Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hosta - Funkija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hosta - Funkija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 37>
Korisnik
Poruka
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 09:09
 
Slike su s kraja proljeća/početka ljeta. Jedino mi ova najveća, "obična" cvate krajem ljeta velikim, bijelim cvjetovima mirisom i izgledom nalik ljiljanu. Tu sam čvaknula kroz ogradu nekog vrta, skoro sasvim bez korjena. Sad ih već polako lovi zimski drijemež.
 
Kamilica, kad bi se to ovdje smjelo, ja bih ti napisala da ću te se nastojati sjetiti kad ih budem presađivala, ali ovako ...  nisam ništa rekla Wink Moram to svakako učiniti, jer ova trojka raste u malim i niskim teglicama i više im nije nimalo udobno.
 
Baka Bea, odmah sam ju zaguglala i zaista je zanimljiva. Ma ja ti uopće nemam kriterija kad su h. u pitanju, sve su mi lijepe, nisam izbirljiva. Jesenas sam kupila u Botaničkom h. sieboldianu i to je zapravo jedina moja kojoj znam ime i prezime.
 
Jedino vodim bitku s puževima, ne zaustavi ih ni metar široka popločana staza, plastična prepreka i preko pola metra oblutaka i šljunka.  Unhappy
 
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 15:14
Baš me veseli Nana, da se društvo ljubitelja hosti povečava.
Imaš vrlo lijepe  hoste i fotografijama se nebi reklo da ratuješ s puževima. S druge strane, za tvoju utjehu, mislim da svi vlasnici hosta ratuju s puževima, s promjenjivim uspjehom. Mi koji imamo malene vrtove samo moramo manje hodati, ali puzavci su tu!Angry
Sadnicu h. sieboldiane sam i ja škicala u Botaničkom, ali sam odustala jer mi se učinila velika. One koje su u jugoistočnom dijelu Botaničkog posađene nisu bile u nekoj kondiciji, ali se dalo naslutiti da bi to mogle biti veliki grmovi.
Koliko su stare tvoje hoste, odnosno koliko im je drugo trebalo da formiraju ovakve zgodne grmiće?
Pozz....
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 07:33
Nana predivne su ti hoste, mene su se posebno dojmile ove tvoje šarenolisne. Prelijepi mali šareni grmovi. 
Na vrh
pipistrela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pipistrela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 15:44

jeee...Hug dobila sam danas 4 hoste iz Buzeta: Halcyon, Patriot, Wide brim i maaalu Houttuyinia cordata "caneleon" ona je baš sičušna, ima li je netko...?

kako sam razumila ona je pokrivačica tla
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 19:48

Znam kako ti je!Big%20smile Razumijem tvoje veselje. Krasno si se ponovila. Proguglala sam i pogledala čime se se ponovila.  Halcyon je stvarno prekrasna plava hosta.
Možda me malo smelo, možda sam pogriješila pri upisivanju imena dok sam guglala, a možda si ti nešto krivo napisala u slučaju Houttuyinia cordata ''caneleon'': to izgleda nije hosta.

Evo sam kopirala s Trajnica, tema Houttuynia cordata 'Cameleon'   post koji je napisala Baka Bea o biljci koja se meni otvara pod ovim imenom :

Ova se biljka zove Houttuynia cordata 'Cameleon', prekrasna, ali opaka mala zavodnica. Preporučuju je za vlažna staništa uz rubove jezerca, kao pokrivač na vlažnim staništima, u laganoj sjeni i sl., ali podnijet će sve i sunce i sušu (vlastito iskustvo!) Sve krasne osobine, no ima i jednu gadnu. Širi se rizomima i isprepliće se s korijenjem drugih biljaka, nevjerojatno invazivna biljka. Usprkos tomu ne treba se lišiti njene ljepote. Valja je saditi u ograničenom prostoru gdje je možemo kontrolirati.

