Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7172737475 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 20:55
i meni se čini Pinus
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 20:58
U kojem mjesecu je idealno,meni kontinentalcu ,posijati Adeniume?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 21:06
Ja ču krenuti sa sijanjem početkom proljeća. Nakon mjesec dana ću adeniume pomalo naviknuti na direktno sunce. Vani preko noći puštati kada noćne temperature dođu do bar 15 C.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 21:15
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Ali uzgoj adeniuma je sve samo ne lagan.
To je izazovThumbs%20UpWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 21:16
Znači ja bi ih mogla posijati isto početkom proljeća,samo ću ih nešto kasnije iznjeti van.
Volim izazove,već ga zamišljam kako mi je procvao,samo mi se nemojte smijati jednoga dana,pravite se da ovo niste pročitali.LOLLOLLOL
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 22:11
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Ali uzgoj adeniuma je sve samo ne lagan.
To je izazovThumbs%20UpWink

IstinaClapThumbs%20Up
maris,s takvim razmišljanjem si već na pola putaThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 22:13
Maris, ja bih ti savjetovala da ber nekoliko sjemenki odmah posiješ čim ti stignu jer kažu da im je klijavost kratkog vijeka. Dio možeš ostaviti za proljeće, za svaki slučaj. Ako si čitala nekoliko stranica unaprijed, mogla si vidjeti da sam ja svoje posijala sredinom studenog. Od tada je bilo malo sunčanih dana i moji su bili uglavnom bez direktnog sunca, ali uvijek na toplom. Od devetnaest njih koji su mi niknuli samo je jedan uginuo i to zato što mi je kolegica otvorila prozor pa je direktno na njega puhalo. Činila sam puno toga što su mi savjetovali da ne radim: držala sam ih u početku na radijatoru, prenašala svaku večer u kupaonu, a ujutro na prozor dnevne sobe, prerano presadila, prerano počela s dohranom, stalno visim nad njima... - i ništa im nije. Lijepo napreduju, ne u visinu, ali su zdravi i debljaju se. Mislim da za njih uglavnom treba imati osjećaj. S obzirom da sam inače zimogrozna (ugrijem se tek na +30), ja ih razumijem. Wink Kad je meni hladno, hladno je i njima. Ne znam do kad će to tako biti, ali sam optimistična jer sada dolaze duži dani. Dok tvoji malo porastu, već će stići proljeće i bit će više sunca. Zato, samo hrabro. Vidjet ćeš da je to posebna biljka. Ne zovemo ih mi uzalud bebicama. Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 22:17

@AndinaThumbs%20Up

Potpis na svako slovoClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 22:20
Ja sam ih posijao kod roditelja u Puli i u Zg kod sebe, s tim da sam ih u Puli oko mjesec dana ranije. U Puli imaju često sunca dok su u ZG isključivo bili pod umjetnim svijetlom. Donio sam zagrebačke sijance u Pulu i jedni i drugi su izgledali zdravo, samo su pulski malo veći i deblji jer su stariji. Ovi pod umjetnim svijetlom su normalno izašli i lijepe su tamnozelene boje, makar izgleda da su malo izduljeniji od pulskih.

Mislim da se u ZG mogu normalno uzgajati ako je netko voljan koristiti umjetnu rasvjetu. Ne moraju ni biti neke skupe lampe, može biti i neonska cijev ako netko ima prostora (naravno treba onda paziti na temp).
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 22:49
@mememeThumbs%20Up
Poslikaj nam malo te buce, baš me zanima razlika između ovih u Puli i Zagrebu....pleaseEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 23:00
[QUOTE=Andina]Maris, ja bih ti savjetovala da ber nekoliko sjemenki odmah posiješ čim ti stignu jer kažu da im je klijavost kratkog vijeka. Dio možeš ostaviti za proljeće, za svaki slučaj. Ako si čitala nekoliko stranica unaprijed, mogla si vidjeti da sam ja svoje posijala sredinom studenog. Od tada je bilo malo sunčanih dana i moji su bili uglavnom bez direktnog sunca, ali uvijek na toplom. Od devetnaest njih koji su mi niknuli samo je jedan uginuo i to zato što mi je kolegica otvorila prozor pa je direktno na njega puhalo. Činila sam puno toga što su mi savjetovali da ne radim: držala sam ih u početku na radijatoru, prenašala svaku večer u kupaonu, a ujutro na prozor dnevne sobe, prerano presadila, prerano počela s dohranom, stalno visim nad njima... - i ništa im nije. Lijepo napreduju, ne u visinu, ali su zdravi i debljaju se. Mislim da za njih uglavnom treba imati osjećaj. S obzirom da sam inače zimogrozna (ugrijem se tek na +30), ja ih razumijem. Wink Kad je meni hladno, hladno je i njima. Ne znam do kad će to tako biti, ali sam optimistična jer sada dolaze duži dani. Dok tvoji malo porastu, već će stići proljeće i bit će više sunca. Zato, samo hrabro. Vidjet ćeš da je to posebna biljka. Ne zovemo ih mi uzalud bebicama. Smile

