Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 01:20
Originalno poslano od člana fuksija fuksija napisao:

Jagoda, hvala ti mnogo na podrsci. Kako sada izgleda, najprije ce procvjetati adenium SILVER STAR.

Divno, Nina, i ti ces imati pravu kolekciju adeniuma.
 
Daj Fuksija stavi malo slika šume tvojih adeniuma.Drago mi je da će ti jedan već procvjetati, držim fige i za ostale....Moj veliki adenium je počeo sa listićima i cvijetovima u pripremi.Male sam presadila i to samo tri, jer neki su mi uginuli.Jučer sam posijala ostatak koji sam imala i čekam nicanje....smile64
Podrška i puno sreće sa sijanjem adeniuma Fridi i ostalima.....
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 06:38
Draga Jagoda, evo cekam samo da se otvori cvijet, pa cu ih slikati sve. Pup jos uvijek raste i raste, a ja gledam u njega ni sama ne znam koliko puta u danu sa zeljom da se sto prije otvori.
Nadam se da ce se otvoriti iduci tjedan.

Sretno svima sa adeniumima.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
macgywer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macgywer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 08:01
frida cekamo fotke:-)
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 08:33

Evo i mojih adeniuma. Slušala sam upute, čitala, proučavala ... Dugo su odmarali, čekala sam sunce i toplije dane da ih malo "poguram". Nekoliko je stradalo, a ostatak sam pokušala spasiti od plijesni posipavanjem sa cimetom (nazire se po zemlji). Prošli tjedan sam ih dohranila gnojivom za kaktuse i već se vidi na njima promjena:

 
Uglavnom, svo vrijeme su mi bili u dosta lošoj pjeskovitoj zemlji. Možda su im i premale posudice, ali - ja se jednostavno ne usudim ništa mjenjati. Sad kad vidim da su dobili malo bolju boju i da su krenuli rasti - sad ću se možda odvažiti.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 08:45
Sad mi je lakše. Mislila sam da moji zaostaju u rastu, ali isti su kao tvoji.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 11:10
Hoya,nemaš ih potrebe još presađivati,a ako baš hoćeš,oni bez problema podnose presađivanje.
A da su spori,jesu!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 13:05
Dobro je, Otok, znači sve je normalno.
 
Rain, uplašila sam se kad su dva za redom uvenula. Postavila sam si stotinu pitanja, ali na sreću tu je stalo. Da barem malo sunce zasja, znala bi da jačaju, da im godi!
Onda ću ih ostaviti u tim posudama. Mislila sam da im je zemlja slabo hranjiva, ali sam to sada nadoknadila gnojivom.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 13:09
Normalno je da dio ode,meni je od 60-tak ostalo jedno 40,i ima među njima kilavih.Ovi kaj sam posijala neki dan mi se čine puno jači i jedriji.Ipak je prirodno svjetlo ,sunce i toplina bolje od umjetnog.Baš me zanima da li budu ovi mali rasli brže od zimskih.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
macgywer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macgywer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 07:50
negdje sam pročitao da se mogu posaditi nakon što im izraste treći par listića. planiram ih presaditi u male glinene teglice uskoro. da li im je dosta promjer od nekih 5 cm za prvu godinu ili treba veća tegla?
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 10:42
Na nekom tajlandskom site-u sam pročitala da se presađuju u teglice od 5cm,pa u 7cm i tak se povećava veličina teglica u skladu sa rastom korijena.I da vole pliće,a šire teglice.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 12:11
trenutno stanje  od 4 posijana 3 izašla...
Na vrh
macgywer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macgywer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 18:09
ima nas već poprilično koji smo posijali adeniume ovo proljeće. trebali bi organizirati neko natjecanje tipa razred 2010, kome prvome procvjeta dobiva...
ima kakvih ideja?
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 22:11
...novu turu sjemenki!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
ariel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ariel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 23:12
Nova sam na forumu pa trazim pomoc od vas iskusnijih u uzgoju. Prosli tjedan sam kupila sjeme na Aukcije.hr ,odmah posadila ali do danas jos nista nije niklo. Zna li netko da li se izvana moze naruciti sjeme i kako to ide.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 00:53
 pričekaj još malo...ni meni nije nicalo očekivanom brzinom, ali je ipak niklo...jedan sam dam podigla foliju i malo zalila (malo) i sutradan sam vidjela da se jedna biljčica probija...još uvijek čekam jednu...
Na vrh
ariel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ariel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 20:36
Hvala. Danas sam vidjela da jedna sjemencica ima bijeli vrsak-pretpostavljam da ce ubrzo niknuti.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 21:42
ovo mi sad baš i nije jasno...kako si to primijetila bijeli vršak u zemljiako nije niknulo?
Na vrh
ariel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ariel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 22:53
Cekam. Dosta je hladno za klijanje a nemam mogucnost grijanja biljcica.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 21:03








E vo dosao je dan da vam pokazem svoje adeniume, koji su procvjetali, sijani iz sjemena.
Ovo je adenium SILVER STAR,sijan 27.12.2008.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 21:09




Ovo je adenium BRIGHT GEM, sijan je 9.1.2009.

Ni jedan ne lici na maticnu biljku, ali su meni ipak dragi.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,625 sekundi.