Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže iz sjemena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže iz sjemena

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ruže iz sjemena
    Objavljeno: 21 Kolovoz 2020 u 21:06
Originalno poslano od člana Aco Aco napisao:

Evo sjemenke i dalje kliju u frizideru, jucer sam posadio jos 11komada, kako izgleda na kraju ce skoro sve sjemenke proklijat s vremenom.


bravo Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2020 u 09:11
Evo sjemenke i dalje kliju u frizideru, jucer sam posadio jos 11komada, kako izgleda na kraju ce skoro sve sjemenke proklijat s vremenom.
S obzirom na obzir, da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir na dolazi u obzir.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2020 u 07:23
gute bas mi je drago... Zelim ti puno uspjeha...
Evo slikice onih od prije par dana koje sam stavio u zemlju:
S obzirom na obzir, da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir na dolazi u obzir.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2020 u 19:25
Idem odmah i ja sve napraviti tocno prema tvojim uputama
i nadam se takodjer uspjehu . Cim se nesto dogodi .... znati ces !
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2020 u 17:38
Kako zam i predpostavio, evo upravo sam provjerio sjemenke, i ima novih proklijalih. A evo i slikice
S obzirom na obzir, da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir na dolazi u obzir.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2020 u 19:51
Evo ovako. Uzeo sam onu malu palsticnu posudicu od krem sira, stavio unutra pijesak, poprskao sa vodom, stavio sjemenke unutra, jos malo poprskao, zatvorio posudicu i stavio u frizider.
Tocno dva mjeseca, i proklijali su neki. Stavio sam dosta sjemenki, al proklijalo ih je samo 5. Kada sam povremno pogledao kakva je situacija, bilo je malo pljesni unutra, ali nisam nista poduzimao u vezi toga, nego po potrebi jos koji put malo poprskao vodom.
Sad sam proklijale stavio u zemlju, a ostale natrag u frizider, nadam se da ce mozda jos koja proklijat.
Prosli puta kada sam to radio, napravio sam tako da sam uzeo papirnati ubrus, nekoliko puta preklopio, poprskao vodom, stavio sjemenke i to tako u onu lock malenu vrecicu i u frizider, za neka tri mjeseca imao sam proklijane sjemenke.
S obzirom na obzir, da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir na dolazi u obzir.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2020 u 19:29
Molim te .. ako nije tajna .... opisi nam tocno kako postupas sa sjemenkama ....
i mene to jako interesira .... hvala u naprijed za odgovor.....
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2020 u 16:11
Hvala! Ovaj put sam stavio puno vise sjemena na klijanje pa ce vljda bit nesto.
S obzirom na obzir, da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir na dolazi u obzir.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2020 u 12:33
Aco, sretno... Možda će biti više uspjeha nego kod mene.....smile57
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2020 u 08:15
Danasnja kontrola me jako obradovala, neke sjemenke ruza koje sam stavio u frizider su proklijale. Jedva cekam se vratit s posla da ih posadim u teglu.
S obzirom na obzir, da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir na dolazi u obzir.
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2015 u 22:35
Milice ni kod mene nisu nikle Confused,mislim da sam ih prvo trebala staviti u hladnjak ,a onda tek sijati.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2015 u 20:06
Još nisu nikle..... polijevam pa što bude.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2015 u 19:50
evo početkom ovoga mjeseca počele su cvijetati sijane ružice ,ovu slikicu mi je sin ufotkao, jer mi je riknuo fotić .Ovo su prve dvije ,sada su i druge u cvatu ali vam nemogu pokazati .Stavija sam dlan da vidite kako su malecne a već stvaraju pupove i cvijetSmile.
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 13:51
Milice baš bi  volila da ovako niknu...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 12:16
Lijepo su nikle... Bilo bi lijepo da i ove nove tako budu uspješne u nicanju.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 12:06
malo sam prije pobrkala adresuConfusedSmileevo još jedna fotkica
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 12:04
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 12:04
Evo slikica mojih ružica koje sam sijala  da vidite kako su nikle . Dobila sam i sjeme od Milice pa  i njih ću posijati za sada se još sjemenke kisele ali danas idu u zemljuSmile
http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/de1c1d60-IMG_2222.jpg
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 22:28
Blu, nisam još ništa sijala.... Imala sam nekih drugih prioriteta pa sam malo zanemarila sjemenke i sijanje. Možda još posijem ovih dana.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 21:46
Milice jesi li sijala ruže i kakvi su ti  rezultati ?Nisam imala namjeru opet sijati ruže ali jesenas sam ipak ubrala zrele šipkove jer nisam mogla odolitiWink.Jedno vrijeme su mi tako stojali u kući jer mi je bilo mrsko baviti se time ,poslije nekog vremena sam namočila sjeme jedno tri dana , onda sam posijala nisam sigurna jeli to bilo na  sv. Barbaru ili na sv. Luciju kada sam to posijala i zaljala, metnula sam u negrijani plastenik ,  htjela sam isprobati  jeli će biti kakvog uspjeha da na ovaj način posijem sjeme .Kada su bili veći minusi i zemlja u posudama je bila smrznuta.Ovih dana ružice su mi počele nicati Smileznam da vjerovatno neće biti nekvih posebnih novina jer šipkovi koje sam uzimala su bili većinom na crvenim ružama ali eto nisam mogla odoliti  izazovu .   Mislim da je ovaj sistem da se sjeme  kada se posije drži vani u hladnom puno jednostavniji od onoga kada se meće u hladnjak.  Još da napomenem kada sam sjemenke izvadila iz vode malo sam sjemenke obrusila brusnim papirom onako više njih odjednom .Negdje sam pročitala da se tako omekša  sjemenka da lakše nikne.
Nadam se da si i ti imala uspjeha u sijanju svojih ružicaSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.