Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hosta - Funkija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hosta - Funkija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637>
Korisnik
Poruka
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2015 u 09:34
Preekeasssno. Gdje ima takve divote . Volim Hoste i nanovo ih sakupljam . Nabavila sam sjemenke Hoste sieboldiana elegans . Plavkasti listovi . Molim za pomoć . Kako je posijati  i kada jer pratila sam tehniku sijanja koja je priložena uz sjeme , ali nijedna nije nikla . Stavila sam sjeme u vodu , pa na 3 tjedna u frižider i onda posijala . Bilo je to rano proljeće . Pitam zato , dali da je sad posijem direktno u zemlju ili ne ?

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rockgranny View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rockgranny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2015 u 10:08
Originalno poslano od člana AdrijanaM AdrijanaM napisao:

Preekeasssno. Gdje ima takve divote . Volim Hoste i nanovo ih sakupljam . Nabavila sam sjemenke Hoste sieboldiana elegans . Plavkasti listovi . Molim za pomoć . Kako je posijati  i kada jer pratila sam tehniku sijanja koja je priložena uz sjeme , ali nijedna nije nikla . Stavila sam sjeme u vodu , pa na 3 tjedna u frižider i onda posijala . Bilo je to rano proljeće . Pitam zato , dali da je sad posijem direktno u zemlju ili ne ?



Ja sam ove godine prvi put sijala hoste ali malo drugačije. Dakle na jesen sam pokupila zrele sjemenke svojih hosti ( moraju biti tamne) i ostavila ih du veljače u škrinji za zamrzavanje. Nakon toga sam ih stavila klijati na vlažan papir od kuhinjskih rola i to lijepo zatvorila u PVC vrećicu i stavila u blizinu radijatora. Po potrebi sam papir prskala vodom tako da uvijek bude lagano vlažan. Nakon otprilike  tri tjedna  pojavile su se male klice koje sam nakon toga presadila u supstrat. Rezultati nisu ohrabrujući, od cca dvijestotinjak sjemenki uspjela sam uzgojiti 8 hosti. Ali predložila bih vam da odete na stranicu eurohosta i pogledate njihovu ponudu. Nas nekolicina se udružuje i na proljeće bismo zajedno naručili hostice, tako da nam se možete pridružiti. Kontatirati me možete na mail
simonas@net.hr
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2015 u 13:04
Nisam ni znala da se hoste siju!!!!!!!

Mi ih uvijek razmnožimo dijeljenjem korijena! 
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2015 u 13:44
Da mogu se sijati , ali je rezultat nekad razočaravajući. Lakše je dijeljenjem , ali ja volim eksperimentirati. I uvijek se ponovno iznenadim ishodom , a nekad razočaram. 
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2015 u 13:48
Hvala na savjetu rockgranny . Javim se naravno.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2015 u 21:53


Ja sam ove godine prvi put sijala hoste ali malo drugačije. Dakle na jesen sam pokupila zrele sjemenke svojih hosti ( moraju biti tamne) i ostavila ih du veljače u škrinji za zamrzavanje. Nakon toga sam ih stavila klijati na vlažan papir od kuhinjskih rola i to lijepo zatvorila u PVC vrećicu i stavila u blizinu radijatora. Po potrebi sam papir prskala vodom tako da uvijek bude lagano vlažan. Nakon otprilike  tri tjedna  pojavile su se male klice koje sam nakon toga presadila u supstrat. Rezultati nisu ohrabrujući, od cca dvijestotinjak sjemenki uspjela sam uzgojiti 8 hosti. Ali predložila bih vam da odete na stranicu eurohosta i pogledate njihovu ponudu. Nas nekolicina se udružuje i na proljeće bismo zajedno naručili hostice, tako da nam se možete pridružiti. Kontatirati me možete na mail
simonas@net.hr
[/QUOTE]

