Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koraljna zvončika - Heuchera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koraljna zvončika - Heuchera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 30>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 14:56
baka bea hvala, a i tebi perla, stvarno su prekrasne
nisam znala da one mogu na jako sunce
dobro ne sve, kao što je i naznačeno, ali da neke trpe i "zvizdan"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 15:03
Sve heudhere dobro podnose polusjenu (dio dana sunce, drugi dio sjenu), no nekima je potrebno dosta sunca da bi razvile za određeni kultivar  karakterističnu boju listova, a drugima je iz istih razloga potrebna cjelodnevna sjena. Npr. h. ''Marmelade'' posađena je u cvjetne lijehe engleskih vrtova - hmmmmm, da li je to baš zvizdan? No, u svakom slučaju cijeli dan je sunce (kad ne pada kiša - tipično za Englesku WinkLOL). 
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 16:00
Moje su pola dana na "zvizdanu" a pola u sjeni tako da preživljavaju
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 22:34
druženja su uvijek kratka i slatka Smile neke se tek trebaju preseliti u moj đumbus, ali od ovih koje imam, sve su na južnoj strani, ali neke u polusjeni pod jabukom, a neke nemaju zaštitnika u obliku jabuke i opet grabe naprijed Smile jedva čekam Princa da pravi društvo princezama Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 09:07
da, na suncu su kad ne pada kiša, a  ljetni pljuskovi su česti i u engleskoj i u našoj unutrašnjosti - na kontinentu, jako česti ljetni pljuskovi koji donose spas i osvježenje biljkama,
tako da u tim uvjetima mogu na sunce, ali to je "gore",

kod nas u dalmaciji (bar na mom području) zvizdan traje po 3-4  mjeseca (ponekad i više, 6 npr.), naime tako dugo ne bude nikakvih padalina, (ili bar ne vrijednih spomena)
tako da nije samo sunce i njegova vrućina u pitanju nego i jako suhi zrak i nedostatak ikakve vlage u njemu
koliko god se zalijeva, ne možeš nadoknaditi vlagu koju biljke gube, a bez koje ne mogu

znam da je baka bea i dosada spominjala svoju atacamu, ali  evo friškog primjera - moji su ispraznili gusternu još u 11. mjesecu jer je trebalo sanirati pukotinu i otada skoro uopće nije kišilo, ono malo što je palo u gusternu nije dovoljno da se operu ruke na slavini

Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 10:11
Natalija, može i bez koraljnih zvončića. Znam kako je Dalmacija suha i žedna, još iz onih dana kad je jedina voda bila iz gusterna, dovozila se brodom i čuvala svaka kap. I za to ima biljaka koje su potekle s Mediterana i prilagodile se takvim uvjetima, a prekrasno odgovaraju tim staništima, ne djeluju strano. Moje načelo u vrtlarenju je  "prava biljka na pravo mjesto" (B. Chatto), princip naturalizma, ali predugo je da o tome pišem, začatat ću temu. Dakle, nemoj se mučiti s biljem koje ne raste ili traži previše njege i zalijevanja, ako si na Mediteranu imaj i mediteranski vrt, knjiga ima more jedno, a i biljaka. Ako baš želiš imati i koraljne zvončike, imam mnogo ideja gdje su zasađene u pitarima u kombinaciji s drugim biljkama i djeluju fantastično... 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 11:14
b.b. u pravu si i slažem se s tobom

s vremenom sam odustala od nekih biljaka jer im unatoč trudu ne mogu omogućiti sve što trebaju da bi lijepo izgledale (fuksije npr.)

imam 3 heuchere, samo je jedna u vrtu i to od lani i još nisam sigurna da joj tamo odgovara, druge dvije su u teglama, one su mi tek od pro/ljetos i njih ću za sada premještati po potrebi - u veću sjenu ovog ljeta

imam mjesto koje bi heucherama (uglavnom) odgovaralo, ali kako su mi tamo sada druge biljke koje bih s vremenom premjestila na drugo mjesto (ove sezone neću biti u mogućnosti), morati ću se još malo strpiti s nabavom novih Wink
pa nismo do sutra...
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 13:09
Od mojih 80-tak posađenih samo je jedna bila opržena suncem, kad sam je premjestila u sjenu, čudesno se oporavila. Vlastito iskustvo je uvijek dobrodošlo. Ponekad je neku biljku dovoljno premjestiti pola metra, pa joj je već ili tlo ili mikroklima drukčija i bolje uspjeva.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 15:11
da, upravo tako, par metara zna činiti ogromnu razliku

80 posađenih??? Clap

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 15:54
Nakon što se ja vidim s bakom beom tih 80 će se drastično smanjitismile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 18:41
80 razlicitih kultivara?????:O
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 22:49
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Nakon što se ja vidim s bakom beom tih 80 će se drastično smanjitismile96
 
smile56 No, no! Kakvi planovi?!  LOL
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 06:00
Do sad sam se samo divila tim biljkama po virtualnim vrtovima.No jučer sam ih ugledala u MBM-u uživo. I naravski poželjela.Nisam kupial jer nisam sigurna da bi u mom vrtu opstale.
Ali...imam jedno mjesto koje je prazno i relativno daleko od lovora. Ispod velikog lješnjaka. Dakle  potpuni hlad.Da li bi možda mogle tamo "živjeti"?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 06:32
Dobro jutro Baka i dobrodošla u Klub ljubitelja koraljnih zvončića. Može, samo je pitanje o kom se kultivaru radi. Neki traže sjenu neki su najljepši kad imaju jedan dio dana sunca. Treba isprobati, ako mu ne odgovara bilo kad se može premjestiti u žardinjeru (vazu, pitar) ili neko drugo mjesto.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 07:49
Pa vjerujem da b.b. točno zna što može u potpuni hlad, pa baki mogu ja preuzeti kad budem preuzimala svoje .
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 09:42
Evo za primjer: Kod MPK na terenu buduće vikendice u Bakarcu, gdje bura "dere sve u šesnaest", osim toga gotovo je potpuni hlad cjeli dan, heuchere koje sam premjestila iz svog dvorišta, drže se sasvim solidno, slikano neki dan.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 12:23
Hvala na odgovoru i Baki Bei i Triši. Ja sam sa Trišom na pp dogovorila....WinkBig%20smile
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 13:13
upravo san u decori buzet naručila:
-alabama sunrise, beauty colot, purple petticoata!
jest da u mene piči zvizdan ali probati ću, staviti ću ih u polusjenu, vidjeti ću kako će se držati!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 13:19
Alabama sunrise ti nije Heuchera već Heucherella to ti je križanac između Heuchere i Tiarelle
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 19:13
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

upravo san u decori buzet naručila:
-alabama sunrise, beauty colot, purple petticoata!
jest da u mene piči zvizdan ali probati ću, staviti ću ih u polusjenu, vidjeti ću kako će se držati!

kod nas u gradu na asfaltu uspijevaju, valjda budu i kod tebeTongue
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.