Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7273747576 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 10:35
Cure,ne tugujte ali nešto očito krivo radite.Jel su vam na svijetlom mijestu ako već nemate direktnog sunca za njih?U kakvu zemlju ih sijete?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 12:10
...i možda ono što je najvažnije, koliko se zalijevaju. Bebe su jako osjetljive na višak vode, korijenčić jednostavno to ne podnosi...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 12:27
Bebač,to sam i mislila pod pitanjem o zemlji.Da sam ja ostavila svoje mališane u zemlji za cvijeće bez dodatka perlita sigurno bi pogrješila sa zaljevanjem.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 12:29
ihihi ja naručila u subotu sjeme i već mi stiglo... 20 sjemenkica... nadam se da će mi niknuti bar pola...

bebolina tvoje još nije stiglo nadma se da nisu izgubili pismo

bebolina mi je rekla da će mi poslati ali meni nije vrag dao mira pa sam išla vidjeti nudi li se na cvjetnodruštvo jer sam od njih prije naručivala i bilo je pa sam si naručila... šta ću sad s tolikim adeniumima
i naručila sam si sjeme lithopsa... koje su to točkice od sjemena... sumnjam da će mi išta izniknuti ali ajde probat ću


jesam luda opet ću se zatrpat sa cvijećem... još ako odem u kaliju
Per aspera ad astra.



Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 12:29
Već sam negdje pročitala za taj perlit,što je to nekakva zemlja ili skroz sitni kamenčići?Smile
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 12:30
to su ti ko kuglice male bijele
Per aspera ad astra.



Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 12:36
Jel dovoljno posijati  Adeniume u zemlju za kaktuse i sukulente ,ili im treba dodati perlita?Moram se i ja pripremati jer su moji Ademiumi  na putu. smile127
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 12:41
ja sam svoje prve u običnu zemlju za cviejće posadila i dobri su i ove ću isto pa kad ih budem presađivala ću im zemlju za kaktuse stavit
Per aspera ad astra.



Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 12:54
Maris, perlit ti nije obavezan. Možeš učiniti kao Tea - uobičajeni supstrat za cvijeće + perlit zbog toga da bude rahlije, ali slobodno ih stavi na supstrat za kaktuse. Kažem na jer se sjemenke samo polože i lagano pritisnu, ne treba ih prekrivati supstratom. To si vjerojatno već pročitala, ali ne škodi ponoviti. Kad klijanci puste korjenčiće, oni su vrlo nježni i treba im rahlo tlo da se mogu probijati.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 12:56
maris,ako nađeš zemlju za kaktuse mislim da je ne treba mješati sa perlitom.Ja nikad nisam vidla kako izgleda pa ne znam kolko je propusno ali u redu je.Ako kupiš zemlju za cvijeće,toplo ti preporučam da ju pomješaš sa perlitom jer ćeš dobiti na prozračnosti.I ja sam isto posijala u običnu zemlju ali na kraju sam trebala dodati i prelit.Razlike mi je velika jer kolko god zaljevala zemlju sa perlitom,višak uvijek izađe van a zemlju bez perlita kad zaljevaš ju možeš skroz natopiti i to će smetati.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 13:02
A tako,znači malo se zemlja za cvijeće prorahli perlitom.Ali ja sam već nabavila zemlju za kaktuse i sukulente,pa onda znači ne moram  ubaciti perlit?Gdje ima za kupiti onih fino sitnih kamenčića koje znam viđati posipane  po  zemlji u teglama?
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 13:05
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Maris, perlit ti nije obavezan. Možeš učiniti kao Tea - uobičajeni supstrat za cvijeće + perlit zbog toga da bude rahlije, ali slobodno ih stavi na supstrat za kaktuse. Kažem na jer se sjemenke samo polože i lagano pritisnu, ne treba ih prekrivati supstratom. To si vjerojatno već pročitala, ali ne škodi ponoviti. Kad klijanci puste korjenčiće, oni su vrlo nježni i treba im rahlo tlo da se mogu probijati.



Znači kad posijem na supstrat za sukulente,odozgora posipam s perlitom?
To su te kuglice koje viđam na slikama,a ja mislila sitni kamenčići.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 13:11
Ne,pomiješaš odma perlit i zemlju u omjeru 1/3 znači više zemje manje perlita i sjemenke poslažeš na površinu i zaliješ oko sjemenki ili poprskaš.Ne znam kako će ti biti lakše.I višak vode će ti odma iscuriti iz rupica ako si previše vode stavila.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 13:14
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Maris, perlit ti nije obavezan. Možeš učiniti kao Tea - uobičajeni supstrat za cvijeće + perlit zbog toga da bude rahlije, ali slobodno ih stavi na supstrat za kaktuse. Kažem na jer se sjemenke samo polože i lagano pritisnu, ne treba ih prekrivati supstratom. To si vjerojatno već pročitala, ali ne škodi ponoviti. Kad klijanci puste korjenčiće, oni su vrlo nježni i treba im rahlo tlo da se mogu probijati.



Znači kad posijem na supstrat za sukulente,odozgora posipam s perlitom?
To su te kuglice koje viđam na slikama,a ja mislila sitni kamenčići.

Ja mislim da to jesu sitni kamenčići ali nisam sigurna.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 13:52
izvinite što se miješam u raspravu ali perlit je sitan stiropor ...ako ga nemate možete smrvit malo bilo kojeg i pomiješati sa običnom cviječarskom zemljom meni se pokazalo bolje nego zemlja za kaktuse Wink isto tako ga stavljam i  u tegle sa hibiskusima

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 14:11
nije perlit stiropor bromelija liči na stiropor ali nije ;)
Per aspera ad astra.



Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 14:38
Jel se baš piše perlit,ništa ne mogu naći na Googlu o njemu?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 15:01
Zvjezdna,ja se slažem s tobom.Stiropor je mekani i on bi po mom mišljenju upijao vlagu a perlit je tvrd i ne upija je.
maris
,jučer sam kupila suptsrat od Compo sana i na njemu piše da su sastojci Agrosil i Perlite tako da bi se trebalo tako pisati.To je prirodna mineralna vulkansaka kamenina.Tako piše na vreći.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 15:05
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Zvjezdna,ja se slažem s tobom.Stiropor je mekani i on bi po mom mišljenju upijao vlagu a perlit je tvrd i ne upija je.
maris
,jučer sam kupila suptsrat od Compo sana i na njemu piše da su sastojci Agrosil i Perlite tako da bi se trebalo tako pisati.To je prirodna mineralna vulkansaka kamenina.Tako piše na vreći.
Ni stiropor, ni perlit ne upijaju vlagu
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 15:06
maris,evo o perlitu
http://www.europerl.at/fileadmin/downloads/Europerl/Allgemein/Andere_Sprachen/Perlite_Info2-hr_2.1_.pdf
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7273747576 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.