Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dostava - slanje cvijeća
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dostava - slanje cvijeća

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 10:37
Ti rokovi su logični, iz Zagreba ide brže, jer iz Zagreba idu i ostale pošiljke.(novine) . Ono što je predano izvan Zagreba izgleda najprije ide u Zagreb, pa onda na odredište. Treba iskombinirati put pošiljke od npr. Lošinja do Dubrovnika.
Pošta ipak ima drugačije kanale dostave.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 13:20
Originalno poslano od člana xenia64 xenia64 napisao:

Manje sadnice se mogu poslati i u onoj velikoj koverti sa zračnim mjehurima. Ako na šalteru u pošti tražite PRIORITET naplatit će vam samo 1 kn skuplje a poštar mora pismo odnijeti čim stigne, a ne da putuje tri dana kao inače. Odnosno kao da ste platili desetak kuna za preporučenu pošiljku.
 
Neznam dali je ovo još aktualno ali mi se čini najboljim načinom slanja.
 
Evo našla sam nešto:
 
PLUS (Prioritet) - PROVJERILA SAM OVO VAŽI SA POŠILJKU DO 2KG TEŽINE!
Želite li da se s vašom pošiljkom brže postupa prilikom usmjeravanja i prijenosa, zatražite dopunsku uslugu PLUS.
 
 
 
Rijeka

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 13:32
U mojoj pošti jedna poštena službenica kaže da je taj plus samo plus kod iznosa poštarine i ništa više. Možda u većim gradovima to nešto i znači, kod nas ne. Pošta odlazi i dolazi jednom dnevno, subotom i nedjeljom se ne nosi - ni sa plusom, ni bez njega.
Ja sam zadovoljna brzinom kojom pošta stiže. Cijene su nešto drugo.  
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 13:50
PLUS (Prioritet) znači ( zvala sam poštu) ima prioritet nad drugim pošiljkama, ide prije nego druge preporučene pošiljke, najprije se obrađuju,  sortiraju, u pošti ga razdvajaju već prilikom  našeg slanja.. košta za HR  1,70kn ( pošiljka da 2kg težine a ne samo pismo).
Uostalom valjda ima naših cura koje rade u pošti pa će nešto više reći...
 
 Znam da sam jednom slala tako i da je stigl puno prije ali... treba provjeriti i taj način.
 
 
Za Tisak su mi rekli 72 sata je rok isporuke a sve novo je novo i neuhodano... praksa će pokazati.
Rijeka

Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2013 u 14:47
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

ja sam poslala moj prvi paket preko tiska u srijedu,cekam petit da mi se javi da ga je primila..bas me zanima kolko ce putovat 



paket stigao u subotu, znači,  praktički tri dana - mislim da je to sasvim zadovoljavajuće jer su i biljkice  u fit formi  a to već ide u domenu pošiljateljaClap


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2013 u 14:53
PLUS (Prioritet) je moguće slati samo u one poštanske urede koji imaju tu mogučnost. Službenik tu uslugu naplaćuje tek nakon provjere, u protivnom nesmije tu uslugu ni naplatiti od pošiljaoca.
Ja sam više nego zadovoljna s tom opcijom, pošiljka stiže već idućeg dana na kućnu adresuThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 15:45
...danas sam dobila paket putem Tiska od naše Slavujke...ne bih pisala o Tisku, ali smatram da je važno za istaknuti kako sam dobila najbolje upakirane biljice ikada do sada, potpuno zaštićene od pretumbavanja i bez ikakvih oštećenja...naravno da je za to zaslužna Slavujka koja se izuzetno potrudila i na tome joj zahvuljem i eto, javno pohvaljujemClap i veselim se lavandicamaSmile!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 19:14
Samo da javim da je moj paket koji je poslan u četvrtak,stigao u subotu i to na otok
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 19:20
Sara hvala na komentarima i sjemenkicama!
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 12:15
da sad neidem čitati u nazad.... pitanje je - Da li paket kad šaljemo preko TIska, možemo umotati doma ili treba kupiti kutiju kod njih ?
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 12:18
...belica, odeš na kiosk Tiska, kupiš kutiju za 10kn, spakiraš doma i onda poslije odneseš na kioskSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 14:32
e super , baš sam pogledala na stranici... super 
belica,zagreb
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 20:23
Evo htjela bih podijeliti svoje najnovije iskustvo - slala sam drugi puta paket sa drugog kioska. Bilo je relativno sve o.k. dok nismo počele popunjavati dokumentaciju. Oba papira za predaju paketa morala sam popuniti svojim rukopisom da gospođa ne bi imala problema od šefa.Unhappy S obzirom da sam predavala biljke kroz vrata, jer je premali prostor sa prednje strane za gurati kutiju, nisam imala gdje pisati pa sam čučnula i pisala na PODU od kioska. Za to vrijeme mi je teta diktirala  adresu kioska , šifru kioska. Krajnje idiotska situacija. Onda je istipkala preuzimanje paketa pa je došla do šifre paketa Clap Onda je taj broj izdiktirala, ja ga upisala (NA PODU), da bi dobila primjerak A4 papira koji sam zdušno si popunila i isprintanu potvrdu. Teta je provjerila napisano i zavrtila glavom, vjerovatno je mislila i prigovoriti za moj rukopis al kad me je pogledala odustala je jer joj je bilo sve jasno. Kad mi je dala potvrde zamolila sam je da mi izađe u  susret i baci list papira jer smatram da mi je dovoljna isprintana potvrda preuzimanja paketa gdje je šifra paketa a prema toj šifri paketa se na primjerku od kioska vide svi podaci. Rekla je da to ne bi smjela. Naravno da je to trajalo,da su dolazili kupci i mislila šta ova čuči dolje, da sam se pokočila dok sam pisala. Mislim dati prijedlog Tisku da uvede makar još dva primjerka papira koji treba biti popunjen rukopisom posiljatelja (ah ti grafolozi) ili da im se kaže da postoje i smokopirni papiri. Eto, iskustvoThumbs%20Down.
Prošli paket sam došla stavila u kutiju biljke  rekla  ime primatelja i mjesto gdje je kiosk.  Eh da, broj kioska (danas) je teta "našla" u nekakvoj bilježnici uz upit jel se Đakovo piše sa Đ ili DJ.  E, kod te tete višesmile181Ispričavam se na duljini, no i ovo se može desiti.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 20:34
ma i meni su malo komplicirani.....sve je to nekako s brda s dola osmisljeno....

