Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hosta - Funkija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hosta - Funkija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 37>
Korisnik
Poruka
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 23:38
smile39 Da, da! Tako sam se i ja osjećala kad sam googlala i napisala hosta! Nikad kraja! Za početak bih najradije mini hosta blue mouse ears, mini hosta cameo i mini hosta Dragon Tails. Naravno od svih je najatraktivnija white feathera. smile39 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 10:45
Prekrasne biljke. Moja su tiha patnja ove s plavim lišćem. Ako uspijem urediti zemljište iza kuće, što je u planu, onda ću si moći priuštiti možda koji primjerak. Za sad ih nisam htjela kupovati jer nemam baš odgovarajućeg smještaja za njih ( sjenu ), a jako bi me žalostilo gledat ih kako se pate.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 13:52
Djevojke sve to još i više viđeno u živo prije mjesec dana kod jedne drage osobe, hoste me prije nisu privlačile ali poslije pogleda na taj divni ogromni Hostinjak ostala sam zaražena i sad sam krenula i ja u naravno puno manjem obliku da si ga složim.
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 10:57
Googlajući naletjela sam na odličnu stranicu za upoznavanje hosta:

http://www.mygarden.ws/august2006.htm
u izborniku lijevo treba odabrati hoste, a najbolji izbor fotografija i opisa u svojoj kolekciji nudi Mickfeld Hostas.
Za napredne ljubitelje hosta one su sortirane prema veličini ili prema boji lista, odnosno po dostupnosti u prodaji.
Strašna stranica!

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 14:08
Hej Perla super stranica, a hoste su zbilja fantastične. Nisam ih do sada imala, ali one mini koje mogu u vazi su baš biljka izbora za moje malo dvorište. Moram odmah do bake bee, imam dvije njene, ali sigurno ima na raspolaganju još svašta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 14:53
Curke, Perla, Triša, primila na znanje, stižu prvom prilikom. A stranica je stvarno mrak!
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 22:50
Originalno poslano od člana Horti Horti napisao:

Prekrasne biljke. Moja su tiha patnja ove s plavim lišćem. Ako uspijem urediti zemljište iza kuće, što je u planu, onda ću si moći priuštiti možda koji primjerak. Za sad ih nisam htjela kupovati jer nemam baš odgovarajućeg smještaja za njih ( sjenu ), a jako bi me žalostilo gledat ih kako se pate.


Hoste ne rastu samo u sjeniWink, moje su na suncu a nagledala sam se puno predivnih,velikih primjeraka koji rastu na punom suncu,
Na vrh
pipistrela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pipistrela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2009 u 21:03
smile198 haj
guglala sam malo po netu, tražeći sličice i kakve uvjete treba imat za uzgoj hoste, ovaj me forum oduševio, pa sam se logirala.
Zima je ispred nas, može li mi neko reći gdje da nabavim sadnice hoste. Iz Zadra sam i u svom vrtu bi mogla naći mjesto za njih.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2009 u 21:13
Pozdrav PipistrelaHug
Ne znam di u Zadru ima no probaj u dekori buzet(možeš i online)a možeš i tu pregledati oglase pa možda netko i poklanjaWink
Na vrh
pipistrela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pipistrela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2009 u 21:23
aha, hvala, još nisam skužila da ima i oglasa Embarrassed, pregledat ću
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 23:15
Ispunila mi se velika želja! Od danas sam vlasnica (ponosna i sretna) triju mini hostica:  blue mouse ears, Dragon Tails i još jedne šarene koju moram identificirati. Čim uhvatim ''fotografa''pohvaliti ću se i u slikama. Yesss!


(p.s. Baka Bea sandučić je opet pun.)
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 07:19
I ja sam sretna. Sandučić ispraznila, hvala. poz...
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 13:30
Uhvatila ''fotografa'' za perčin čupave kose i uspjela dogovoriti fotografiranje hosta i hostica - začetak malog hostinjaka:

U prednjem planu moja tri mini noviteta, a u velikoj posudi hoste mix kupljene na Flori: šarenolisna, zelena s krem i zelena s bijelim rubom. Moja ljevica ovdje služi samo kao mjera veličine.

Na slijedećoj slici su minići, koje bih najradije stavila na stol u sobi da mogu stalno uživati, ali se iskreno bojim da bi ih centralno grijanje satralo.



S lijeva na desno: moja tako željena 'plava mišja uheka' (blue mouse ears), neidentificirana bijelo-zelena minica i 'zmajevi repići' (dragon tails), koji još ne pokazuju svu svoju cik-cak ljepotu.


Na vrh
pipistrela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pipistrela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 15:13
bit će ljepe cure kad narastu, baš vam zavidim
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 16:31
Preslatke su ti minice Perla, veselim se što si ih pribavila kad ti je to bila tako velika želja. Bit će prekrasan mali hostinjak Clap.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 19:19
lijepi su ti pelcerići za pohvaluClap
 
Ujedno jedn vrlo dobar link o svim mogućim vrstama hosta
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 20:03
Perla,baš si se zaistinu zarazila hosticama,ove male su preslatke!Jedva čekam proljeće da se malo hvalim sa svojim hostama i hosticama.Ima jedan engleski site gdje se mogu razgledati i naručiti hoste;a izbooooor,boli glava.A cijeeene,isto boli glava!
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 21:33
Originalno poslano od člana Lora Lora napisao:

lijepi su ti pelcerići za pohvaluClap
Ujedno jedn vrlo dobar link o svim mogućim vrstama hosta


Odlična stranica! Oduševile su me slike Uzo no Mai  mini hoste, jer je izbor fotografija te japanske hoste vrlo malen.

Rain, istina je da sam se 'zapalila' za hoste, prije svega jer mi je nazovi-vrt gotovo cijeli dan u hladovini, pa je izbor biljaka znatno manji nego za sunčana ili polusjenovita mjesta. Broj kultivara na svjetskom i europskom tržištu je veći od dvije tisuće, a na našem je, hajmo reći, svakim danom sve veći, naročito u kategoriji srednjih, malih i mini hosta, koje su zanimljive za srednje, male i mini vrtove (kakav je moj).
Vrtovi u hladovini pomalo su tamni, a šareni listovi hosta i hostica unose svjetlo, naročito oni kultivari koji su prošarani bijelom i krem bojom.
Ono što me posebno veseli su različiti oblici i tekstura listova: dugoljasti, okruglasti, srcoliki, šiljati, rebrasti, volanasti, glatki, kožasti....., pa su u vrtu stiče dojam da je posađeno više različitih vrsta biljaka.

Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 22:12
E,onda bi u tvoj vrt zaista pristajala White feather!Ona svijetli!
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 22:52
Oh, da, jaaako bi dobro pristajala u moj vrt njena anemična prozračnost!Wink
No, meni se čini da ne treba težiti nedostižnom. Bila bih jako zadovoljna da moja slijedeća hostica bude hosta cats eyes ili možda charich, a znam gdje me čeka hosta high society.smile188
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,383 sekundi.