Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koraljna zvončika - Heuchera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koraljna zvončika - Heuchera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 30>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 20:44
i ja sam zapamtila da ih treba pomladiti razdjeljivanjem korijena LOL
Moje su se neke same rasijele pa sam h samo presadila na odgovarajuće mjesto.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 20:57
Nemam dugogodišnje iskustvo sa heuherama, ali kod mene su nakon 4 - 5 godina odrvenile i postepeno su im grane odumirale. Nisu imale novih izdanaka tako da su potpuno uginule. Neke atraktivnije nisu izdržale oštre zime i isto su uginule. 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 22:43
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Smrčko drago mi je da si to zapamtila. Neki koraljni zvončići mogu godinama uspješno rasti i lijepo izgledati. Novije kružance treba svake 2-3 godine pomladiti.


Kad sam zlopamtilo dobrih savjeta. LOL

------------

Cimi u Kiku je bilo jedno zvono zaštita za cvijeće,
Ali isto tako možete od plastične boce od 5 lit ( pa i 2 lit) napraviti fenomenalnu zaštitu. I obložiti zaštitnim tekstilom preko boce.
Vjerujete čuda čini.

A i voluharice rade sigurno štetu, pa bi bilo dobro u pocinčane mreže ubaciti korjen.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 08:11
Zgodno mi je ono zlopamtilo dobrih savjeta Big smile Nisu kružanci nego križanci. Nijedan nije stradao od hladnoće i mislim da ih ne treba zaštićivati. Kad je ovo ljeto zbog raznih razloga od nekih ostao samo drveni stručak, kiša je pomogla da se oporave.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 10:58
moje iskustvo sa heucherama je da, ako se redovno ne dijele, ne opstaju

zima im ne škodi, osim što ih malo naruži, ali ih treba sačuvati ljetnih vrućina i suša/prejakog sunca
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 14:42
natalija, upravo kako si napisala, moglo bi se odnositi i na iskustvo s heucherama u mom vrtu.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 15:00
najstarija, a. palace purple mi je otišla zimus u vrtu jer je na nezgodnom mjestu - daleko od oka, od ruke pa je odrvenila i pa-pa
srećom , imam pomladak u tegli

Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 23:20
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


To i mene zanima - Rokolina, kaj to znači: ja ih skroz pošišam?
Ja svoje do sada nisam dirala, ali mi se događa da su one najstarije odrvenile u donjem dijelu i ne izgledaju baš najljepše.
Neznam kaj bi sada s njima trebalo napraviti  Confused.
Možda naiđe Baka Bea da nam da kakav pametni savjet.

One su godinama vani u žardinjeri. Zime su kod mene oštre ... temperature obično u minusima .. po noći redovito u minusima. tako da preko zime lišće doslovno smrzne valjda, bude nikakvo ružno .. sprženo suho .. ma bez veze. tako ja na kraju svake zime ..u rano proljeće uzmem vrtne škare i sve odrežem. Obično joj i skinem gornji sloj zemlje i dodam friške (što sam ove godine zaboravila napravit)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2014 u 22:43
danas sam jednu "kritičnu" bolje pogledala, ko prvo, korjen joj je skroz propao, u tegli je pa se poklopilo prevelika vlaga i neodgovarajuća zemlja
a onda, kad sam je čistila od suhih i trulih djelova, primjetila sam i vunaste uši, grrrrrr...... mrzim vunaste uši
a baš vole heuchere, lani su mi karamelku napastvovale, bojim se da ih ima i na drugima, jer su sve na kupu
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2014 u 23:03
Heuchere su jako lijepe, nažalost ja sam u svojima uživala samo jednu godinu. Zato sad uživam u slikama vaših.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2014 u 21:05
Ma ne mogu vjerovati Confused
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2014 u 00:46
Istina je, iznenadilo i mene. Ali znam ja gdje ima lijepih heuchera . Ne odustajem od njih.
Sutra je novi dan.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2014 u 08:11
hm vidim da ste povele pravu debatu o njima, pa moje iskustvo je da se održavaju bez imalo problema, niti jedna mi nije nestala do sada, svakako se slažem da ih je dobro povremeno odijeliti i pomladiti, ali ustvari čitala sam da ih je dobro s vremenom, pošto odrvene i na takav se način odižu od zemlje, jednostavno posaditi natrag, malo dublje i to je to. Moram priznati da ja i nisam bila baš nešto nježna s svojima i sve su se primile kao od šale. Samo je bitno da se ti zahvati rade rano u proljeće i da se poštuje lokacija... tj ne na pržionu od sunca.
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2014 u 08:16







 
ove su mlade pelcane...




belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 08:26
evo  još pokoja kišna, smrznuta ...








belica,zagreb
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 11:41
Eh, ni ja im nisam odolela Wink

Možda su malo "nezgodne" ali se jako lepo uklapaju

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 18:32
Prekrasne su! Koji raspon boja i oblika! Baš su dekorativne!

Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2014 u 12:10
Da, predivne su sve redom, svaka tako drugačija i posebna... Ja imam 4 različite, ali imala bi ih bar još tri puta toliko Smile

Evo jedne slike sa neta... Divna mi je...






Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2014 u 21:00
Ja za sada imam ove.... Lijepe su mi i nastojat ću nabaviti još neke boje.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 10:06
U sumrak...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.