To znači da imaš tri hoste i jednu 'opaku malu zavodnicu' kako piše BB. Ona će donijeti posebni štih u tvoj vrt. Super!
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 23:23
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 00:05
Aime ljepote Zvrkić, baš je lijepo vidjeti kako ih uzgajaju. Do maloprije nisam ni znala da ima sjeme. Moram zaviriti u moju je li što ostalo u cvijetuHug
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 10:00
Nana hoste su predivne, nešto sam ih i ja sakupila zahvaljujući baki bei i lori - nadam se da ću na proljeće imati što pokazati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
pipistrela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pipistrela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 13:29
Hvala Perla na savjetima...ma da, krivo sam napisala Embarrassed, a da nisam primjetila grešku. Tu malecku sam i namjenila kraj jezerca, ali ipak neće imat noge u vodi Smile, tu sada imam jednu napast koja se jako širi, pa neka se one dvije druže.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 22:46
Curičkice,niš za sada od bijelog perja,trenutno nije na raspolaganju.Al bumo mi nju ulovile,kad-tad.Ili neku drugu plavušu(pepeljastu).poz!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 07:19
Nema veze Rain, preživjet ćemo. Bilo bi čudno da je imaju, onda ne bi bila rijetka. Ah, što su cvjetoljubni "jadi" opet, što ne znaš to te i ne boli ili drugim riječima ne googlajte Confused. Ipak, Zvrk, hvala na linku.
Triša vidjet ćeš kako će biti lijepe kad u proljeće počnu nicati krupnim ljubičastim pupovima, pa se iz njih otfrču rebrasti plavi, zeleni, žuti ili šareni listovi, različitih oblika, veličina, uzoraka. U ljeto procvatu ljubičastim cvjetovima. Sadi ih se u skupinama ne prevelikim, s astilbama, ligularijom, bergenijom, koraljnim zvončićem, Tellimom grandiflora, raznim papratima, zimzelenim grmovima poput Sarcococa tako da kad se zimi povuku ostane nešto na cvjetnoj gredici. Ako voliš cvijeće nekoliko kukurijeka cvast će od Božića pa sve do 4-5 mj. ovisno o vrsti. Helleborus foetidus već sad zameće pupove, slijedi H. niger "Precox", a H. orientallis cvatu najkasnije od 4-5. mj. Sve su trajnice koje podnose sjenu i hladnoću, zimzelene ili vazdazelene, osim astilba i ligularije, one se povlače, ali ljetnjom cvatnjom unose boju. 
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 11:29
Originalno poslano od člana rain rain napisao:

Curičkice,niš za sada od bijelog perja,trenutno nije na raspolaganju.Al bumo mi nju ulovile,kad-tad.Ili neku drugu plavušu(pepeljastu).poz!


Nema problema, pa i do sada smo živjele bez ''bijelog'' i bez ''perja''.
Za godinu dvije kad  white feather bude lanjski snijeg, još će nas moliti da je kupimo.Wink

Provjerila sam izdržljivost mini hosti prema zonama na način koji je predložila Nana i pokalalo se da sve hoste koje se imenom kultivara spominju na ovoj temi mogu preživjeti u zonama 2-9, a mi smo u zoni 6 i 7, dakle nema brige.


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 22:30
Joj,Perla,baš si me nasmijala!Znači ,čekamo rasprodaju!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 10:58
moja mala, šarenolisna hosta nešto ne napreduje, čak se i listovi suše..pomoć, na što trebam pripaziti?
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 11:25
normalno je da se list suši preko zime skroz nestane, a onda u proljeće potjera
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 20:14
a jeee.... ja mislila da ce uvenuti...
Na vrh
v e s n a View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje v e s n a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 09:59
smile64, fantastični ste mi svi odreda, a ja samo upijam,upijam, upijam...
melody - dubrovnik
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 12:35
Drage hostoljubiteljice.
Zvrk je na str. 39 svog vrta postavila zanimljive linkove. Pod Tools and equipment na naslovnoj traci, a pod topicom Pest control (s kojeg vas gleda lisica) nude se bakrena folija u traci i bakreni prstenovi kao preporuka za obranu od puževa.
Da vidimo, da li netko ima iskustvo s takvim oblikom obrane od puzavaca?
Da li bakreni oksid (koji se neminovno stvara, a pri zalijevanju unosi u zemlju) može štetiti hostama (i ostalom bilju)?
Na vrh
v e s n a View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje v e s n a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 15:35
Draga Perla ,hvala na trudu  ali se ne snalazim s ovim  Zvrk-str39.Molim te pomozi mi Hvala!Embarrassed
melody - dubrovnik
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 20:08
Nadam se da je ovaj link dobar i da ćeš uskoro ''osvanuti'' na stranici koju sam preporučila.LOL

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2461&PN=39



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.