Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hosta - Funkija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hosta - Funkija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 37>
Korisnik
Poruka
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 21:36
Treba doci do nje pa onda je poslje lako dilati biljke :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 21:40
Sveta istina, ali bolje osigurati se na vrijeme. Što ja znam, pojavi se Triša, Baka Bea ili netko sličan i mazne mi ju pod nosom. Ovako je rezervirana.Wink
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 08:10
LOL Vera nemaš straha, ta bi mi hosta pokrila pola vrta, ja skupljam male. A slutim da će se i Triša uskoro prebaciti na malecke (relativno male, nisu sve minijature). Već slutim da će velike dobiti izgon u Skradnik. Ima još ovdje ljubitelja mini hosta s bogatim iskustvom... javite se, javite...
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 19:08
Evo i nekih od mojih hostica, već su se lijepo razrasle
















U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 20:24
Ja sada imam nekoliko hosta kao ova na slici. Ima ih tako puno vrsta, ne zna se koja je ljepša.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 20:59

Jer to ona koja naraste malo veća od ovih gore koje ja imam?
Ako je, jer znaš možda kako se zove i gdje se može naći?
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 22:27
Ne znam kako se zove a i ne znam gdje se kupuje. Ja sam je dobila od jedne prijateljica a ona od svoje  mame i tako ide od jednog do drugog dvorišta  bez imena, znači ima jako staro porijeklo.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 23:17

To je onda vjerojatno ta na koju ja mislim, jer je viđam često po seoskim dvorištima.


U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 06:26
Koliko krasnih hosta, Anastazija. Ako nije tajna, gdje ih nabavljaš? Svaka drukčija, lijepa zdrava, a ni jedne rupe na lišću. Kako si ih sačuvala od puževa?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 09:50
Vidim prekrasne hoste, naravno meni su moje najljepše, no zaista bih voljela imati jednu onu veliku za u Skradnik, mada sam se u Buzetu motala oko nje i na kraju je nisam kupila. No za moje dvorište sakupljati ću malecke.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 10:01
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Koliko krasnih hosta, Anastazija. Ako nije tajna, gdje ih nabavljaš? Svaka drukčija, lijepa zdrava, a ni jedne rupe na lišću. Kako si ih sačuvala od puževa?


Daj pomozi kolegicama, kako ih štitiš!
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 10:27

Do sada nisam imala problema sa puževima jer su posađene u gredici ispod bora koja je malčirana korom, a ima i dosta iglica, pa napasti ne vole gmizati tamo gdje ih grebe i reže.
Ove godine sam neke preselila u žardinjere i već sada mi se čini da ću tu imati problema. Razmišljam da i tu oko njih posipam koru.

BB, od kada sam se zaljubila u njih, uvijek tražim neku koju nemam, ali nigdje specijalno - uglavnom MBM, Bauhaus, Zrinjevac, plac (ili biljčice ili lukovice).


U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 10:35
Anastazija, ta hosta koja je najčešća i najstarija po vrtovima je H. plantaginea i vjerojatno misliš na nju. Cvate otprilike polovicom kolovoza, nešto većim, sasvim bijelim cvjetovima koji oblikom i mirisom nalikuju na cvijet ljiljana. Prekrasan miris, volim kad mi ispuni vrt i stan. Osim cvijeta i razdoblja cvatnje, još nešto je razlikuje od ostalih mojih hosta. Novo lišče se pojavljuje tijekom cijelog ljeta. Ne znam prodaju li je po vrtnim centrima, previše je "obična", nije hibrid. Prije će se naći na nekoj tržnici, kod prodavačica/a koji donesu poneku biljku iz svog vrta. Moja je trenutno visoka oko 60-tak cm, a u promjeru se približava metru.

Dok Anastazija ne odgovori, evo moje iskustvo s puževima. Imam ih u vrtu svih vrsta, s kućicama kapitalaca, pa onih manjih, prugastih i dekorativnih, do sasvim sitnih, promjera do 1 cm. Najviše imam beskućnika, pogotovo onih novih, smeđe crvenkastih. Vodila sam bezuspješne bitke raznim oružjem, dok nisam naišla na granule. Izbjegavam kemiju, ali kada sam jedno jutro sakupljajući ih nabrojala do 100, a zatim prestala brojati, odustala sam od principa i pristala na otrov. Granule su se pokazale učinkovite do te mjere, da im se broj drastično smanjio. Sada u najgorim fazama "uberem" dvadesetak. Lani su mi hoste bile netaknute. Nažalost, te granule više ne proizvode, umjesto njih su mi ove godine uvalili nekakav gel, koji navodno djeluje mehanički, kao barijera. Iz mog iskustva, barijere nisu ni praktično ni učinkovito rješenje, oni i dalje žive, uspješno savladavaju prepreke, samorazmnožavaju se i ostavljaju jaja pod zemljom, pa mogu izaći i unutar barijere. Spremam se u potragu za nekim drugim otrovom.

(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 10:56

Ima jedna nova "eko" vrsta granula koja ne šteti ničemu i može se upotrebljavati i u nasadu salate, te nema karencu. Djeluje na bazi željeza ili nešto sl. i izgleda isto kao i nekadašnje granule. Neznam kako se zove jer mi je na viksi, ali mislim da ih sada ima svugdje za kupiti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 10:58

Nana, puno ti hvala na odgovoru. Da, to je vjerojatno ta, jer je nemogu naći u vrtnim centrima, znači - plac.


U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 11:09
Hvala curke na odgovorima.Velike sam puževe potamanila granulama, ali na male napasti i one s kućicama ne djeluje, ili ih toliko ima kod susjeda da stalno dolaze novi.
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 11:25
Hvala Cimicifuga na informaciji, znači da ima nade da nešto nađem. "Moj" Arion je također navodno bio bez karence i negativnog djelovanja na biljke i ostale životinje, a puževi su ga obožavali. Doduše jestivo samo jednom Smile, baš sam okrutna.
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 12:57
Navodno pomaže i ako se oko biljke, baš posvuda, pospe pepeo. Ne mogu preko njega jer ih isušuje. Osobnih iskustava nemam, jer koliko god molila MM da mi poslije roštolja tamo pospe pepeo, on na kraju balade zaboravi.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 13:12
Nemam pepela, doduše koliko podimimo mm i ja, možda bi zadostalo. Trebala bih posut cijeli vrt, jer moji puževi bezočno šeću posvuda, čak i po fasadi. A što ih ne ubije, ojača ih. Jedino da preselim u Pompeje.
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 13:21
Ma i meni dođe da prihvatim estetiku MM. Beton s kraja na kraj, pa sve lijepo uredno.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.