Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hosta - Funkija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hosta - Funkija

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 37>
Korisnik
Poruka
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2008 u 21:29
Imam folifertil. Može to?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 20:48
Da. Folijarno prihranjivanje Folifertilom urodit će plodom vrlo brzo, što će se očitovati u veličini i boji listova.
Naglasak stavljam na - Ne pretjerivati! I prihranu vršiti isključivo za oblačnog vremena ili uvečer, kako ne bi došlo do spaljivanja lisne površine.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 01:17
Evo i moja jadnica. Od 4 biljčice jedina nešto narasla i dala cvijet. Klima je oštra, nadmorska visina 700 metara.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Felix View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Felix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2008 u 13:53
za hostu 2009 u Americi je izabrana Earth angel


Na vrh
Felix View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Felix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2008 u 13:55
Američka hosta 2008 je Blue mouse ears


a 2007 Paradigm


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 23:39
Hosta 'Bressingham Blue'  <>http://www.dutchbulbs.com/images/products/large/3212.jpg

Hosta 'Tokudama flavocircinals' <>http://www.veseys.com/ca/en/images/products/small/3742.jpg

Mogu se uzgajati u  klimatskim uvjetima od -40 do 30 stepeni. Zahtjeva minimalnu brigu. Treba joj jedna godina prilagodbe. Pokazuje se od ranog proljeća.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 16:51
I ovo je nova biljka u mom dvorištu i u dvorištu vikendice. Ovdje sam pustila onu čiji listovi malo bacaju na plavkasto, baš je interesantna, samo joj još tražim mjesto u dvorištu, gdje je već džungla.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 09:31
EEEEE,da mi se dočepati jedne Tokudame,bilo koje boje...mmmmm,naći ću ja nju kad-tad!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 13:18
rain, kaj ni jedna ni 'Tokudama'? Ako je nađeš kupi i za mene, dam ti lovu.
Ako slučajno surfajući naletiša na 'Uzo No Mai' javi prekrsne su. poz...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 14:10
I ja sam žedna jedne tokudamice smile46. Volim hoste,nekako su mi egzotične.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 17:02
Drage moje hostaljubiteljice. Neuka ja, nisam savladala postavljanje linkova, ali evo vam adresa važna za uživnje u hostama:

http://www.inthecountrygardenandgifts.com/gallery/main.php?g2_view=core.ShowItem&g2_itemId=338


http://www.inthecountrygardenandgifts.com/gallery/main.php?g2_view=core.ShowItem&g2_itemId=338
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 17:10


Evo i fotka 'Uzo No Mai'. Možda s sad lakše domognete željene hostice.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 17:31
Draga moja Bea,naručeno sjeme H.Tokudama i H.tokudama LovePat.A možda uspijem ubosti i korijenčić od H.T.flavocircinals.Dijelimo-fifti-fifti,može?
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 17:34
A, ako bumo uspješne,nek se Tokudame šire (jel da,Perla?!)
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 18:14
Može, samo da počupam jorgovane!Thumbs%20Up
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 18:30
Na mene je ostavio strašan dojam broj kultivara hosti. Dok se neke razlikuju u detaljima ili nijansama, druge su sasvim posebne po boji, teksturi i veličini.
 
Na vrh
radosnica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 183
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radosnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 19:31
Što su mi lijepe hoste...ma čak da i nemaju cvijet - posebne su. Toliko nijansa zelene, stalno mi se oči šeću po njima.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 19:54
Curke, super ste mi. Perla surfala, pa našla Uzo No Mai, hvala, rain jedva čekam da stigne sjeme, vrijedi dogovor. Radosnice, veseli me da uživaš u hostama, vidjet ćeš kako je i cvijet lijep. No slažem se da su lijepe i bez cvijeta. LP
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 21:53
Googlajući pronašla sam stvarno nevjerojatno lijepe hoste. Izgleda da su najpopularnije u Americi.
Za njih je potrebno dosta prostora, jer najlijepše izgledaju kad su različite vrste i boje posađene jedna pored druge. iako ima i vrlo malenih kultivara. Radosnice ti imaš dovoljno prostora u svom dvorištu, samo nisam sigurna da li  ih treba saditi u hladu ili mogu (barem neki kultivari) biti na suncu.
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 21:56
Još sam nekaj zaboravila: Baka Bea može malo tumačenje o tokudamama??? To je vlastito ime nekih hosta ili podvrsta ili...???
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.