Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8384858687 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 11:17
I od mojih će biti nešto Wink

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 11:22

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Ovo su moji sijanci od prije godinu dana
Prije desetak dana sam primjetio da su krenuli s vegetacijom, počeli su izrastati novi listići
Na prozorskoj su polici iznad radijatora, zalijem ih obilnije kad se supstrat na površini posuši
Posađeni su u terakotne posude u blago lužnati, veoma propusni supstrat

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 12:11
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

.


Siječanj, 2012

Evo i to, adenium i snijeg.   Ova kombinacija vjerojatno na Tajlandu ne ide zajedno.
 
Svaka čast!!! ClapClapClap
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 12:38
@zmaj, krasne su ti bebeClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 12:39
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

I od mojih će biti nešto Wink

smile227 uskoro uživamo i u tvojim cvetekimaClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 14:46
niklo mi ih je 12 cca možda još koji nikne... nije neka klijavost jer imala sam 20 kupljenih sjemenki i čini mi se 18 od beboline ali dobro bolje išta nego ništa...skoro sam sve zeznula pa sam jako zadovoljna... a i di bi sa svima da su sve nikle :P
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 14:48
Bar ti je nikloWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 14:52
baš tako :) ma ja i sijanje..nije to za mene ja stalno visim nad tim pa ništa..umjesto da sam zalila kako trebai pustila na miru ja svaki dan po malo šprickala...

ali mislim da neću više ih niti sijati di ću sa svima njima..

a i nadam se da će bebi udjelit koju reznicu kultivara :) (ponizno molim na koljenima :D)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 14:53
znaj baš su ti slatke male debeljuce :) i moji će sada godinu dana oni prvi :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 14:54
I ja stalno visimLOL al meni je to poseban gušt.Budemo mi sijali za tebe pa ti damo kad narastuWink i svi zadovoljniClapThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 14:56
ma meni je stvarno ih dosta :D ako svi prežive plus ova 4 skoro 20 ću ih imati :D dobro dupliće ću rado podjeliti kad vidim kakav cviejt imaju ali opet puno je to
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 14:58
Ja da imam prostora,ne bi mi bilo krajaLOLOvako me bar nešto sprječava da ih ne posijem 100komadaLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 15:30
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

baš tako :) ma ja i sijanje..nije to za mene ja stalno visim nad tim pa ništa..umjesto da sam zalila kako trebai pustila na miru ja svaki dan po malo šprickala...

ali mislim da neću više ih niti sijati di ću sa svima njima..

a i nadam se da će bebi udjelit koju reznicu kultivara :) (ponizno molim na koljenima :D)
Zvjezdana, reznica kultivara neće biti do jeseni, tek su zazelenili, još nije nema ni jedne nove grančice, ali čim bude smile230
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 16:13
ma znam bebi da neće bit još :) kad bude... nek se oni razjačaju i razgranaju... može i dogodine što se mene tiče ;)
Per aspera ad astra.



Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 18:05
Moji su krenuli neki dan,ali su nekako stali,neki su se spustili na zemlju opet,ne znam jel bude kod tih nešto ili...Confused
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 18:30
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Ja da imam prostora,ne bi mi bilo krajaLOLOvako me bar nešto sprječava da ih ne posijem 100komadaLOL

I ja bih tako! U ovom stanju čak me ni ne zanima cvijet. Volim ih gledati kao se debljaju, kako im rastu listići, kako se sjaje... Onaj najveći mladac, za kojeg mislim da je albino, počeo je puštati novi listić! Jeeee! Je li istina da albinosi ne dožive odraslu dob?

Maris, sada im je najvažnija toplina. Već kratka izloženost hladnijem zraku može za njih biti fatalna (provjereno, nažalost). Pokušaj ih staviti noću pod običnu svjetiljku, možda pomogne da se podignu. Moji su svaku noć pod halogenom žaruljom i neki već puštaju drugi par listića, a posijani su prije dva tjedna. Do sad in nisam zalijevala nego samo prskala jer im je puno vlage potrebno samo dok ne niknu. Sutra ću ih ujutro prvi put zaliti.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 18:55
Andina,djelimo mišljenjeThumbs%20UpI ja uživam u ovakvima kakvi jesu jer su preslatki i ne žuri mi se nigdjeWinkŠto se albina tiče,nažalost je istinaThumbs%20DownOni obično ne prežive dugo..
maris,slažem se s Andinom,oni su takvi jer im treba puno topline i svijetlosti.Smjesti ih jako blizu radijatora,ja ne bi direktno na njega i bit će bolje.Dok god se drže u zemlji i nisu se smežurali,očvrsnut ćeThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 19:16
Andina nažalost ne požive dugo jer nemogu vršiti fotosintezu pošto nemaju klorofil
Per aspera ad astra.



Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 19:25
Hvala vam cureHeart,ali nažalost jedan mi se i smežurao.Nisu na radijatoru,nego iznad na prozorskoj dasci.Toplo im je i svjetlo(preko dana) ,ali očito da sam nešto zeznula jer su lijepo krenuli,a sada...Cry .Za sada se drži dobro njih 4,od 10.Nadam se...
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 19:27
maris,jel ima gdje otjecati suvišna voda kad zaliješ ili prskaš?Sjećam se da si napisala da je stalno vlažno.Veliš da su na suncu i da im je toplo,možda je previše vlage u pitanju?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8384858687 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.