Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koraljna zvončika - Heuchera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koraljna zvončika - Heuchera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 27282930>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 12:53
Lijepe su, meni se karamel nije primila. Ova smeđa nije kao moja, u stvari vuče na ljubičastu? 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 13:25
prelijepe su, obožavam ih
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 19:39
Neka od mojih zapažanja u vezi sa heuherama koje su rasle na mome brijegu:

- ne vole hladne, sjenovite položaje sa teškom zemljom;
- ne vole vruće položaje sa pjeskovitom zemljom;
- ne vole niti suhe niti mokre položaje;
- neke nisu preživjele zimu ili su sa oštećenjima jedva preživjele;
- nakon nekoliko godina grmić "ostari" i ne izgleda više tako dekorativno kao kada je biljka mlada, a neki grmići su nakon par godina postali toliko neugledni da sam ih likvidirala.

Dobro su napredovale heuhere posađene u lagano, humusno, dobro drenirano tlo, na sunčanom, zaštićenom položaju, uz redovito, ali umjereno zalijevanje.

Koliko god kod mene te biljke imaju rok trajanja od svega nekoliko godina, za njihovo dekorativno obojeno lišće će uvijek biti mjesta u mome vrtu.  
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2015 u 09:51
Zanimljivo zapažanje Cimi. u to ime živjele koraljne zvončike. Ja ih se u više od dvadeset godina još nisam zasitila Smile jučer se cijeli dan bavila novima. Nije bilo vremena za stare, a one se same obnovile kao da i nisu preživjele zimu. Činjenica je da iz zime ne izađu lijepe, no obnove se i nema unesi-iznesi, pa hoće li mraz ili neće. A i to je nešto, što više prepustiti majci prirodi, ne postajemo mlađi ni snažniji, a i sve manje vremena imamo.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2015 u 22:45
Jesam li to dobro shvatila Baka Bea da će kod tebe biti novih kultivara?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2015 u 06:32
Znaš da ja volim "ab ovo" iliti od Adama Smile
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2015 u 14:14
Moje Heuchere su ove godine napali puževi!!! Sve tek izašle listiće su mi pojeli... jedna Tiarella je pojedena potpuno, kao i crvenolisna hojhera ( ova kao od Cimicifuge )... One tamnolisne manje napadaju... Hoće li se oporaviti? Cry
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2015 u 21:04

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2015 u 21:09
Da li netko zna, kada se sije sjeme , da li najprije u posudice ili odmah na otvoreno?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2016 u 22:39
Da se malo obnovi tema......
Kakve su vam biljčice, da li su dobro preživjele zimu ? Meni su neke uginule......Ostala mi smeđa i boje suhoga lišća......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2016 u 07:15
Imam jednu jedinu i to smeđih listova koja za sada  dobro drži.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 18:15
imam samo ovu

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2016 u 16:12
Ja sam sijala u ožujku crvenu sioux falls (mislim da se tako zove) i nekakav raznobojni mix.
Sjemenke su bile kao prašina. Do dana današnjeg u toj posudi nije se ništa zazelenilo.  Sijala sam u posudu veliku s vrtnom zemljom.

Rekla sam samoj sebi da ako ijedna od te tisuće čestica prašine urodi plodom kupit ćemo 'ljepše' kultivare.
A sad:///

Vila, jesu li se oporavile tvoje?
Cimicifuga, još nešto sam od tebe naučila ovaj put o heucherama. Hvala ti.

Ostali, stvarno su vam lijepe heuchere. Kako ih samo lijepo iskombinirate, čovjek bi stajao ukopan na mjestu da formira 'sjenu' u vrtu gdje bi one rasle ahahaha
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2016 u 22:35
Da li netko ima ovu boju?


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2016 u 07:28
Ja imam sa takvim cvjetićima, ali nije toliko crvena boja lista.iI moja sad cvjeta.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2016 u 09:49
Meni nisu toliko važni cvjetići. Više volim da je lišće zanimljivih boja.....

Gordana, stavi sliku tvoje heuchere....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2016 u 00:12
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2016 u 22:30
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Da li netko zna, kada se sije sjeme , da li najprije u posudice ili odmah na otvoreno?

Milice, iz mog iskustva... prošle godine ostavila sam osušene cvjetne stapke preko zime... ove godine pun mi je kamenjar mladih biljčica, heuchera

Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2016 u 14:54
bucka Smile moram pohvaliti ovaj prekrasan kamenjar, jako mi se sviđa 
heuchere i hoste izgledaju predivno Heart
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2016 u 14:57
predivno bucka, lijepe heucere, hoste, uvijek mi je lijepo viditi sličicu iz tvog vrta Heart
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 27282930>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.