Hvala ti Andina ,sada ću se još hrabrije upustiti u sadnju bebača.Tongue
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 23:19
@maris40Thumbs%20Up
Ovaj je topic zaista s jako puno informacija o bucama, tako da se nitko uzgoja tih ljepotana ne bi trebao bojati, već ako još nešto nije jasno...pitati!
Od kad sam ja krenula u prvu sjetvu bebolinicaLOL jako sam puno o njima naučila, do tada nisam ništa o njima znala, samo su me svojom ljepotom osvojili.  Radujem se svakom Vašem novom bebaću, radujem se idućem ljetu kad bi moji trebali obilno cvasti, još se više radujem jeseni, kad ćete vi hrabriji na svoje sijance nakalemiti reznice mojih kultivara.
Kako smo korak po korak učili o uzgoju, tako ćemo učiti i o kalemljenjuSmile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 23:23
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

@maris40Thumbs%20Up
Ovaj je topic zaista s jako puno informacija o bucama, tako da se nitko uzgoja tih ljepotana ne bi trebao bojati, već ako još nešto nije jasno...pitati!
Od kad sam ja krenula u prvu sjetvu bebolinicaLOL jako sam puno o njima naučila, do tada nisam ništa o njima znala, samo su me svojom ljepotom osvojili.  Radujem se svakom Vašem novom bebaću, radujem se idućem ljetu kad bi moji trebali obilno cvasti, još se više radujem jeseni, kad ćete vi hrabriji na svoje sijance nakalemiti reznice mojih kultivara.
Kako smo korak po korak učili o uzgoju, tako ćemo učiti i o kalemljenjuSmile

PotpisujemBig%20smileZajedno smo jačiClap
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 23:28
Pitaću ja bez brige kad dođe vrijeme,ali moram prvo proučiti sve stranice ,od početka do kraja,da ne postavljam ista pitanja .A što se tiče kalemljenja,joj,gdje sam ja još do toga.LOL
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 23:30
maris,kako je rekla bebolina,to je samo korak u nizu.Sve u svoje vrijemeThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 22:06
@bebolina - nažalost nemogu slikati sijance da se vidi razliga jer sam ih ostavio u Puli (mislim da im je ipak bolje tamo), ail mogu reći da su ovi mlađi za mrvicu viši a duplo tanji.

Sad kad vidim sve ove slike tu na temi vidim da većina ima perlit u zemlji pa me zanima gdje ga nabaviti, po mogućnosti u manjim količinama?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 23:25
@mememeThumbs%20Up
Nije bitno što ih nemožeš fotkati da bi vidili usporedbu, dobro si nam ih opisaoWinks manjom količinom sunca su viši i tanji, dok su s više sunca nešto snažniji. Bitno je da su oni zdravi, imati će vremena rasti i debljat seEmbarrassed
Prlit je idealan zbog kontrole vlage i propusnosti tla, samo ga je jako teško nać u prodaji. Ako ga i nađeš, pakovanja su od 100l, tako da ga trgovine nabavljaju samo po naruđbi za velike kupce. Ja se redovito izborim za vreću kod mog dobavljaća, tako da ako trebaš litru ili dvije, slobodno mi u pp-u natipkaj adresu, pošaljem ti ga ćim stignem, što znaći dan ili dvaWink
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 00:23
U Zagrebu možeš kupiti perlit   5 l pakiranje u Bauhausu – Jankomir, a vjerojatno ga prodaju i na Žitnjaku.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 01:02
Malo sam virnula ovdje da vidim kako razne bebice napreduju...Moje nisu baš za hvaljenje ostala su mi samo 3 od prve sjetve i oni nisu baš nešto...Druga sjetva nije nikla Cry i sad ću za desetak dana krenuti u još jednu sjetvu..Sve u svemu ne idu mi od ruke...Nadam se boljoj sreći u ovoj godini....Moja Ema je živa , dobro se drži..Ima još listove i cvjetne pupove, koji sumnjam da će se otvoriti...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 01:59
Dobro da vidim da još nekom ne idu od ruke.
Meni je izniklo četiri, stavila i njihove slike, a sada imam još samo jednu smile43.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7172737475 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,360 sekundi.