Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stidljiva mimoza - Mimosa pudica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stidljiva mimoza - Mimosa pudica

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Bella7 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Srpanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bella7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2011 u 19:05
Bok svima! Ja sam nova na vašem forumu kao i u uzgoju stidljivice. Nabavila sam jednu na sajmu cvijeća, ali o njoj malo znam. Zanima me kako se razmnožava, da li reznice ili sjeme i kako se prikuplja sjeme. Moja je imala male žute cvjetiće.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 14:31
Kada bi bilo najbolje posaditi stidljivu mimozu iz sjemena?
klasa optimista
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 13:30
Ja sam lani sijala mimoze krajem 3. mjeseca, u teglu, pa kad je zatoplilo iznijela ih vam!!!  Ali im se u teglici brzo sušila zemlja, jer je korjenje ispunilo teglicu i izašlo na dnu tegle, pa sam ih sa svom zemljom iz tegle izvadila i zasadila direktno u zemlju (polusjenovito mjesti) u vrt!!!  E tek onda su doslovno podivljale!!  Sebi sam ostavila par biljčica(biljčica-sada su to prave cure od pola metra) a voljela bih znati kakve su od cura 051 jer je Mira podijelila!!!

Nemogu naći sliku, ali potraži je u mome vrtu!! 7. ili 8. mjesec!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 15:45


Uploaded with ImageShack.us

Ovo je sadnica ljetne Mirine mimoze, koja mi je zalutala u teglicu aloe, malo je manja nego one koje sam odnijela Miri na Ivanić kavu ali sa jako lijepo drži pa je za sada neću micati!!!  ova je  interesantna zbog dvije vrste listova, pa jel to normalno ili ne!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 19:55
Moja mimozica je na sigurnom,MiraK je kuma,sada ćemo vidjeti kakve ova listove ima.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 00:05
I, Belina, kakve listove ima???       smile44
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 07:36
Može li mi netko objasniti zašto moja stidljivica ne cvijeta Embarrassed ?Raste kao blesava (visina joj je preko 1,5 m) ali cvijeta niti jednog jedinog Confused...Jel ja možda negdje griješim u njenom uzgoju? U polusjeni je (više ima već nema sunca) zalijevam povremeno, tj. oskudno, stvarno ne znam što bih morala napraviti da ju potaknem na cvijetanje...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 17:05
Stidljivica cvate malim roza cvjeticima. Prepoznaje se po tome sto kad je dodirnete po listovima, ona ih odmah skupi prema dolje. Ako to ne radi, onda nije stidljivica. Stidljivica cvate ljeti, i ne raste bas mnogo u visinu, vise je grmic.
Kod mene je svaku zimu krepala, ali bi dala mnogo sjemena, pa sam je godinama tako uzgajala svake sezone ponovo. Inace, kada pocne cvjetati, lisce joj vec pomalo otpada, tako da sve u svemu nije uopce nesto lijepo za vidjeti, jedino je zanimljivo to kako radi liscem.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 18:13
Nbjelovu , hvala na odgovoru Smile...Da jedno rasčistimo odmah, jeste, stidljivica je i ponaša se upravo ovako kako si gore opisala, naravno osim cvijetanja a i bogme to što raste u vis Wink...Ma vidjela sam guglajući kako cvijetovi izgledaju i u pravu si i nisu baš nešto ali ipak me zanima u čem je stvar i moja stidljivka odbija poslušnost i ne cvijeta Big%20smile...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 16:44
Ivna,
Stavi je vise na sunce, ona je biljka sunca. Ne zalijevaj previse, ima jos ljeta, mozda ti i procvate.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 20:06
Ovo je moja stidljiva mimoza

Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 18:22
Originalno poslano od člana Mihaela Mihaela napisao:

Kada bi bilo najbolje posaditi stidljivu mimozu iz sjemena?


Seje se negde u drugom/trecem mesecu. Tacnije cu reci kad pogledam na kesici semena s.mimoze.

Inace, ako to neko ne zna, svako dodirivanje njenih listova da bi ona uzvratila njihovim pomeranjem (skupljanjem) je za biljku ogroman šok, te joj to skracuje zivot i cini je podloznijom bolestima, i zato joj to ne treba raditi.


Na vrh
majra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 02:16
Originalno poslano od člana Free Free napisao:




Uploaded with ImageShack.usOvo je sadnica ljetne Mirine mimoze, koja mi je zalutala u teglicu aloe, malo je manja nego one koje sam odnijela Miri na Ivanić kavu ali sa jako lijepo drži pa je za sada neću micati!!!  ova je  interesantna zbog dvije vrste listova, pa jel to normalno ili ne!!!


Ovakvu mimozu imam i ja,isto se pitam ,jel to normalno sto ima dve vrste listova,i koja joj je boja kad iscveta?









Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 13:46
Originalno poslano od člana Free Free napisao:



Uploaded with ImageShack.us

Ovo je sadnica ljetne Mirine mimoze, koja mi je zalutala u teglicu aloe, malo je manja nego one koje sam odnijela Miri na Ivanić kavu ali sa jako lijepo drži pa je za sada neću micati!!!  ova je  interesantna zbog dvije vrste listova, pa jel to normalno ili ne!!!


Od one sličixe je prošlo 9 mjeseci !!  Evo kako izgleda Mirina ljetna mimoza sada !!  Ne moram reći da je pola metra veća od mene !!  Da je bolje uočite, postavila sam je s teglom na sred staze !!



Uploaded with ImageShack.us

Voljela bih vidjeti sličice onih sadnica koje sam podijelila na Biginoj kavi lani u Ivaniću !!  Cure, ajde sličica !!


Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 13:48
Majra, Mirina je imala velike žute kuglice !!!

A ovo je slika Mirine, prije nego se osušila, ali je izdržala da nam da sjemenke !!

Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
majra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 14:21
Originalno poslano od člana Free Free napisao:


Majra, Mirina je imala velike žute kuglice !!!







Free,hvala na odgovoru,moja je jos mala ima 20-cm,iznikla iz semena,no ne znam kad poraste ,da li moze prezimit napolju?
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 19:45
Originalno poslano od člana kamelia kamelia napisao:

Ovo je moja stidljiva mimoza



Kamelia, da li si uspjela skupiti koju sjemenku ???  Voljela bih probati i s njezinim sijanjem !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 17:01
Free, imam ja koju sjemenku viška, ako već nisi nabavila...
Na vrh
Lillo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lillo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2013 u 11:47
Pozdrav,prije jedno 2 tjedna sam kupila sramežljivu mimozu na sajmu,presadila sam je u veći lonac kako me i uputio uzgajivač,no listovi su joj počeli žutiti i otpadati Shockeddržim je u stanu ,možda da joj nije pretoplo???? 

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2013 u 16:55
Koliko se sjećam, pudica je u našoj klimi listopadna.  Meni nikad nije uspjela prezimiti zimu.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.