Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dostava - slanje cvijeća
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dostava - slanje cvijeća

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 21:15
Dobila sam paket iz vana i mislim da je otvoren od carine pa ponovo zalijepljen. Na njemačkoj televiziji sam gledala  rad carine koja prekopava pakete i to svaki. Ljudi odu van pa si izvana pošalju što je jeftinije nego u njihovoj zemlji. Carinici nisu ludi, tako se sprječava prebacivanje suhog mesa , droga, tableta- prekopavanjem paketa. A ujedno vam oderu carinu za skupu robu. Ljudi si obnove garderobu vani. Kad idete ovako preko granice ako  vam nađu cvijeće možete imati silne komplikacije, zemlju ne smijete prenositi, krumpir takođe, pa čak i voće.Za životinju papiri. U biti i za biljke trebaju papiri , tako uvoze cvijeće. Razlog je samo jedan bolesti biljaka koje se šire i zagade sve, tako su se vodili i biološki ratovi- ubaciš bubu. Te je to što na carini rade opravdano . Ja sam dobila izvana sjemenke koje su stavljene između listova časopisa( super ideja), možda čak nisu ni pregledali časopisThumbs%20Up
Možda je najbolje slati samo sjemenke preko granice kao pismo i kamufliratiEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 17:02
 složite u kutiju kao paket, i tražite u pošti naljepnicu lomljivo..
na te pakete paze puno bolje..
mislim da preporučeno sa tom naljepnicom košta oko 20-25 kn.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 23:01
baš ste lijepo sve napisaleThumbs%20Up
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 11:03
Navodno se najbolje pošiljka zaštiti od vanjskog pregledavanja (npr prema svjetlu) sa indigo papirom.Tako se nekad slao novac.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 10:30
PAKETIĆI SU UPRAVO POSLANI
Na vrh
gonzo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gonzo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 20:29
Koji je najpovoljniji način slanja sadnica, sjeme je,pretpostavljam,najjeftinije poslati običnim pismom 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 23:04
Gonzo ja sam slala i sadnice i reznice u kartonskoj kutiji od cipela ili tako nešto slično,nisam dosad imala nikakvih problema,ili možeš u većoj zračnoj koverti ako šalješ na manje.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 22:13
Ako su male sadnice lijepo im korijen zamotaš u vlažne novine ili salvetu, zamotaš folijom ili staviš u plastičnu vrećicu. Sve složiš u neku kutijicu (npr, one plastične u kojima se prodaju kolači, pa onda u veliku kovertu ili onu sa mjehurićima. To može ići kao obična ili preporučena pošiljka.
Ako se radi o većim sadnicama, većoj kutiji, onda šalješ kao paket.
Sve to stigne bez problema i u odličnom stanju.
Dobro je slati početkom tjedna, jer se pošta ne dostavlja subotom i nedjeljom, pa onda pošiljke provedu vikend u pošti.
Na vrh
gonzo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gonzo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 22:24
Hvala!
Nešto takvo sam i sam mislio iskemijati,jer pokušao sam dobiti sadnice i iz sjemena ljekovitog i aromatičnog bilja ali postotak klijavosti je jako mali, najbolje je iz reznice umocene u hormon za ožiljavanje pa u kvalitetnu zemlju za sadnju.Mislio sam na isplativost slanja jer je cijena slanja paketa (često sam slao na otoke u istoj županiji) oko 40 kn, tako da netko može kupiti i parsadnica u lončičima za tu cijenu!! Jedino ovim postupkom što si opisao i u kuvertu pa što bude. Takodjer napominjem "kontinentalcima" da sad nije pogodno vrijeme za presadnju ljekovitog i aromatičnog bilja,ali mi se svakako javite svi zainteresirani za razmjenu pa ćemo na proljeće na posao.
Pozdrav!



Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 18:10
Gonzo, poštarina ti je jednaka za sva mjesta u Hrvatskoj, ona ovisi o težini pisma ili paketa i o tome da li tražiš neke posebne usluge ili Hp express i slično.
U pravu si što se tiče nekih sadnica - ne isplati se slati lako dostupne sadnice koje se mogu kupiti za malo novaca. 
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:00
za one koji ne znaju..slanje paketica ima jednu opciju za koju sam ja saznala tek nedavno..uvjek sam slala paketice normalno,navedem recimo vrijednost paketa 50 kn i posaljem ga ,platim nekim 20-25 kn slanje..al nedavno sam vecinom muzu uvaljivala paketice da salje i bilo mi cudno da svaki moj paketic stigne za 1 dan eventualno 2..pitam ga kako je on slao paketice,kaze slao ih je kao normalna preporucena pisma i plati postarinu 12 kn ..eto ,raspitajte se malo u svojoj posti za tu opciju ,stvarno je i jeftinije a i paketici stizu brzo ...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 17:57
ja uvik šaljem tako po 12 kn i još nadoplatin 1,50 kn za expresni...danas pošaljem i sutra bude uručeno
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 18:01
Kamenjar ruža stablašica je u pitanju za slanje, učinit ću kako ti želiš da ti je pošaljem, nije problem samo reci način a i ja sam se raspitivala za najbolju opciju. Nebih željela da bude nekakav problem... jednom je vozač autobusa za Osijeka, kada sam slala Lili paket, za  kutiju tražio 100,00kn i nastao je nesporazum... Platila sam i od sada pušem i na hladno...
Rijeka

Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 19:45
Na nasoj posti u MB imamo jako ljubazne sluzbenice, i one su nam ( sestri i meni ) predlozile, obzirom da se radi o bilju, šaljemo kao PRIORITET, jer se onda ne tumba sa ostaslom postom. Cijena oko 10,00 kn (kutija za cipele sa biljem), a stigne drugi dan na odrediste. 
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 21:01
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:






Kamenjar ruža stablašica je u pitanju za slanje, učinit ću kako ti želiš da ti je pošaljem, nije problem samo reci način a i ja sam se raspitivala za najbolju opciju. Nebih željela da bude nekakav problem... jednom je vozač autobusa za Osijeka, kada sam slala Lili paket, za  kutiju tražio 100,00kn i nastao je nesporazum... Platila sam i od sada pušem i na hladno...



Miro to je možda zato što si donijela paket na stanicu i onda pitala. Šofer zna da ti se paket ne da vraćati kući, pa te može ucjenjivati cijenom.
Ja sam iz Njemačke slala paket (ne tako mali)autobusom za Hrvatsku. Prvo sam pitala šofera hoće li primiti paket i koliko će koštati, a tek onda donijela paket koji je bio u autu. 20€ koliko je platio primalac paketa je, po mom mišljenju, realna cijena.
100kn unutar Hrvatske je ipak previše. Veliki i prilično težak paket poslan Expres poštom iz Zg je koštao oko 60kn-70kn.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 21:28
Je makk, to je bilo tako jer su mi rekli da neće uzeti više od 30,00kn i kako je bilo MM samnom nisam imala izbora, paket se nije smio vratiti doma... Ipak, stigao je na odredište a ja sam od tada pametnija..Drugi paketi su slani poštom i sve je bilo ok.
Rijeka

Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 22:56
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:





Na nasoj posti u MB imamo jako ljubazne sluzbenice, i one su nam ( sestri i meni ) predlozile, obzirom da se radi o bilju, šaljemo kao PRIORITET, jer se onda ne tumba sa ostaslom postom. Cijena oko 10,00 kn (kutija za cipele sa biljem), a stigne drugi dan na odrediste. 



to je to što san ja napisala....dođe 13,50 kn
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2012 u 06:49
sve pošiljke težine do 2 kg i ne prevelikih dimenzija mogu ići kao obično pismo (http://www.posta.hr/postanske-usluge/saljem-posiljku/-unutar-hrvatske/pismo/dimenzije-i-masa-pisma)

a tu možete provjeriti koliko koštajui troškovi slanja bilo koje pošiljke ako znate težinu,
 kliknete na vrstu pošiljke - u stupcu sa plavim simbolima lijevo, odaberete težinu i kliknete na gumb izračunaj

http://www.posta.hr/cjenik-on-line


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2012 u 06:52
miro 100 kn je stvarno nerealna cijena smile42 nisam nikad slala paket busom, a li što je previše, previše je

 je li paket išao u bunkeru ili u busu, kod šofera?


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2012 u 08:05
ako bi postom se moglo poslat ,da nije preskupo,to mi je najbolja opcija....
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.