I ja sam zainteresirana za ovu kombinaciju kupnje. Javim se na mail
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2015 u 12:04
molim vas,da li neko ima iskustva sa hostama u saksijama.da li mogu u saksijama preko zime ostat vani ili se moraju unijet.ja sam svoje hoste povadila iz zemlje jer su bile loše pa posadila u saksije da ih malo oporavim i da se rašire pa bih ih u proljeće opet zasadila u vrt.hvala unaprijed na odgovorima
Na vrh
rockgranny View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rockgranny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2015 u 15:32
Originalno poslano od člana magnolija magnolija napisao:

molim vas,da li neko ima iskustva sa hostama u saksijama.da li mogu u saksijama preko zime ostat vani ili se moraju unijet.ja sam svoje hoste povadila iz zemlje jer su bile loše pa posadila u saksije da ih malo oporavim i da se rašire pa bih ih u proljeće opet zasadila u vrt.hvala unaprijed na odgovorima


MOja White feather je konstantno posađena u teglu ( napadaju  je sve bube na kugli zemaljskoj  a ne samo puževi ako je u zemlji) i prezimi bez problema. Lokacija Podravina .

Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2015 u 20:56
Nikada nisam imao nekih problema sa bubama i Hostom, jedino što je tražila je to da bude u hladovini.
Sunce joj nikako nije odgovaralo
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2015 u 23:38
magnolija, možda im ne paše položaj, zemlja, možda im je premokro, možda zemlja nema dovoljno hranjiva... a možda si kupila sadnice koje nisu dobre- sve ovisi o proizvođaču- neki ih brzo istretiraju samo za prodaju a poslije one stagniraju ili odumru.
Hoste inače nisu zahtjevne biljke.
Ima vrsti koje se sade na sunce.

Tegle sa hostama stavi negdje gdje na njih neće cijelo vrijeme padati kiša i ostale oborine pa ih na proljeće posadi u zemlju ili ih sa teglom stavi u hladovinu.
Tegla bi trebala biti dosta duboka zbog normalnog razvoja korjena.
Nadam se da smo ti bar malo pomogli.


Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2015 u 12:33
hvala vam puno na odgovorima
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2016 u 13:50
Evo nakon mirovanja mojih Hosta sjemenki u škrinji izvadila sam ih na tjedan dana na sobnu temperaturu i eto posijala. Odnosno tehnika ZIP LOK vrećice.  Nakon tri tjedna su pustile mali korjenčić i jedan mini listić. Danas sam ih one proklijale pincetom odvojila od papira i stavila u zemlju . Uspjela je eto ova tehnika klijanja . Treba probati više načina i biti uporan . Ja sretna jer sam uzgojila Hoste iz sjemena nakon propalih standardnih tehnika sijanja. 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2016 u 13:58
Divno. Čestitam na uspjehu.
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2016 u 14:22
AdrijanaM svaka čast Clap ovo je lijepa vijest i drago mi je da ti je uspjelo
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2016 u 20:10
za uspješno sijanje i uspijeh
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2016 u 21:34
Hvala na pohvalama. Smile
Na vrh
rockgranny View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rockgranny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2016 u 23:48
Odlično, kolika ti je klijavost?

Dobro da si me podsjetila, moram i ja u škrinju u potragu za mojim zalihama, makar još nije kasno. Lani sam ih sijala polovinom veljače. Ja jedva čekam proljeće da vidim kako su mi prezimile hoste koje sam lani sijala. 
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2016 u 16:14
Negdje 30 posto od  posijanog. Ostale sam pustila , mislim da ce i one naknadno proklijati . Imam strpljenja . Za Hoste posijane vani u teglicu nisam sigurna , mozda i one prokliju za par mjeseci. 
Na vrh
rockgranny View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rockgranny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2016 u 22:48
Mislim da od onih vani neće biti ništa, nisam nikad čula ni čitala da su se same rasijale, ipak traže posebnije uvijete. U svakom slučaju odličan rezultat, držim fige da se i dalje uspješno razvijaju. Moje su sve bile različite, baš me veseli što nikad ne znaš kako su se iskrižale.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2016 u 19:13
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.