Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pakujac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pakujac

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pakujac
    Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 18:02
Uskoro ce dozrijet sjeme mog pakujca "Nora Barlow" pa ako netko hoce sjeme neka se javi na PP
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 18:03
Pronaso sam svoju sliku
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 18:05
I ovo su cahure.Samo me zanima da li kako da pokupi  sjemenke?
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 18:56
Evo Plantek,ovako bi trebalo izgledati prije nego ga pobereš.Znači mora biti smeđe i suho,naravno da ga bereš po suhom vremenu.
 
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 19:04
Ok,hvala ti shasha.Ako ih posadim ove godine,hoce cvjetat iduce?Kojeg ti imas?Mogli bi napravit malu zamjenuWink
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 20:00
Plantek,ja sam ove godine kupila jedan pakujac tako da nemam iskustva sa njim.Dobila sam nešto sjemena no nije mi niknulo.Sve si mislim sad negdje posijati jedan dio tog sjemena pa možda bude šta sljedeće godine.Za zamjenu sam uvijek,pogotovo što je ovaj tvoj preljep.Slika mog bi trebala biti među slikama mog dvorišta.Uglavnom,moj nije ko tvoj,nije dupli.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 22:10
Plantlover, sjeme slobodno posij sada kad dozrije i iduće godine imaš biljke u cvatu. Osim toga, on će se i sam posijati jer će ti sigurno koja sjemenčica pasti na zemlju.
Nemoj slučajno zaboraviti na mene pa mi sačuvaj i pošalji koju sjemenku ovog tvog prekrasnog pakujca.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 17:37
mogu se i ja javiti? Prekrasan je,ja sam nabavila sjeme duplog plavog pa kad mi nikne (ako nikne) mogu ti poslati
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 18:56
Ok,vama saljem kada ce dozrijet.Nadam se da ce ih biti dovoljno za sve vas
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 21:00
mogu se ja javiti za koje zrnce?

kad se ti vrhovi posuse onda ce se i otvoriti tj. napuknuti pa ga samo okrenes i skupis crna zrnca iz tih cahurica
ili  odrezi sa skarama (oprezno da se ne prospe) pa onda istreses sjeme u neku posudu uli sto vec

ja imam plavi, evo slike pa saljem sjeme ako ti se svidja - bez obzira imas li koje zrnce za mene Wink
nekome ce se vec primiti pa cu ga dobiti mozda vec i dogodine Smile


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 21:28
Natalija jel baš tak plavi? Ili je aparat u pitanju? Ako je mogu te ja zamoliti za malo? Ja budem sutra potražila po netu slike od svojih koje sam naručila,pa ako niknu bude za sve. Jel može?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 08:26
evo kakav je na slici takav je i u stvarnosti - bio, vec je ocvao i sad cekam da se osuse cahurice pa da pokupim sjeme
...pa se dogovorimo Smile
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 14:39
Natalija, ja bih se pribilježio za malo sjemena ovog plavog...


Prekrasan je...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 20:12
Natalija i ja bi ovog plavog!!! Ima li još i za mene?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 21:04
vidim da ima zainteresiranih pa sam maloprije izletila vani i na brzinu skupila sjeme
ove dane ga nisam dirala jer je bilo kisno i mokro, a vec se suse cahurice
ali nisam htjela riskirati da ga (do) sutra razbaca vjetar

andrea mi je vec poslala adresu pa mogu i drugi koji zele sjeme
... dok ga ima
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 21:08
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Plantek,ja sam ove godine kupila jedan pakujac tako da nemam iskustva sa njim.Dobila sam nešto sjemena no nije mi niknulo.Sve si mislim sad negdje posijati jedan dio tog sjemena pa možda bude šta sljedeće godine.Za zamjenu sam uvijek,pogotovo što je ovaj tvoj preljep.Slika mog bi trebala biti među slikama mog dvorišta.Uglavnom,moj nije ko tvoj,nije dupli.


sasha ja sam jesenas pobacala nesto sjemena po dvoru i tek su ovo proljece niknule biljcice
bar mislim da su to mali pakujci
tako da - ako si ih tek nedavno sijala mozda ti izniknu (tek) na jesen
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 23:20
Dogodilo se nest strasno,puknula je stabiljka na kojoj su sjemenke.Nisam je bacio,dal mogu sjemenke dozrijet?
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 21:32
ajde nije tako strašno - glavno da je pakujac živ pa ce on cvjetati i dogodine

sjemenke moraju biti crne i "šuškati" (u čahuri - biti suhe) da bi bile upotrebljive
znači ako su još zelene ništa od njih

ako griješim ispravite me
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 21:36
Ne mora biti nužno. Ako su pri kraju zriobe, možda postoji mogućnost da prokliju, ostavi stabljiku pa ćeš vidjeti kako će sjemenke izgledati kad se posuše.
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 13:03
To sad i zapravo radim,ali mi je zao zbog toga.Osto je jos jedan cvijet pa cu kad sazriju sjemenke probat nekako razdjelit.
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.