trebam onda zalijevati...jesam li u pravu?
Na vrh
macgywer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macgywer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 06:53
ako su sjemenke vlažne ne bi trebalo zalijevati. ja sam zalijao samo kad sam ih posadio a kasnije sam špricao sjemenke dva-tri puta dnevno. prve su izašle za dan-dva, a zadnje nakon otprilike tjedan dana. negdje sam pročitao da može trajati i do dva tjedna. držim fige da ti proklijaju.
di si nabavila sjeme?

Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 15:12
 na aukcije.hr
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 06:34
Frida, jos nije panika, moji su krenuli nakon 6 dana, i nicali iza toga jos jedno 10-ak dana.
 
Nemoj nikako sada zalijevati, to je njima dovoljno.
Ja sam digla najlon cim sam vidjela da su prvi poceli nicati, i to se pokazalo odlicno. Tako radim i sa hibiskusima i sa ostalima koji su skloni truljenju od previse vlage.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 19:56
prije dva mjeseca kupila sam sjeme adeniuma na aukciji, 3 različite boje. svaku sam posebno posadila, te od njih 15 proklijalo mi je samo 7 biljčica. i tek sada ovdje pročitam da im cvijet neće biti isti kao i matičnoj biljci.smile220smile180smile42
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 22:57
danas je provirila jedna biljčica...čekam još tri, možda ipak bude nešto od sjemena...smile126
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.