Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Australski stribor
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Australski stribor

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Australski stribor
    Objavljeno: 21 Svibanj 2007 u 22:38
Ponosno vam prestavljam počasnog stanovnika moga grada....
AUSTRALSKOG STRIBORA... StarStarStarStar


Stribor je zaštičen u kavezu u parku Vladimira Nazora u ZadruHeart



i na kraju stribor "glavom i bradom"  mali fosilko Clap 


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2007 u 11:25
Clapza Zadar,predivna biljkica.Znači kad dođem u Zadar moram naći park  u kojem je zasađena da i uživo to vidimTongue
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2007 u 13:28
malo su možda pretjerali sa velicinom kaveza...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2007 u 15:17
vjerovatno da ga ljudi nebi cupkali
inace prelijep je
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2007 u 19:46
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

malo su možda pretjerali sa velicinom kaveza...


S obzirom da je svaka druga lampa u parku slupana, mislim da su ga s pravom dobro zaštitili..Clap Ipak je to jedna jako vrijedna biljčica...Heart
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2007 u 19:58
biljčice jesu vrijedne pa tako i ova,
ali , pa zar smo mi ljudi na tom nivou svijesti da biljke moramo u kaveze stavljati???
 Donata, hvala za sliku,
nažalost; mene je više šokirala ;
kad će prestati ta destrukcija u čovjeku ??? pa zar  mu i biljke smetaju ????
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2007 u 20:40
Originalno poslano od člana angi angi napisao:

biljčice jesu vrijedne pa tako i ova,
ali , pa zar smo mi ljudi na tom nivou svijesti da biljke moramo u kaveze stavljati???
 Donata, hvala za sliku,
nažalost; mene je više šokirala ;
kad će prestati ta destrukcija u čovjeku ??? pa zar  mu i biljke smetaju ????


Ma imaš potpuno pravo...ali  to čupkanje cvijeća je vrlo uvriježeno u narodu, tipa bolje se prima...Možda da su je stavili u nekakvu staklenu ogradu...
bi izgledalo manje zatvorski...Dead   Ali isto mi je drago da je tu...i da je imam priliku gledati...kad naraste 40 m sigurno će je "osloboditi"...Big%20smileBig%20smile
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2007 u 20:56
šokantno je, no, nadam se da će ovakav prizor zamisliti sve one koji bace pogled i zastanu,
ako je i ovo način buđenja čovjeka neka je,
i nek fosilko postane velik i zadivi svojom ljepotom kao što zadivljuje i borba ljubitelja života za njegov opstanak (krenulo me danas, moram stati, no puno toga je ova slika u meni pokrenula)
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2007 u 07:03
Bilo bi šteta da ga neko "pozajmi" i sa nestručnim uzgojem da mu rikne. Ovako je bolje, neka je on u zatvoru, ali je na sigurnom. Kada poraste oslobodiće oni njega.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2007 u 08:52

O svijesti ljudi bi se dalo mnogo diskutirati. Svaki put kad vidim odrasle kako su s djecom pregazile travu i cvijeće da bi došle do fontane zapitam se kako će onda dijete znati da se tako ne treba ponašati?! A o trganju cvijeća i sadnica da se ne govori.

Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2007 u 12:46
Ja ipak mislim da je bolje sto je u kavezu nego da ga neki neodgovorni idiot iscupa ili unisti
mada ljubiteljima biljaka to ne treba objasnjavati
zar ne ?
bez obzira mislim da je njemu jako lijepo i da se sigurno osjeca
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2007 u 22:43
predivan je, a što se tiče kaveza, šta ću vam pričati, pa ove godine je nestalo cvijeće (klasične ljetnice) koje je bilo posađeno u velikim kamenim saksijama koje su ukrašavale vanjski prostor Mostarskog sajma.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 19:42
Evo nakon 4 i pol mjeseca stribor je ako usporedim sliku od ranije napredovao 
i po mom mišljenju narastao...smile79
izgleda da se adaprirao u novom staništu...parka V.Nazora...







Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 20:18

Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 20:36
bitno da je živ i da ga nitko nije(kad ni ne može nitko kroz kavez) očerupaosmile55
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 15:58
smile93smile93smile93smile227
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 11:07
Na svu sreću dobro se drži...smile186
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 18:55
smile55
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 16:32
 Stribor je trenutno na izdisaju,po mojoj procjeni neće još dugo.Po mojem mišljenju nisu mu baš odabrali dobro stanište,australsku biljku koja je prema slikama sa neta izraziti heliofita,posadili su u debelu hladovinu koju čine okolna stara drveća.Što je najgore čini se da nikog od nadležnih nije
puno briga za ovog utamničenika.



" border="" width="480" height="640">
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 20:03
Prava šteta!
Potražio sam malo po netu i našao da Australskom striboru odgovara kiselo tlo pH 5,5 - 6,0 i minimalne zimske temperature od -5 C.   Najbolje uspijeva u bogatom dobro dreniranom tlu, ali ne podnosi isušena tla. Pitanje je dali su svi ti uvjeti ispunjeni ? A kavez ? 50 % svijetla blokira sam kavez, ipak mislim da svijetlo nije glavni problem. Evo jedana slika sa neta mladog Australskog stribora koji izgleda prilično zdravo a raste recimo u svijetloj sjeni okolnog drveća.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,277 sekundi.