Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže iz sjemena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže iz sjemena

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 19:50
Admine, nažalost ja nemam osobnog iskustva s time. Tek sam počela eksperimentirati s ružama. Pročitala sam već hrpu stvari po raznim stranicama neta i koliko vidim svi tvrde isto. Ruže iz sjemena budu ništa drugo doli divlje ruže. Moram priznati to me dosta razočaralo...

Jer ako je tako, pitam se, čemu uopće truditi se sijati divlje ruže, kad ih se može naći divljih posvuda, presaditi koji mladi grm doma i kalemiti sami ruže kakve želimo....    
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 21:04
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Admine, nažalost ja nemam osobnog iskustva s time. Tek sam počela eksperimentirati s ružama. Pročitala sam već hrpu stvari po raznim stranicama neta i koliko vidim svi tvrde isto. Ruže iz sjemena budu ništa drugo doli divlje ruže. Moram priznati to me dosta razočaralo...

Jer ako je tako, pitam se, čemu uopće truditi se sijati divlje ruže, kad ih se može naći divljih posvuda, presaditi koji mladi grm doma i kalemiti sami ruže kakve želimo....    

Upravo o ovome sam ja govorila.Vrlo često,su to divlje ruže.Da je to tako lako iz sjemena zar bi se uzgajivači patili sa kalemljenem?Iz sjemena nastaju nove ruže,ali većinom divlje..Ne znam stvarno,ali ja nikada ne bi sijala ružu sem da sam radila ukrštanje nekih vrsta pa da sada želim neku novu da proizvedem.Lakše je uzgojiti iz reznice i bar znamo na čemu smo.A, ni gotove biljke,nisu toliko skupe da bi se sada moralo iz sjemena uzgajati.Sve one koje ja imam nastale su ili iz reznica ili su kupljene kalemljene biljke..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 21:09
Pa ne znam da li je to baš tako Alisa..... odnosi se samo na ovo: Da proizvođači samo kaleme ili cijepe divlje podloge..To kažem, zato jer sam vidjela da neki veći proizvođači i siju ruže, no vjerojatno i te koje siju,moraju kalemiti..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 21:43
Da,monstera siju,stvarajući nove sorte.U tome je čar sijanja ruža.E ,sada od stotine sijanih možda 5 bude neka "posebna",a ja lično mislim da je lakše onda iz reznice je proizvesti ili kupiti kalemljenu.
Večina onih iz sjemena,divlja ruža bude koja se kalemi.Pravi uzgajivači se ljute  kada mi hobisti kažemo da volimo uzgajati ruže iz reznica,oni vele da je to tako jednostavno nebi se mi patili sa kalemljenem :D  Ipak,ja volim da uzgojim ružu iz reznice,jer  je lako ,vec sledece sezone cvjeta a najbitnije bude onakva kakva joj je mama..Ipak,nismo svi isti,svako nešto drugo voli..Neko voli da ih sije ,nemam ništa protiv toga samo za mene to je bespotrebni dodatni posao..Opet,s ruge strane medalje,takva ruža čovijeka više raduje ,jer je sam uzgojio od početka.Sjeme ruža ,ovo što se prodaje po netu,nije baš ni jeftino ako se uzme  to da su gotove biljke negdje tu sa cjenom,a reznica,ima svukuda,one su džabne :D  I sigurno će iz njih nići ista ruža kao  što je njena mama :D  
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 21:49
Da,imaš pravo, svatko nešto voli, pa tako i neki uzgojiti ružu iz sjemena. Kako ja isto volim svašta sijati, ovo mi isto predsatvlja veliki izazov, uzgojiti ružu iz sjemena. I da tu si u pravu što kažeš da sjeme ruža nije baš prejeftino, ali ako to gledamo samo kod nas. Ako pogledaš malo na stranim stranicama i ako imaš strpljenja redovito pratiti i čekati povoljnu nižu cijenu,lako možeš dobiti nekih stotinjak sjemenki za bagatel..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 22:05
A,i sama sam nekada imala više i vremena i volje za sijanje.I uvijek su mi takve biljke bile bliže srcu,ali sve manje vremena imam pa tako ni volje..Mislim općenito na sijanje biljaka.Sjemena ruža kod mene bude za izvoza,iako gledam da svaki odcvali cvjet odrežem da mi stvaranje sjemena ne crpi biljku.Ipak ga bude,ne mogu sve da pohvatam :D Reznice djelim u jesen i proljeće kada ih orežem,jer više nemam ni mjesta za ruže,pa ono malo što je ostalo čuvam za neke sorte koje želim a nemam.Ne duplam ruže,više a nekada sam i to radila LOL Što se tiče cjene,to sam mislila općenito,kada se uporedi cjena jedne biljke i cjena sjemena,dođe jeftinije biljku kupiti.Ipak iz tog sjemena,neće svaka biljka nići a ako i nikne,neće sve biti ispravne,pa biti će i duplih.Na taj proračun sam mislila.Ali,sve je to relativno,kako ti reče tebe to raduje i to razumijem!Ono što nas čini sretnima,nema cjenu..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 22:11
Da, eto vidiš neki smo se navukli na sjemenje i to je postalo kao ovisnost...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
seedME View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seedME Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 10:51
Kupio sam sjemenke ruže preko interneta i držim ih u hladnjaku već 3 mjeseca.Izgledaju isto kao što su i izgledale prije nego što sam ih stavio u hladnjak.Ali ne znam što dalje?Kako da ih sadim,koji je postupak itd..Nego ako netko zna neka mi pojasni malo.. :D
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 12:44
seedME ....dobrodošao
Na prvoj stranici imaš objašnjenja, pročitaj, možda su tu odgovori koje tražiš i možda ti pomognu.
Na vrh
seedME View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seedME Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 14:57
Pročitao sam ali nevjerujem da samo trebam staviti u zemlju i zalijevati,nebi li trebalo biti tu još nešto posebno?Ipak to su ruže osjetljive
Na vrh
seedME View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seedME Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 14:58
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

seedME ....dobrodošao [IMG]smileys/emot129.gif" align="middle" />

Hvala na dobrodošlici :D
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 23:36
 evo sada sam uspila pokupiti slikice od mojih ruža koje sam sijala i koje su mi nikle i koje sam si sačuvala od punooo sadnica ove su bile izabrane i sada su stare oko tri godineSmile
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 23:37
evo ih

Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 23:37
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 23:38
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 23:38
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 23:40
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 23:40
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 23:41
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 23:48
cd svih ovih ruža cva se zadnja ponaša kao penjačica, stime da ima višekratnu cvatnju.Tako da vam ruže mogu ispasti svakakve osobito ako ste kao ja pustili pčelama da odrade pa što budeSmilemada moram reći da sam sjemenki imala jako punoo ali sam postupno selektirala ove sam ostavila neke već velike bacila jer su imale toliko puno latica da se nisu mogle niti otvoriti ,pa ko voli nek izvoliWinkiščekivanje je veliko ja sam čak ponoći sanjala kako mi niču ružiceTongueWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.