a cijena i nije nesto super jeftina s obzirom da u posti mozemo poslati manji paketic kao obicno pismo....

ne znam cure...ja bas i nisam zadovoljna previse....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 20:43
ja odem na kiosk,uzmem kutiju i papire koje treba popuniti, spakiram i sve ispišem kod kuće sutradan odnesem,predam i sve gotovo za par minuta.
moraju se i te ženske malo naviknuti na novu vrstu posla.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2013 u 07:26
a te zenske tvrde da se paketi moraju pakirati upravo na kiosku....meni je sve to nekako hmmmmmm
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
alexandra5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 08:15


posto nas (kod mene stalno) u posti za biljke zezaju za slanje preko granice a i kad preuzmu postu samo je bace u onu korpu ja sam pocela da pakujem i reznice.osjetljive pelcere i listice tako sto im prvo stavim ili umotam krajeve u vlazan tufer ili maramicu papirnu ..zatim stavim u kesicu a onda to opet stavim u kartonsku kutijicu koju sama napravim od kartonskog omota od sveski ili iskoristite od slatkisa ......ako su listici u pitanju stavite unutra i fate oko njih a onda to sve stavim u kofertu onu sa vazdusnim mjehuricima ....ona to dodatno sacuva...i sve pakujem kod kuce i na poledjini napisem Dokumenti :) ili slike.. i saljem kao obicno pismo....manje zapitkuju
do sad su mi sve posiljke presle granicu
nadam se da ce i vase ubuduce pa da se mozemo vise razmjenjivati i siriti nase biljke
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 08:21
Brava Alexandra5,super ideja,ja samo dodam da se moze poslalti manje reznice ili listice u plasticnom omotu od CD.posiljka ide kao Disk.....moze i kartonicic od cokolade i sl...Pozdrav.
Na vrh
alexandra5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 10:39
U pravu si Marta i omot od cd-a se super iskoristi...samo to treba onda da je onaj crni plasticni sto su u njemu dolazili crtani ....ali njih sad rjetko ima u prodaji i tezi je na vagu ako stave...pa ce onda ici kao teretno pismo i eto postarine

Ja sam par puta probala slati legalno preko granice.....odnijela u postu i rekla saljem reznice cvjeca....prvo su mi rekli da mora na fito pregled i placam fito carinu....posto je posiljka meni se ucinila lagana i to sam pristala...ajde de.....onda sam dobila neke formulare da ispunim da napisem broj .vrstu reznica ...opis citav sta se salje i na kraju vrijednost tog ....i jos nekih pitanja koja sam napisala......tek onda su kofertu stavili na vagu i vagnula je 51 gr.   kada mi je sve to obracunala sluzbenica i jos markicu naljepila ispostavila mi je racun od 15,50 km ...sto je ovdje oko 8 eura.......zinula sam u cudu i platila jer obecanje je obecanje i nema sanse da vratim kuci i napisem prijateljici poruku da nemogu poslati
ali i to je bilo posljednji put da sam postanskoj sluzbenici rekla da saljem cvjece   
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 14:41
danas sam i ja podigla prvi paket preko tiska i... sve 5, stiglo je u ok stanju, relativno brzo...


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.