Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže iz sjemena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže iz sjemena

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2014 u 14:03
milice,kakav supstrat planirate koristiti za sijanje?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2014 u 17:36
Imam kupovnu zemlju i još malo ću umiješati pijeska, tako sijem sve sjeme... pa što bude...
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2014 u 22:38
Milice7,želim ti uspjeh u sijanju!

              
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2014 u 22:39
Znaci ipak s dodatkom pjeska Onda je supstrat za kaktuse najblizi tom tipu zemlje.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2014 u 11:09
Ne znam ja da li je to pravilno s pijeskom. Možda netko zna bolje. Ja tako radim pa nekada ima uspjeha a nekada nema.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2014 u 12:02
I u uputama je navedeno da se dodaje pjeska milice,sretno sa sijenjem.Ja mu se bas veselim
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2014 u 12:21
Trebaju mi najprije stići, tek su naručene....Hvala i ja se veselim ... Ako makar neka nikne  bit će to lijepo.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2014 u 18:42
Ja sam planirala nabrati od susjeda.Imaju krasne grmove ruza u vrtu mada sjemenjaci mozda ispadnu sasvim nesto drugo.To se nikad ne zna.Mene ce samo veseliti da pokusam.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2014 u 20:21
Tako sam i ja planirala. Ako nešto bude  bit će mi drago a ako ne bude, makar sam zadovoljila svoju želju da pokušam.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 15:39
Stiglo sjeme iz Kine.... prilično brzo od naručivanja.... Molim znalce  da me savjetuju... Kada da ih stavim u hladnjak, tj. kada da isplaniram da ih sijem ako prije toga budu 3 mjeseca u hladnjaku?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 21:46
Milice jesi li sijala ruže i kakvi su ti  rezultati ?Nisam imala namjeru opet sijati ruže ali jesenas sam ipak ubrala zrele šipkove jer nisam mogla odolitiWink.Jedno vrijeme su mi tako stojali u kući jer mi je bilo mrsko baviti se time ,poslije nekog vremena sam namočila sjeme jedno tri dana , onda sam posijala nisam sigurna jeli to bilo na  sv. Barbaru ili na sv. Luciju kada sam to posijala i zaljala, metnula sam u negrijani plastenik ,  htjela sam isprobati  jeli će biti kakvog uspjeha da na ovaj način posijem sjeme .Kada su bili veći minusi i zemlja u posudama je bila smrznuta.Ovih dana ružice su mi počele nicati Smileznam da vjerovatno neće biti nekvih posebnih novina jer šipkovi koje sam uzimala su bili većinom na crvenim ružama ali eto nisam mogla odoliti  izazovu .   Mislim da je ovaj sistem da se sjeme  kada se posije drži vani u hladnom puno jednostavniji od onoga kada se meće u hladnjak.  Još da napomenem kada sam sjemenke izvadila iz vode malo sam sjemenke obrusila brusnim papirom onako više njih odjednom .Negdje sam pročitala da se tako omekša  sjemenka da lakše nikne.
Nadam se da si i ti imala uspjeha u sijanju svojih ružicaSmile
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 22:28
Blu, nisam još ništa sijala.... Imala sam nekih drugih prioriteta pa sam malo zanemarila sjemenke i sijanje. Možda još posijem ovih dana.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 12:04
Evo slikica mojih ružica koje sam sijala  da vidite kako su nikle . Dobila sam i sjeme od Milice pa  i njih ću posijati za sada se još sjemenke kisele ali danas idu u zemljuSmile
http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/de1c1d60-IMG_2222.jpg
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 12:04
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 12:06
malo sam prije pobrkala adresuConfusedSmileevo još jedna fotkica
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 12:16
Lijepo su nikle... Bilo bi lijepo da i ove nove tako budu uspješne u nicanju.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 13:51
Milice baš bi  volila da ovako niknu...
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2015 u 19:50
evo početkom ovoga mjeseca počele su cvijetati sijane ružice ,ovu slikicu mi je sin ufotkao, jer mi je riknuo fotić .Ovo su prve dvije ,sada su i druge u cvatu ali vam nemogu pokazati .Stavija sam dlan da vidite kako su malecne a već stvaraju pupove i cvijetSmile.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2015 u 20:06
Još nisu nikle..... polijevam pa što bude.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2015 u 22:35
Milice ni kod mene nisu nikle Confused,mislim da sam ih prvo trebala staviti u hladnjak ,a onda tek sijati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.