Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dostava - slanje cvijeća
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dostava - slanje cvijeća

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 09:58
Ja sve pakete šaljem preko HP-a i to EMS-om.Jeftinije je od Hp-expresa a dođe drugi dan.Kako je riječ o kaktusu, njemu neće smetati da putuje i 2-3 dana pa pošalji obično.One biljkice koje"ne vole" duga putovanja,probaj EMS-om(samo reci u pošti da šalješ EMS-om)
Pakiranje je TeaK već objasnila.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 10:05
joj hvala vam puno sad bum znala i ubuduće slati
sutra je novi dan
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 15:44
Originalno poslano od člana xenia64 xenia64 napisao:

Manje sadnice se mogu poslati i u onoj velikoj koverti sa zračnim mjehurima.


ali na njih napiši velikim slovima "NE SAVIJATI" jer poštari ih vole presavinuti i strpati u sandučić (barem moj)
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 13:18
I po mogučnosti na kutiju stavi strelicu (kao na kutijama za recimo staklovinje)
i to u kojem smjeru je gornji dio!

Ja se švercam u firmi pa šaljem Overseasom. Cool
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 13:24
ne znam šta ovi na pošti rade ali HP ekspres više ne dozvoljava da se upiše vrijednost paketa ispod 1000 kuna i to poskupljuje cijenu paketa
 
 
običnom paketu je cijena ostala ista - 15 kuna
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 13:17
Ja sam mislila HP ekspresom slati pa sam pitala kako to ide i koja je razlika između takve pošiljke i EMS-a.Razlika je u cijeni,i to velika,i u tome da HP ekspres dođe doma po paket i isto tako ga dostavi a EMS-om ja nosim paket na poštu(platim puno manje) i primatelj ga podiže na pošti.
Zato vam predlažem da HP ekspres zaboravite.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 15:35
Ja pak spremam sve kutijice plitke od bombonjera, ili slične ili sama napravim kovertu od fascikla da je poštar ne može presaviti i obično to bude oko 5 kn.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 14:29
A kako da ja pošaljem irise... da malo porežem stabljiku.. stvim u vrečicu i u kutiju.. ili ko ima bolju ideju?
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 21:48
Originalno poslano od člana spring spring napisao:

A kako da ja pošaljem irise... da malo porežem stabljiku.. stvim u vrečicu i u kutiju.. ili ko ima bolju ideju?


mozes ih staviti u plasticnu bocu od vode...i rijesenoWink
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 22:00
Spring,irisima će ionako lišće požutjeti kod presađivanja.Bitan je gomolj.Znači,odreži listove,par cm. od gomolja,stavi u neku vrećicu i ,ako ih nije puno, možeš u onu veliku"podstavljenu"kovertu ili u paket.Ja stavljam u najlon vrečicu da se nebi kod transporta smočila koverta(ili paket).
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 00:14
Krasne informacije.....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 16:09
Osjetljive biljcice ja saljem tako da novinom ususkam pitar da se ne moze micati desno lijevo, i da bih to postigla malo tu novinu i zalijepim po stranama kutije,  a  onda u pitar pobodem dva stapica, koja su visoka tocno koliko i kutija. Kad se kutija zatvori, ti stapici (sa svake strane lonca po jedan) ne daju loncu da se mice, i cak i ako postar baca paket, unutra se nista ne mice. Biljcice dolaze potpuno neostecene. 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
4herbs View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 4herbs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 12:01
ako pričate o mladim biljkama može se slat u onim kutijama od čaša,one već imaju napravljene rupe za više komada!i dovoljno su visoke!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 22:06
kako je sa slanjem biljaka preko granice?
ima li netko iskustva s tim?
do sada sam slala samo malo sjeme koje bih bez problema prošlo u kuverti
radi se konkretno o aloi  - pretpostavljam da je zapakiram u paket, napišem adresu i pošaljem kao paket ili...?
treba li još nešto? da li biljke /paketi podliježu kakvoj kontroli?
i koliko otprilike koštaju poštanski troškovi
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 09:15
ovo sam našla na www.carina.hr

"Kod slanja ili primanja robe u poštanskim pošiljkama valja obratiti pažnju i na druge propise, pa tako svaku pošiljku bilja iz inozemstva mora pratiti svjedodžba o zdravstvenom stanju bilja (fitocertifikat), izdan od ovlaštenog organa u zemlji izvoznici Prema zdravstvenim propisima nije dozvoljeno slanje i primanja lijekova i medicinskih proizvoda u poštanskim pošiljkama za fizičke osobe."

to je po propisima,a ostalo ne znam....sve ovisi
probaj malo pogledati po netu na stranici od pošte i carine...da ne ispadne preskupa aloe vera Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 19:16
ajoj... svašta tu ima...
kontesa puno hvala na trudu smile75

možda je neko slao pa navrati tu i odgovori mi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 09:28
Konačno smo je (temu)izvukli ih arhive,pa možda pomogne novim članovima kod slanja paketa i sl.(treba prolistati par stranica i svašta se nađe.Nije sve na prvoj str) 
Natalija,vjerojatno ti sad više neće pomoći no ja sam slala u inozemstvo a i dobila i to sjeme.Sjemenke i razne lukovice i gomolji,mogu ići do određene kilaže(negdje na ovoj temi od carine piše točno,ja provjeravala za Franjicu)i to u originalnom pakiranju samo.Sve ostalo,na vlastitu odgovornost.
Ne znam jel u ovim starim porukama piše no ja sam i slala i dobila domaće sjeme.Sjemenke se zaljepe na selotejp,tako ništa ne"zvecka" po koverti,i to se zaljepi na papir koji presavinemo više puta da se kod dodira ne osjeti"nešto"u koverti.Tako može dosta toga proći jer je izgledom ,i na dodir,ko obično pismo.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2009 u 23:28
Budući da vas dosta muči u šta staviti sjemenke za transport a "ručna"izrada vam puno vremena oduzima,evo vam link gdje ima za kupiti tih malih,ili večih,vrečica.Budući ih je 100kom.u pakiranju,rekla bi da je i cijena solidna.Naravno,može se i online naručiti.
 
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 16:39
ima u Narodnim novinama malih papirnatih vrećica koje bi mogle koristiti za pakiranje sjemenja, dimenzije mislim 8x13 cm (ima i većih). 100 kom košta nekih 8,50 kn. vjerojatno ima i u drugim knjižarama i papirnicama.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 18:03
joj super...al ja nemam narodne novine nigdje blizu...jel ti mozda blizu da meni kupis...saljem novce
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.